'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

480
'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

AA Gent staat donderdagavond voor de belangrijke Europese terugwedstrijd tegen Silkeborg IF. In aanloop naar dat duel hebben de Buffalo's opnieuw kunnen toeslaan op de transfermarkt. Zo lijkt de vijfde zomeraanwinst helemaal binnen.

De Oost-Vlamingen zijn deze zomer aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder het bewind van een hervormde sportieve leiding en een nieuwe trainer, Wouter Vrancken. De start van dat hoofdstuk was alvast veelbelovend. Gent won zijn eerste twee Europese matchen op overtuigende wijze en vatte de competitie aan met een zege op Kortrijk.

Maar daarna volgde meteen een terugval. Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Na de verrassende thuisnederlaag tegen FSV Dender, werd afgelopen weekend ook verloren op het veld van Sporting Charleroi.

LEES OOK: Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Aanvallende versterking

Vrancken en co hebben dus nog het nodige werk op te knappen. Bovendien is extra versterking op bepaalde posities welgekomen. Met name als Gent zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League, is er voldoende mankracht nodig in de selectie. Daar maakt de club ook werk van.

Woensdag maakte Gent bijvoorbeeld de komst van de Japanse middenvelder Atsuka Ito bekend. En daar zal het niet bij blijven. Zo staan de Buffalo's volgens verschillende bronnen op punt om ook de aanvalslinie te versterken. Helio Varela is namelijk op weg naar de Oost-Vlaamse hoofdstadc.

Contract van vier seizoenen

Gent wordt al een tijdje gelinkt aan de 22-jarige international van Kaapverdië. Die speelt voor het Portugese Portimonense SC, waar hij vorig seizoen nog goed was voor 6 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden. En de betrokken partijen lijken inmiddels zo goed als rond. Volgens Het Laatste Nieuws legde Varela zelfs al een deel van zijn medische en fysieke proeven af. Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dan weer dat de Buffalo's zo'n 3.1 miljoen euro neertellen. De speler zou dan weer voor vier seizoenen tekenen.

Gent is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

44
44
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

49
49
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

72
72
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

83
83
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

35
35
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

115
115
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

124
124
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

59
59
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

54
54
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

20
20
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

85
85
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

213
213
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

164
164
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

371
371
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

320
320
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

130
130
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

140
140
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

239
239
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

205
205
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

272
272
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

329
329
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

232
232
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

233
233
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

115
115
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

105
105

Meer sportnieuws