Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

583 stemmen
Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

Patro Eisden Maasmechelen is degelijk aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League begonnen en pakte zaterdagavond een punt op bezoek bij RWDM. Maar bij thuiskomst werden enkele supporters aangevallen. De daders zouden aanhangers van KRC Genk zijn.

De ploeg van coach Stijn Stijnen moest tijdens de openingsspeeldag op bezoek bij één van de degradanten uit de Jupiler Pro League. Patro kon zelfs op voorsprong komen, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker en uiteindelijk bleef het bij 1-1. Al bij al een degelijk resultaat voor de Limburgers.

Bij de terugkomst uit Molenbeek werd een aantal meegereisde supporters plots opgewacht door een groep van een 30-tal gemaskerde mannen. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Hier en daar is zelfs sprake van een mesaanval, al werd dat voorlopig niet bevestigd. Wel raakte minstens één Patro-fan gewond.

LEES OOK: Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Supportersgeweld

Ook werd er materiële schade aangericht en werd een supportersvlag gestolen. Dat laatste kan wijzen op een actie van rivaliserende 'supporters'. Bij Patro wijst men alvast in de richting van provincierivaal KRC Genk. In de marge van de competitieduels tussen Patro en Jong Genk, kwam het ook al geregeld tot incidenten.

En hoewel het ging om gemaskerde mannen, liet getuigen er weinig twijfel over bestaan. "Toen we uitstapten liep de groep, duidelijk supporters van Genk, met een bivakmuts op ons af. Dat op zich is al schrikwekkend. Er waren gezinnen met kinderen in onze bus. Voor hen is zoiets traumatisch. Maar dan zijn ze ook effectief gaan vechten. Sommigen met een mes in hun handen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Patro viseert Genk

Inmiddels hebben beide clubs ook gereageerd op het voorval. Bij Patro laat men er weinig twijfel over bestaan dat de aanval vanuit Genkse hoek komt. "Patro Eisden is niet verrast door deze nieuwe feiten. De straffeloosheid die de KBVB t.o.v. KRC Genk supporters toepaste na de feiten van vorig jaar zorgt voor deze escalatie", klinkt het. De club zal ook verdere stappen ondernemen om de daders te vatten. Daarnaast nam Patro inmiddels contact op met Genk met de vraag om zich openlijk te distantiëren en 'hard op te treden' tegen de betrokkenen.

Genk wacht af

Racing publiceerde zelf ook een statement, maar wil vooral eerst zekerheid. "Momenteel doen er verschillende verhalen de ronde in de media over een aanval van Genk-supporters op een supportersgroep van Patro Eisden. De club staat in contact met de lokale politie en wacht het volledige politierapport af. Wanneer de daders kunnen worden geïdentificeerd en blijkt dat het effectief om Genk supporters gaat, zullen gepaste straffen volgen", aldus Genk.

Indien de daders effectief supporters van Genk waren, moet die club een sanctie krijgen ...

Meest recent

KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

20
20
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

32
32
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

111
111
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

29
29
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

23
23
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

341
341
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

156
156
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

286
286
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

563
563
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

194
194
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

346
346
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

353
353
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

44
44
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

36
36
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

106
106
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

130
130
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

107
107
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

151
151
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

549
549
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

379
379
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

90
90
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

52
52
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

407
407
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

153
153

Meer sportnieuws