'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

door
'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

AA Gent staat donderdagavond voor de belangrijke Europese terugwedstrijd tegen Silkeborg IF. In aanloop naar dat duel hebben de Buffalo's opnieuw kunnen toeslaan op de transfermarkt. Zo lijkt de vijfde zomeraanwinst helemaal binnen.

De Oost-Vlamingen zijn deze zomer aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder het bewind van een hervormde sportieve leiding en een nieuwe trainer, Wouter Vrancken. De start van dat hoofdstuk was alvast veelbelovend. Gent won zijn eerste twee Europese matchen op overtuigende wijze en vatte de competitie aan met een zege op Kortrijk.

Maar daarna volgde meteen een terugval. Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Na de verrassende thuisnederlaag tegen FSV Dender, werd afgelopen weekend ook verloren op het veld van Sporting Charleroi.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Aanvallende versterking

Vrancken en co hebben dus nog het nodige werk op te knappen. Bovendien is extra versterking op bepaalde posities welgekomen. Met name als Gent zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League, is er voldoende mankracht nodig in de selectie. Daar maakt de club ook werk van.

Woensdag maakte Gent bijvoorbeeld de komst van de Japanse middenvelder Atsuka Ito bekend. En daar zal het niet bij blijven. Zo staan de Buffalo's volgens verschillende bronnen op punt om ook de aanvalslinie te versterken. Helio Varela is namelijk op weg naar de Oost-Vlaamse hoofdstadc.

Contract van vier seizoenen

Gent wordt al een tijdje gelinkt aan de 22-jarige international van Kaapverdië. Die speelt voor het Portugese Portimonense SC, waar hij vorig seizoen nog goed was voor 6 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden. En de betrokken partijen lijken inmiddels zo goed als rond. Volgens Het Laatste Nieuws legde Varela zelfs al een deel van zijn medische en fysieke proeven af. Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dan weer dat de Buffalo's zo'n 3.1 miljoen euro neertellen. De speler zou dan weer voor vier seizoenen tekenen.

Gent is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

0
0
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

22
22
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

17
17
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

6
6
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

57
57
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

101
101
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

155
155
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

94
94
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

228
228
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

76
76
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

147
147
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

119
119
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

75
75
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

211
211
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

211
211
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

182
182
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

564
564
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

171
171
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

228
228
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

609
609
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

238
238
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

146
146
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

182
182

Meer sportnieuws