AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

151 stemmen
AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

AA Gent moest de voorbije weken enkele tegenvallers slikken. Het kijkt aan tegen een nul op zes in de competitie, gaf vorige week in de Conference League op Silkeborg een gouden uitgangspositie nog uit handen en verloor met Tarik Tissoudali en Julien De Sart nog maar eens twee sterkhouders.

Vooral het vertrek van De Sart kwam hard aan in de Planet Group Arena. De 29-jarige was de voorbije jaren uitgegroeid tot een onmisbare pion op het middenveld, maar hij zwichtte voor een zeer lucratief aanbod van het Qatarese Al-Rayyan. 

LEES OOK: ‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

Ito tekent in Gent

Gent moest dus op zoek naar een vervanger en die heeft het nu ook gevonden. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Atsuka Ito op weg was naar de Buffalo's en de 26-jarige Japanner heeft nu ook zijn handtekening gezet. Hij komt over van Urawa Red Diamonds en kreeg een contract voor vier seizoenen.

"Ito stond al een tijdje op onze radar. Na het vertrek van Julien De Sart was het nodig om wat ervaring binnen te halen", verklaart Manager Sports Arnar Vidarsson de keuze. "Ito deed die ervaring op in de J-League, die je niet mag onderschatten. Hij is polyvalent, kan op de 6 en de 8 spelen. Een fysiek sterke speler ook, met veel loopvermogen. We zien in hem een box-to-box-speler die de intensiteit van de Belgische competitie zeker moet aankunnen."

Extra ervaring op middenveld

Ito speelde immers meer dan 120 matchen in de J-League met Urawa en sleepte met de club in 2022 ook de Aziatische Champions League in de wacht. Deze zomer kreeg hij zelfs de aanvoerdersband toegestopt, maar toch ging hij in op de Gentse avances.

"Als aanvoerder vertrekken bij de club van mijn hart was de moeilijkste beslissing die ik ooit genomen heb, maar het was echt een droom om in Europa te gaan voetballen", zegt Ito daarover. "Ik wil heel graag met Japan naar het WK van 2026 en daarvoor is deze stap de beste keuze die ik kon maken. Mijn speciale dank gaat naar Urawa omdat ze mijn wens ingewilligd hebben en nu kijk ik uit naar dit nieuwe avontuur in Gent."

Goede transfer van AA Gent?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

12
12
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

116
116
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

23
23
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

18
18
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

46
46
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

82
82
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

169
169
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

667
667
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

120
120
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

211
211
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

167
167
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

153
153
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

265
265
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

46
46
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

176
176
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

513
513
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

253
253
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

236
236
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

473
473
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

345
345
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

152
152
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws