Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

583
Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

Patro Eisden Maasmechelen is degelijk aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League begonnen en pakte zaterdagavond een punt op bezoek bij RWDM. Maar bij thuiskomst werden enkele supporters aangevallen. De daders zouden aanhangers van KRC Genk zijn.

De ploeg van coach Stijn Stijnen moest tijdens de openingsspeeldag op bezoek bij één van de degradanten uit de Jupiler Pro League. Patro kon zelfs op voorsprong komen, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker en uiteindelijk bleef het bij 1-1. Al bij al een degelijk resultaat voor de Limburgers.

Bij de terugkomst uit Molenbeek werd een aantal meegereisde supporters plots opgewacht door een groep van een 30-tal gemaskerde mannen. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Hier en daar is zelfs sprake van een mesaanval, al werd dat voorlopig niet bevestigd. Wel raakte minstens één Patro-fan gewond.

LEES OOK: Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Supportersgeweld

Ook werd er materiële schade aangericht en werd een supportersvlag gestolen. Dat laatste kan wijzen op een actie van rivaliserende 'supporters'. Bij Patro wijst men alvast in de richting van provincierivaal KRC Genk. In de marge van de competitieduels tussen Patro en Jong Genk, kwam het ook al geregeld tot incidenten.

En hoewel het ging om gemaskerde mannen, liet getuigen er weinig twijfel over bestaan. "Toen we uitstapten liep de groep, duidelijk supporters van Genk, met een bivakmuts op ons af. Dat op zich is al schrikwekkend. Er waren gezinnen met kinderen in onze bus. Voor hen is zoiets traumatisch. Maar dan zijn ze ook effectief gaan vechten. Sommigen met een mes in hun handen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Patro viseert Genk

Inmiddels hebben beide clubs ook gereageerd op het voorval. Bij Patro laat men er weinig twijfel over bestaan dat de aanval vanuit Genkse hoek komt. "Patro Eisden is niet verrast door deze nieuwe feiten. De straffeloosheid die de KBVB t.o.v. KRC Genk supporters toepaste na de feiten van vorig jaar zorgt voor deze escalatie", klinkt het. De club zal ook verdere stappen ondernemen om de daders te vatten. Daarnaast nam Patro inmiddels contact op met Genk met de vraag om zich openlijk te distantiëren en 'hard op te treden' tegen de betrokkenen.

Genk wacht af

Racing publiceerde zelf ook een statement, maar wil vooral eerst zekerheid. "Momenteel doen er verschillende verhalen de ronde in de media over een aanval van Genk-supporters op een supportersgroep van Patro Eisden. De club staat in contact met de lokale politie en wacht het volledige politierapport af. Wanneer de daders kunnen worden geïdentificeerd en blijkt dat het effectief om Genk supporters gaat, zullen gepaste straffen volgen", aldus Genk.

Indien de daders effectief supporters van Genk waren, moet die club een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

33
33
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

9
9
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

109
109
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

36
36
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

161
161
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

148
148
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

41
41
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

59
59
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

76
76
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

205
205
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

136
136
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

79
79
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1169
1169
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

189
189
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

80
80
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

28
28
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

120
120
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

331
331
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

142
142
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

63
63
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

141
141
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

142
142
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

86
86
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws