'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

door
'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. Nog voor de eerste competitiematch had de landskampioen zich al verzekerd van vijf directe aanwinsten. Maar de Bruggelingen lieten ook enkele fraaie targets links liggen.

Na het afscheid van CEO Vincent Mannaert, besloot preses Bart Verhaeghe om Dévy Rigaux te benoemen tot 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En die liet er tijdens het tussenseizoen geen gras over groeien. Zo werd de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie voorzien.

Middenvelder Ardon Jashari werd zelfs nog tijdens het voorbije seizoen vastgelegd. Om het centrum van de defensie te versterken, werd Zaid Romero dan weer aangetrokken. Hugo Siquet vormt dan weer een extra optie op de backs en flankaanvaller Christos Tzolis moet het vertrek van Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Fabio Silva in beeld

Daarnaast shopte Club ook bij één van zijn directe concurrenten. Gustaf Nilsson werd voor de nodige miljoenen weggeplukt bij Union SG. De Zweedse spits moet bij Blauw-Zwart in de voetsporen treden van Igor Thiago. Die werd in het voorjaar al voor een pak geld aan Brentford FC verkocht.

De Bruggelingen hadden dus wel behoorlijk wat tijd om een geschikte vervanger te vinden voor Thiago. Nilsson is dan ook niet de enige piste die werd gevolgd. Bij Het Laatste Nieuws weet men bijvoorbeeld dat ook Fabio Silva (ex-Anderlecht) in beeld was, maar uiteindelijk werd niet doorgedrukt voor de Portugees.

Nederlandse EK-joker

En nog straffere naam is die van Wout Weghorst. De Nederlandse international, tijdens het voorbije EK nog een belangrijke joker voor Oranje, speelde in de voorbije maanden op huurbasis bij TSG Hoffenheim. Daar wisselde hij goede prestaties met minder momenten af. Maar deze zomer keerde hij terug naar moederclub Burnley FC.

Bij de Engelse degradant moet/mag hij echter opnieuw vertrekken. En zijn flirt met enkele Nederlandse ploegen sterkte het vertrouwen bij Club in de haalbaarheid van de deal. Maar uiteindelijk bleek zijn dossier toch te prijzig en te complex, waarna Club vol op Nilsson inzette. Weghorst speurt op zijn beurt nog steeds naar een nieuwe club, Ajax wordt genoemd als zijn meest waarschijnlijke bestemming.

Club had vol moeten doordrukken voor Weghorst ...

Meest recent

'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

40
40
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

1
1
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

49
49
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

249
249
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

119
119
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

116
116
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

325
325
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

114
114
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

133
133
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

27
27
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

241
241
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

227
227
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

288
288
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

124
124
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

290
290
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

107
107
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

258
258
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

42
42
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

177
177
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

118
118
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

324
324
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

203
203
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

95
95
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

243
243

Meer sportnieuws