Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

607
Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

KRC Genk wil zaterdagnamiddag op bezoek bij Beerschot VA een gepast vervolg breien aan de knappe zege tegen Club Brugge. Daags voor die partij rondden de Limburgers echter nog een uitgaande transfer af. Zo werd definitief afscheid genomen van Mark McKenzie.

Racing beleefde al een drukke transferzomer tot dusver. Allereerst moest men een geschikte trainer zien te vinden. Uiteindelijk viel de keuze op Thorsten Fink, die werd weggeplukt bij STVV. Vervolgens ging men over tot het aanwerven van versterking. Met Matte Smets en Jarne Steuckers pakte Fink alvast twee sterkhouders mee van bij zijn ex-ploeg.

Spits Hyeon-gyu Oh kwam op zijn beurt over van Celtic, terwijl Adrian Palacios voor extra opties in de defensie moet zorgen en met Niklas Sattlberger een nieuwe middenvelder werd gehaald. Genk zou daarnaast ook nog een linkervleugelback overwegen. Behoorlijk wat versterking dus, maar dat was ook nodig.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Drukte aan uitgang

Ook aan de uitgang bleef het immers niet stil in de Cegeka Arena. Maarten Vandevoordt trok zoals afgesproken naar RB Leipzig. Ook Alieu Fadera, Aziz Ouattara en Anouar Aït El Hadj kozen voor een andere uitdaging. En het heeft er alle schijn van dat het lijstje met vertrekkers in de komende weken nog zal toenemen.

Jongens als Bilal El Khannouss, Matias Galarza, Mujaid Sadick en Zakaria El Ouahdi spelen immers met een transfer in het achterhoofd. Dat was lange tijd eveneens het geval bij McKenzie. Maar inmiddels heeft de Amerikaanse verdediger dus een nieuwe club gevonden.

Avontuur in Ligue 1

De international van de VS was in Genk zijn laatste contractjaar ingegaan en het stond al een tijdje vast dat hij niet zou verlengen. Dus werd deze mercato een transfer voor hem gezocht. Er heerste interesse uit verschillende Europese competities, uiteindelijk viel de keuze op de Ligue 1. Zo werd McKenzie vrijdag gepresenteerd bij Toulouse FC. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. Naar verluidt vangt Genk nog een slordige 3 miljoen euro voor zijn sterkhouder.

Genk is verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

108
108
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

24
24
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

9
9
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

55
55
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

21
21
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

102
102
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

182
182
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

364
364
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

216
216
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

227
227
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

55
55
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

284
284
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

133
133
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

42
42
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

44
44
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

37
37
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

114
114
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

101
101
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws