AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

door
AA Gent heeft opvolger De Sart eindelijk binnen

AA Gent moest de voorbije weken enkele tegenvallers slikken. Het kijkt aan tegen een nul op zes in de competitie, gaf vorige week in de Conference League op Silkeborg een gouden uitgangspositie nog uit handen en verloor met Tarik Tissoudali en Julien De Sart nog maar eens twee sterkhouders.

Vooral het vertrek van De Sart kwam hard aan in de Planet Group Arena. De 29-jarige was de voorbije jaren uitgegroeid tot een onmisbare pion op het middenveld, maar hij zwichtte voor een zeer lucratief aanbod van het Qatarese Al-Rayyan. 

LEES OOK: 'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

Ito tekent in Gent

Gent moest dus op zoek naar een vervanger en die heeft het nu ook gevonden. De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Atsuka Ito op weg was naar de Buffalo's en de 26-jarige Japanner heeft nu ook zijn handtekening gezet. Hij komt over van Urawa Red Diamonds en kreeg een contract voor vier seizoenen.

"Ito stond al een tijdje op onze radar. Na het vertrek van Julien De Sart was het nodig om wat ervaring binnen te halen", verklaart Manager Sports Arnar Vidarsson de keuze. "Ito deed die ervaring op in de J-League, die je niet mag onderschatten. Hij is polyvalent, kan op de 6 en de 8 spelen. Een fysiek sterke speler ook, met veel loopvermogen. We zien in hem een box-to-box-speler die de intensiteit van de Belgische competitie zeker moet aankunnen."

Extra ervaring op middenveld

Ito speelde immers meer dan 120 matchen in de J-League met Urawa en sleepte met de club in 2022 ook de Aziatische Champions League in de wacht. Deze zomer kreeg hij zelfs de aanvoerdersband toegestopt, maar toch ging hij in op de Gentse avances.

"Als aanvoerder vertrekken bij de club van mijn hart was de moeilijkste beslissing die ik ooit genomen heb, maar het was echt een droom om in Europa te gaan voetballen", zegt Ito daarover. "Ik wil heel graag met Japan naar het WK van 2026 en daarvoor is deze stap de beste keuze die ik kon maken. Mijn speciale dank gaat naar Urawa omdat ze mijn wens ingewilligd hebben en nu kijk ik uit naar dit nieuwe avontuur in Gent."

Goede transfer van AA Gent?

Meest recent

‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

39
39
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

7
7
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

80
80
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

290
290
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

167
167
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

43
43
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

100
100
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

63
63
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

17
17
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

57
57
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

38
38
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

204
204
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

209
209
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

260
260
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

303
303
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

188
188
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

55
55
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

130
130
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

415
415
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

147
147
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

101
101
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

646
646
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

365
365
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

868
868
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

105
105

Meer sportnieuws