AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

151 stemmen
AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

AA Gent moest de voorbije weken enkele tegenvallers slikken. Het kijkt aan tegen een nul op zes in de competitie, gaf vorige week in de Conference League op Silkeborg een gouden uitgangspositie nog uit handen en verloor met Tarik Tissoudali en Julien De Sart nog maar eens twee sterkhouders.

Vooral het vertrek van De Sart kwam hard aan in de Planet Group Arena. De 29-jarige was de voorbije jaren uitgegroeid tot een onmisbare pion op het middenveld, maar hij zwichtte voor een zeer lucratief aanbod van het Qatarese Al-Rayyan. 

LEES OOK: 'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

Ito tekent in Gent

Gent moest dus op zoek naar een vervanger en die heeft het nu ook gevonden. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Atsuka Ito op weg was naar de Buffalo's en de 26-jarige Japanner heeft nu ook zijn handtekening gezet. Hij komt over van Urawa Red Diamonds en kreeg een contract voor vier seizoenen.

"Ito stond al een tijdje op onze radar. Na het vertrek van Julien De Sart was het nodig om wat ervaring binnen te halen", verklaart Manager Sports Arnar Vidarsson de keuze. "Ito deed die ervaring op in de J-League, die je niet mag onderschatten. Hij is polyvalent, kan op de 6 en de 8 spelen. Een fysiek sterke speler ook, met veel loopvermogen. We zien in hem een box-to-box-speler die de intensiteit van de Belgische competitie zeker moet aankunnen."

Extra ervaring op middenveld

Ito speelde immers meer dan 120 matchen in de J-League met Urawa en sleepte met de club in 2022 ook de Aziatische Champions League in de wacht. Deze zomer kreeg hij zelfs de aanvoerdersband toegestopt, maar toch ging hij in op de Gentse avances.

"Als aanvoerder vertrekken bij de club van mijn hart was de moeilijkste beslissing die ik ooit genomen heb, maar het was echt een droom om in Europa te gaan voetballen", zegt Ito daarover. "Ik wil heel graag met Japan naar het WK van 2026 en daarvoor is deze stap de beste keuze die ik kon maken. Mijn speciale dank gaat naar Urawa omdat ze mijn wens ingewilligd hebben en nu kijk ik uit naar dit nieuwe avontuur in Gent."

Goede transfer van AA Gent?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

10
10
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

43
43
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

94
94
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

92
92
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

23
23
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

99
99
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

182
182
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

164
164
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

35
35
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

176
176
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

101
101
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

396
396
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

555
555
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

144
144
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

223
223
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

298
298
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

292
292
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

569
569
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws