Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

607 stemmen
Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

KRC Genk wil zaterdagnamiddag op bezoek bij Beerschot VA een gepast vervolg breien aan de knappe zege tegen Club Brugge. Daags voor die partij rondden de Limburgers echter nog een uitgaande transfer af. Zo werd definitief afscheid genomen van Mark McKenzie.

Racing beleefde al een drukke transferzomer tot dusver. Allereerst moest men een geschikte trainer zien te vinden. Uiteindelijk viel de keuze op Thorsten Fink, die werd weggeplukt bij STVV. Vervolgens ging men over tot het aanwerven van versterking. Met Matte Smets en Jarne Steuckers pakte Fink alvast twee sterkhouders mee van bij zijn ex-ploeg.

Spits Hyeon-gyu Oh kwam op zijn beurt over van Celtic, terwijl Adrian Palacios voor extra opties in de defensie moet zorgen en met Niklas Sattlberger een nieuwe middenvelder werd gehaald. Genk zou daarnaast ook nog een linkervleugelback overwegen. Behoorlijk wat versterking dus, maar dat was ook nodig.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Drukte aan uitgang

Ook aan de uitgang bleef het immers niet stil in de Cegeka Arena. Maarten Vandevoordt trok zoals afgesproken naar RB Leipzig. Ook Alieu Fadera, Aziz Ouattara en Anouar Aït El Hadj kozen voor een andere uitdaging. En het heeft er alle schijn van dat het lijstje met vertrekkers in de komende weken nog zal toenemen.

Jongens als Bilal El Khannouss, Matias Galarza, Mujaid Sadick en Zakaria El Ouahdi spelen immers met een transfer in het achterhoofd. Dat was lange tijd eveneens het geval bij McKenzie. Maar inmiddels heeft de Amerikaanse verdediger dus een nieuwe club gevonden.

Avontuur in Ligue 1

De international van de VS was in Genk zijn laatste contractjaar ingegaan en het stond al een tijdje vast dat hij niet zou verlengen. Dus werd deze mercato een transfer voor hem gezocht. Er heerste interesse uit verschillende Europese competities, uiteindelijk viel de keuze op de Ligue 1. Zo werd McKenzie vrijdag gepresenteerd bij Toulouse FC. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. Naar verluidt vangt Genk nog een slordige 3 miljoen euro voor zijn sterkhouder.

Genk is verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

17
17
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

144
144
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

37
37
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

37
37
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

25
25
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

190
190
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

197
197
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

530
530
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

131
131
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

16
16
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

387
387
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

123
123
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

127
127
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

623
623
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

718
718
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

319
319
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

393
393
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

98
98
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

171
171
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

236
236
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

175
175
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

86
86
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

186
186
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

206
206

Meer sportnieuws