'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

480
'Gent strikt vijfde zomeraanwinst: transfersom gekend'

AA Gent staat donderdagavond voor de belangrijke Europese terugwedstrijd tegen Silkeborg IF. In aanloop naar dat duel hebben de Buffalo's opnieuw kunnen toeslaan op de transfermarkt. Zo lijkt de vijfde zomeraanwinst helemaal binnen.

De Oost-Vlamingen zijn deze zomer aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder het bewind van een hervormde sportieve leiding en een nieuwe trainer, Wouter Vrancken. De start van dat hoofdstuk was alvast veelbelovend. Gent won zijn eerste twee Europese matchen op overtuigende wijze en vatte de competitie aan met een zege op Kortrijk.

Maar daarna volgde meteen een terugval. Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Na de verrassende thuisnederlaag tegen FSV Dender, werd afgelopen weekend ook verloren op het veld van Sporting Charleroi.

LEES OOK: Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

Aanvallende versterking

Vrancken en co hebben dus nog het nodige werk op te knappen. Bovendien is extra versterking op bepaalde posities welgekomen. Met name als Gent zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League, is er voldoende mankracht nodig in de selectie. Daar maakt de club ook werk van.

Woensdag maakte Gent bijvoorbeeld de komst van de Japanse middenvelder Atsuka Ito bekend. En daar zal het niet bij blijven. Zo staan de Buffalo's volgens verschillende bronnen op punt om ook de aanvalslinie te versterken. Helio Varela is namelijk op weg naar de Oost-Vlaamse hoofdstadc.

Contract van vier seizoenen

Gent wordt al een tijdje gelinkt aan de 22-jarige international van Kaapverdië. Die speelt voor het Portugese Portimonense SC, waar hij vorig seizoen nog goed was voor 6 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden. En de betrokken partijen lijken inmiddels zo goed als rond. Volgens Het Laatste Nieuws legde Varela zelfs al een deel van zijn medische en fysieke proeven af. Transferwatcher Sacha Tavolieri weet dan weer dat de Buffalo's zo'n 3.1 miljoen euro neertellen. De speler zou dan weer voor vier seizoenen tekenen.

Gent is versterkt ten opzichte van eind vorig seizoen ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

16
16
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

102
102
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

106
106
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

136
136
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

34
34
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

182
182
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

73
73
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

27
27
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

76
76
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

27
27
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

121
121
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

211
211
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

82
82
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws