Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

door
Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

Patro Eisden Maasmechelen is degelijk aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League begonnen en pakte zaterdagavond een punt op bezoek bij RWDM. Maar bij thuiskomst werden enkele supporters aangevallen. De daders zouden aanhangers van KRC Genk zijn.

De ploeg van coach Stijn Stijnen moest tijdens de openingsspeeldag op bezoek bij één van de degradanten uit de Jupiler Pro League. Patro kon zelfs op voorsprong komen, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker en uiteindelijk bleef het bij 1-1. Al bij al een degelijk resultaat voor de Limburgers.

Bij de terugkomst uit Molenbeek werd een aantal meegereisde supporters plots opgewacht door een groep van een 30-tal gemaskerde mannen. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Hier en daar is zelfs sprake van een mesaanval, al werd dat voorlopig niet bevestigd. Wel raakte minstens één Patro-fan gewond.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

Supportersgeweld

Ook werd er materiële schade aangericht en werd een supportersvlag gestolen. Dat laatste kan wijzen op een actie van rivaliserende 'supporters'. Bij Patro wijst men alvast in de richting van provincierivaal KRC Genk. In de marge van de competitieduels tussen Patro en Jong Genk, kwam het ook al geregeld tot incidenten.

En hoewel het ging om gemaskerde mannen, liet getuigen er weinig twijfel over bestaan. "Toen we uitstapten liep de groep, duidelijk supporters van Genk, met een bivakmuts op ons af. Dat op zich is al schrikwekkend. Er waren gezinnen met kinderen in onze bus. Voor hen is zoiets traumatisch. Maar dan zijn ze ook effectief gaan vechten. Sommigen met een mes in hun handen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Patro viseert Genk

Inmiddels hebben beide clubs ook gereageerd op het voorval. Bij Patro laat men er weinig twijfel over bestaan dat de aanval vanuit Genkse hoek komt. "Patro Eisden is niet verrast door deze nieuwe feiten. De straffeloosheid die de KBVB t.o.v. KRC Genk supporters toepaste na de feiten van vorig jaar zorgt voor deze escalatie", klinkt het. De club zal ook verdere stappen ondernemen om de daders te vatten. Daarnaast nam Patro inmiddels contact op met Genk met de vraag om zich openlijk te distantiëren en 'hard op te treden' tegen de betrokkenen.

Genk wacht af

Racing publiceerde zelf ook een statement, maar wil vooral eerst zekerheid. "Momenteel doen er verschillende verhalen de ronde in de media over een aanval van Genk-supporters op een supportersgroep van Patro Eisden. De club staat in contact met de lokale politie en wacht het volledige politierapport af. Wanneer de daders kunnen worden geïdentificeerd en blijkt dat het effectief om Genk supporters gaat, zullen gepaste straffen volgen", aldus Genk.

Indien de daders effectief supporters van Genk waren, moet die club een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

8
8
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

50
50
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

93
93
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

147
147
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

36
36
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

186
186
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

185
185
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

217
217
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

132
132
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

311
311
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

128
128
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

96
96
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

139
139
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

270
270
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

479
479
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

504
504
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

49
49
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

285
285
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

252
252
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

68
68
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

197
197
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

540
540
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

227
227
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

145
145
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

210
210

Meer sportnieuws