Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

door
Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

KRC Genk wil zaterdagnamiddag op bezoek bij Beerschot VA een gepast vervolg breien aan de knappe zege tegen Club Brugge. Daags voor die partij rondden de Limburgers echter nog een uitgaande transfer af. Zo werd definitief afscheid genomen van Mark McKenzie.

Racing beleefde al een drukke transferzomer tot dusver. Allereerst moest men een geschikte trainer zien te vinden. Uiteindelijk viel de keuze op Thorsten Fink, die werd weggeplukt bij STVV. Vervolgens ging men over tot het aanwerven van versterking. Met Matte Smets en Jarne Steuckers pakte Fink alvast twee sterkhouders mee van bij zijn ex-ploeg.

Spits Hyeon-gyu Oh kwam op zijn beurt over van Celtic, terwijl Adrian Palacios voor extra opties in de defensie moet zorgen en met Niklas Sattlberger een nieuwe middenvelder werd gehaald. Genk zou daarnaast ook nog een linkervleugelback overwegen. Behoorlijk wat versterking dus, maar dat was ook nodig.

LEES OOK: Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Drukte aan uitgang

Ook aan de uitgang bleef het immers niet stil in de Cegeka Arena. Maarten Vandevoordt trok zoals afgesproken naar RB Leipzig. Ook Alieu Fadera, Aziz Ouattara en Anouar Aït El Hadj kozen voor een andere uitdaging. En het heeft er alle schijn van dat het lijstje met vertrekkers in de komende weken nog zal toenemen.

Jongens als Bilal El Khannouss, Matias Galarza, Mujaid Sadick en Zakaria El Ouahdi spelen immers met een transfer in het achterhoofd. Dat was lange tijd eveneens het geval bij McKenzie. Maar inmiddels heeft de Amerikaanse verdediger dus een nieuwe club gevonden.

Avontuur in Ligue 1

De international van de VS was in Genk zijn laatste contractjaar ingegaan en het stond al een tijdje vast dat hij niet zou verlengen. Dus werd deze mercato een transfer voor hem gezocht. Er heerste interesse uit verschillende Europese competities, uiteindelijk viel de keuze op de Ligue 1. Zo werd McKenzie vrijdag gepresenteerd bij Toulouse FC. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. Naar verluidt vangt Genk nog een slordige 3 miljoen euro voor zijn sterkhouder.

Genk is verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

34
34
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

14
14
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

164
164
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

130
130
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

51
51
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

185
185
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

338
338
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

120
120
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

258
258
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

239
239
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

134
134
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

135
135
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

98
98
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

87
87
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

443
443
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

152
152
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

49
49
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

315
315
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

378
378
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

283
283
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

356
356
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

278
278
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

527
527
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

806
806

Meer sportnieuws