Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

door
Leegloop duurt voort: Genk kondigt volgende vertrekker aan

KRC Genk wil zaterdagnamiddag op bezoek bij Beerschot VA een gepast vervolg breien aan de knappe zege tegen Club Brugge. Daags voor die partij rondden de Limburgers echter nog een uitgaande transfer af. Zo werd definitief afscheid genomen van Mark McKenzie.

Racing beleefde al een drukke transferzomer tot dusver. Allereerst moest men een geschikte trainer zien te vinden. Uiteindelijk viel de keuze op Thorsten Fink, die werd weggeplukt bij STVV. Vervolgens ging men over tot het aanwerven van versterking. Met Matte Smets en Jarne Steuckers pakte Fink alvast twee sterkhouders mee van bij zijn ex-ploeg.

Spits Hyeon-gyu Oh kwam op zijn beurt over van Celtic, terwijl Adrian Palacios voor extra opties in de defensie moet zorgen en met Niklas Sattlberger een nieuwe middenvelder werd gehaald. Genk zou daarnaast ook nog een linkervleugelback overwegen. Behoorlijk wat versterking dus, maar dat was ook nodig.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

Drukte aan uitgang

Ook aan de uitgang bleef het immers niet stil in de Cegeka Arena. Maarten Vandevoordt trok zoals afgesproken naar RB Leipzig. Ook Alieu Fadera, Aziz Ouattara en Anouar Aït El Hadj kozen voor een andere uitdaging. En het heeft er alle schijn van dat het lijstje met vertrekkers in de komende weken nog zal toenemen.

Jongens als Bilal El Khannouss, Matias Galarza, Mujaid Sadick en Zakaria El Ouahdi spelen immers met een transfer in het achterhoofd. Dat was lange tijd eveneens het geval bij McKenzie. Maar inmiddels heeft de Amerikaanse verdediger dus een nieuwe club gevonden.

Avontuur in Ligue 1

De international van de VS was in Genk zijn laatste contractjaar ingegaan en het stond al een tijdje vast dat hij niet zou verlengen. Dus werd deze mercato een transfer voor hem gezocht. Er heerste interesse uit verschillende Europese competities, uiteindelijk viel de keuze op de Ligue 1. Zo werd McKenzie vrijdag gepresenteerd bij Toulouse FC. Daar tekende hij een contract tot medio 2027. Naar verluidt vangt Genk nog een slordige 3 miljoen euro voor zijn sterkhouder.

Genk is verzwakt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

6
6
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

51
51
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

25
25
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

260
260
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

87
87
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

97
97
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

253
253
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

72
72
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

95
95
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

140
140
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

175
175
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

212
212
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1102
1102
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

141
141
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

329
329
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

398
398
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

250
250
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

319
319
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

124
124
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

93
93
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

572
572
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

90
90

Meer sportnieuws