'Straffe zet: Nico Williams stuurt grootmacht wandelen'

door
'Straffe zet: Nico Williams stuurt grootmacht wandelen'

Tijdens het voorbije Europese kampioenschap wisten verschillende jongeren zich in de kijker van de Europese top te spelen. Dat is ook bij Nico Williams het geval. Maar de Spaanse flankaanvaller is behoorlijk kieskeurig in zijn transferkeuze.

De 21-jarige flankspeler is een jeugdproduct van Athletic Bilbao. Daar stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

LEES OOK: 'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Klaar voor nieuwe stap

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige maand dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

Die prestaties lijken hem deze zomer ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Al mag één grootmacht zijn komst nu al vergeten.

PSG vangt bot

Volgens RMC heeft Williams immers 'neen' gezegd tegen een mogelijke overstap naar Paris Saint-Germain. Zijn landgenoot Luis Enrique had de aanvaller nochtans graag zien komen naar het Prinsenpark. Bovendien had PSG voldoende financiële ruimte na het vertrek van Kylian Mbappé.

Maar een overgang naar de Franse kampioen lijkt voorlopig dus niet aan de orde. FC Barcelona daarentegen, zou wel nog steeds in de running zijn. Al is het maar de vraag of de Catalanen financieel in staat zijn om de transfer te bekostigen nadat ze ook al Dani Olmo in huis haalde. Overigens sluit Williams een langer verblijf in Bilbao ook niet uit.

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

2
2
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

85
85
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

84
84
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

338
338
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

84
84
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

192
192
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

138
138
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

125
125
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

300
300
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

129
129
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

124
124
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

55
55
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

184
184
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

378
378
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

366
366
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

276
276
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

68
68
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

579
579
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

159
159
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

833
833
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

84
84
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

114
114
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

285
285
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42

Meer sportnieuws