'Straffe zet: Nico Williams stuurt grootmacht wandelen'

door
'Straffe zet: Nico Williams stuurt grootmacht wandelen'

Tijdens het voorbije Europese kampioenschap wisten verschillende jongeren zich in de kijker van de Europese top te spelen. Dat is ook bij Nico Williams het geval. Maar de Spaanse flankaanvaller is behoorlijk kieskeurig in zijn transferkeuze.

De 21-jarige flankspeler is een jeugdproduct van Athletic Bilbao. Daar stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

LEES OOK: Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Klaar voor nieuwe stap

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige maand dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

Die prestaties lijken hem deze zomer ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Al mag één grootmacht zijn komst nu al vergeten.

PSG vangt bot

Volgens RMC heeft Williams immers 'neen' gezegd tegen een mogelijke overstap naar Paris Saint-Germain. Zijn landgenoot Luis Enrique had de aanvaller nochtans graag zien komen naar het Prinsenpark. Bovendien had PSG voldoende financiële ruimte na het vertrek van Kylian Mbappé.

Maar een overgang naar de Franse kampioen lijkt voorlopig dus niet aan de orde. FC Barcelona daarentegen, zou wel nog steeds in de running zijn. Al is het maar de vraag of de Catalanen financieel in staat zijn om de transfer te bekostigen nadat ze ook al Dani Olmo in huis haalde. Overigens sluit Williams een langer verblijf in Bilbao ook niet uit.

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

20
20
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

15
15
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

21
21
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

17
17
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

67
67
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

61
61
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

43
43
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

198
198
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

315
315
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

73
73
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

124
124
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

138
138
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

102
102
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

95
95
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

118
118
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

196
196
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

138
138
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

659
659
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

534
534
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

171
171
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

175
175
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

219
219
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

30
30
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

289
289
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

195
195

Meer sportnieuws