Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

door
Patro snoeihard voor KRC Genk na supportersaanvallen

Patro Eisden Maasmechelen is degelijk aan het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League begonnen en pakte zaterdagavond een punt op bezoek bij RWDM. Maar bij thuiskomst werden enkele supporters aangevallen. De daders zouden aanhangers van KRC Genk zijn.

De ploeg van coach Stijn Stijnen moest tijdens de openingsspeeldag op bezoek bij één van de degradanten uit de Jupiler Pro League. Patro kon zelfs op voorsprong komen, maar slikte vlak voor rust de gelijkmaker en uiteindelijk bleef het bij 1-1. Al bij al een degelijk resultaat voor de Limburgers.

Bij de terugkomst uit Molenbeek werd een aantal meegereisde supporters plots opgewacht door een groep van een 30-tal gemaskerde mannen. Het kwam daarbij tot een handgemeen. Hier en daar is zelfs sprake van een mesaanval, al werd dat voorlopig niet bevestigd. Wel raakte minstens één Patro-fan gewond.

LEES OOK: RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

Supportersgeweld

Ook werd er materiële schade aangericht en werd een supportersvlag gestolen. Dat laatste kan wijzen op een actie van rivaliserende 'supporters'. Bij Patro wijst men alvast in de richting van provincierivaal KRC Genk. In de marge van de competitieduels tussen Patro en Jong Genk, kwam het ook al geregeld tot incidenten.

En hoewel het ging om gemaskerde mannen, liet getuigen er weinig twijfel over bestaan. "Toen we uitstapten liep de groep, duidelijk supporters van Genk, met een bivakmuts op ons af. Dat op zich is al schrikwekkend. Er waren gezinnen met kinderen in onze bus. Voor hen is zoiets traumatisch. Maar dan zijn ze ook effectief gaan vechten. Sommigen met een mes in hun handen", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Patro viseert Genk

Inmiddels hebben beide clubs ook gereageerd op het voorval. Bij Patro laat men er weinig twijfel over bestaan dat de aanval vanuit Genkse hoek komt. "Patro Eisden is niet verrast door deze nieuwe feiten. De straffeloosheid die de KBVB t.o.v. KRC Genk supporters toepaste na de feiten van vorig jaar zorgt voor deze escalatie", klinkt het. De club zal ook verdere stappen ondernemen om de daders te vatten. Daarnaast nam Patro inmiddels contact op met Genk met de vraag om zich openlijk te distantiëren en 'hard op te treden' tegen de betrokkenen.

Genk wacht af

Racing publiceerde zelf ook een statement, maar wil vooral eerst zekerheid. "Momenteel doen er verschillende verhalen de ronde in de media over een aanval van Genk-supporters op een supportersgroep van Patro Eisden. De club staat in contact met de lokale politie en wacht het volledige politierapport af. Wanneer de daders kunnen worden geïdentificeerd en blijkt dat het effectief om Genk supporters gaat, zullen gepaste straffen volgen", aldus Genk.

Indien de daders effectief supporters van Genk waren, moet die club een sanctie krijgen ...

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

24
24
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

106
106
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

150
150
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

29
29
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

347
347
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

138
138
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

149
149
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

306
306
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

187
187
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

220
220
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

246
246
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

221
221
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

403
403
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

135
135
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws