'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

1055 stemmen
'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. Nog voor de eerste competitiematch had de landskampioen zich al verzekerd van vijf directe aanwinsten. Maar de Bruggelingen lieten ook enkele fraaie targets links liggen.

Na het afscheid van CEO Vincent Mannaert, besloot preses Bart Verhaeghe om Dévy Rigaux te benoemen tot 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En die liet er tijdens het tussenseizoen geen gras over groeien. Zo werd de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie voorzien.

Middenvelder Ardon Jashari werd zelfs nog tijdens het voorbije seizoen vastgelegd. Om het centrum van de defensie te versterken, werd Zaid Romero dan weer aangetrokken. Hugo Siquet vormt dan weer een extra optie op de backs en flankaanvaller Christos Tzolis moet het vertrek van Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Fabio Silva in beeld

Daarnaast shopte Club ook bij één van zijn directe concurrenten. Gustaf Nilsson werd voor de nodige miljoenen weggeplukt bij Union SG. De Zweedse spits moet bij Blauw-Zwart in de voetsporen treden van Igor Thiago. Die werd in het voorjaar al voor een pak geld aan Brentford FC verkocht.

De Bruggelingen hadden dus wel behoorlijk wat tijd om een geschikte vervanger te vinden voor Thiago. Nilsson is dan ook niet de enige piste die werd gevolgd. Bij Het Laatste Nieuws weet men bijvoorbeeld dat ook Fabio Silva (ex-Anderlecht) in beeld was, maar uiteindelijk werd niet doorgedrukt voor de Portugees.

Nederlandse EK-joker

En nog straffere naam is die van Wout Weghorst. De Nederlandse international, tijdens het voorbije EK nog een belangrijke joker voor Oranje, speelde in de voorbije maanden op huurbasis bij TSG Hoffenheim. Daar wisselde hij goede prestaties met minder momenten af. Maar deze zomer keerde hij terug naar moederclub Burnley FC.

Bij de Engelse degradant moet/mag hij echter opnieuw vertrekken. En zijn flirt met enkele Nederlandse ploegen sterkte het vertrouwen bij Club in de haalbaarheid van de deal. Maar uiteindelijk bleek zijn dossier toch te prijzig en te complex, waarna Club vol op Nilsson inzette. Weghorst speurt op zijn beurt nog steeds naar een nieuwe club, Ajax wordt genoemd als zijn meest waarschijnlijke bestemming.

Club had vol moeten doordrukken voor Weghorst ...

Meest recent

Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

0
0
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

64
64
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

111
111
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

112
112
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

211
211
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

320
320
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

256
256
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

110
110
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

60
60
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

324
324
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

365
365
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

254
254
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

191
191
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

365
365
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

305
305
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

88
88
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

313
313
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

320
320
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

537
537
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

390
390
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

297
297
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

525
525
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

171
171
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

66
66
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

322
322

Meer sportnieuws