Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

door
Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

Patro Eisden Maasmechelen is degelijk aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League begonnen en pakte zaterdagavond een punt op bezoek bij RWDM. Maar bij thuiskomst werden enkele supporters aangevallen. De daders zouden aanhangers van KRC Genk zijn.

De ploeg van coach Stijn Stijnen moest tijdens de openingsspeeldag op bezoek bij één van de degradanten uit de Jupiler Pro League. Patro kon zelfs op voorsprong komen, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker en uiteindelijk bleef het bij 1-1. Al bij al een degelijk resultaat voor de Limburgers.

Bij de terugkomst uit Molenbeek werd een aantal meegereisde supporters plots opgewacht door een groep van een 30-tal gemaskerde mannen. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Hier en daar is zelfs sprake van een mesaanval, al werd dat voorlopig niet bevestigd. Wel raakte minstens één Patro-fan gewond.

LEES OOK: Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Supportersgeweld

Ook werd er materiële schade aangericht en werd een supportersvlag gestolen. Dat laatste kan wijzen op een actie van rivaliserende 'supporters'. Bij Patro wijst men alvast in de richting van provincierivaal KRC Genk. In de marge van de competitieduels tussen Patro en Jong Genk, kwam het ook al geregeld tot incidenten.

En hoewel het ging om gemaskerde mannen, liet getuigen er weinig twijfel over bestaan. "Toen we uitstapten liep de groep, duidelijk supporters van Genk, met een bivakmuts op ons af. Dat op zich is al schrikwekkend. Er waren gezinnen met kinderen in onze bus. Voor hen is zoiets traumatisch. Maar dan zijn ze ook effectief gaan vechten. Sommigen met een mes in hun handen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Patro viseert Genk

Inmiddels hebben beide clubs ook gereageerd op het voorval. Bij Patro laat men er weinig twijfel over bestaan dat de aanval vanuit Genkse hoek komt. "Patro Eisden is niet verrast door deze nieuwe feiten. De straffeloosheid die de KBVB t.o.v. KRC Genk supporters toepaste na de feiten van vorig jaar zorgt voor deze escalatie", klinkt het. De club zal ook verdere stappen ondernemen om de daders te vatten. Daarnaast nam Patro inmiddels contact op met Genk met de vraag om zich openlijk te distantiëren en 'hard op te treden' tegen de betrokkenen.

Genk wacht af

Racing publiceerde zelf ook een statement, maar wil vooral eerst zekerheid. "Momenteel doen er verschillende verhalen de ronde in de media over een aanval van Genk-supporters op een supportersgroep van Patro Eisden. De club staat in contact met de lokale politie en wacht het volledige politierapport af. Wanneer de daders kunnen worden geïdentificeerd en blijkt dat het effectief om Genk supporters gaat, zullen gepaste straffen volgen", aldus Genk.

Indien de daders effectief supporters van Genk waren, moet die club een sanctie krijgen ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

20
20
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

29
29
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

38
38
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

54
54
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

40
40
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

39
39
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

70
70
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

164
164
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

133
133
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

119
119
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

63
63
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

57
57
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

121
121
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

176
176
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

257
257
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

152
152
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

99
99
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

202
202
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

365
365
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

494
494
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

279
279

Meer sportnieuws