'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

1055 stemmen
'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. Nog voor de eerste competitiematch had de landskampioen zich al verzekerd van vijf directe aanwinsten. Maar de Bruggelingen lieten ook enkele fraaie targets links liggen.

Na het afscheid van CEO Vincent Mannaert, besloot preses Bart Verhaeghe om Dévy Rigaux te benoemen tot 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En die liet er tijdens het tussenseizoen geen gras over groeien. Zo werd de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie voorzien.

Middenvelder Ardon Jashari werd zelfs nog tijdens het voorbije seizoen vastgelegd. Om het centrum van de defensie te versterken, werd Zaid Romero dan weer aangetrokken. Hugo Siquet vormt dan weer een extra optie op de backs en flankaanvaller Christos Tzolis moet het vertrek van Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Fabio Silva in beeld

Daarnaast shopte Club ook bij één van zijn directe concurrenten. Gustaf Nilsson werd voor de nodige miljoenen weggeplukt bij Union SG. De Zweedse spits moet bij Blauw-Zwart in de voetsporen treden van Igor Thiago. Die werd in het voorjaar al voor een pak geld aan Brentford FC verkocht.

De Bruggelingen hadden dus wel behoorlijk wat tijd om een geschikte vervanger te vinden voor Thiago. Nilsson is dan ook niet de enige piste die werd gevolgd. Bij Het Laatste Nieuws weet men bijvoorbeeld dat ook Fabio Silva (ex-Anderlecht) in beeld was, maar uiteindelijk werd niet doorgedrukt voor de Portugees.

Nederlandse EK-joker

En nog straffere naam is die van Wout Weghorst. De Nederlandse international, tijdens het voorbije EK nog een belangrijke joker voor Oranje, speelde in de voorbije maanden op huurbasis bij TSG Hoffenheim. Daar wisselde hij goede prestaties met minder momenten af. Maar deze zomer keerde hij terug naar moederclub Burnley FC.

Bij de Engelse degradant moet/mag hij echter opnieuw vertrekken. En zijn flirt met enkele Nederlandse ploegen sterkte het vertrouwen bij Club in de haalbaarheid van de deal. Maar uiteindelijk bleek zijn dossier toch te prijzig en te complex, waarna Club vol op Nilsson inzette. Weghorst speurt op zijn beurt nog steeds naar een nieuwe club, Ajax wordt genoemd als zijn meest waarschijnlijke bestemming.

Club had vol moeten doordrukken voor Weghorst ...

Meest recent

L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

6
6
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

65
65
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

117
117
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

60
60
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

258
258
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

127
127
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

223
223
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

112
112
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

156
156
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

109
109
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

828
828
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1114
1114
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

567
567
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

179
179
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

294
294
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

653
653
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

159
159
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

378
378
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

219
219
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

821
821

Meer sportnieuws