'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

1055 stemmen
'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. Nog voor de eerste competitiematch had de landskampioen zich al verzekerd van vijf directe aanwinsten. Maar de Bruggelingen lieten ook enkele fraaie targets links liggen.

Na het afscheid van CEO Vincent Mannaert, besloot preses Bart Verhaeghe om Dévy Rigaux te benoemen tot 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En die liet er tijdens het tussenseizoen geen gras over groeien. Zo werd de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie voorzien.

Middenvelder Ardon Jashari werd zelfs nog tijdens het voorbije seizoen vastgelegd. Om het centrum van de defensie te versterken, werd Zaid Romero dan weer aangetrokken. Hugo Siquet vormt dan weer een extra optie op de backs en flankaanvaller Christos Tzolis moet het vertrek van Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Fabio Silva in beeld

Daarnaast shopte Club ook bij één van zijn directe concurrenten. Gustaf Nilsson werd voor de nodige miljoenen weggeplukt bij Union SG. De Zweedse spits moet bij Blauw-Zwart in de voetsporen treden van Igor Thiago. Die werd in het voorjaar al voor een pak geld aan Brentford FC verkocht.

De Bruggelingen hadden dus wel behoorlijk wat tijd om een geschikte vervanger te vinden voor Thiago. Nilsson is dan ook niet de enige piste die werd gevolgd. Bij Het Laatste Nieuws weet men bijvoorbeeld dat ook Fabio Silva (ex-Anderlecht) in beeld was, maar uiteindelijk werd niet doorgedrukt voor de Portugees.

Nederlandse EK-joker

En nog straffere naam is die van Wout Weghorst. De Nederlandse international, tijdens het voorbije EK nog een belangrijke joker voor Oranje, speelde in de voorbije maanden op huurbasis bij TSG Hoffenheim. Daar wisselde hij goede prestaties met minder momenten af. Maar deze zomer keerde hij terug naar moederclub Burnley FC.

Bij de Engelse degradant moet/mag hij echter opnieuw vertrekken. En zijn flirt met enkele Nederlandse ploegen sterkte het vertrouwen bij Club in de haalbaarheid van de deal. Maar uiteindelijk bleek zijn dossier toch te prijzig en te complex, waarna Club vol op Nilsson inzette. Weghorst speurt op zijn beurt nog steeds naar een nieuwe club, Ajax wordt genoemd als zijn meest waarschijnlijke bestemming.

Club had vol moeten doordrukken voor Weghorst ...

Meest recent

WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

2
2
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

17
17
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

148
148
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

16
16
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

94
94
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

56
56
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

214
214
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

109
109
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

51
51
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

525
525
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

216
216
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

104
104
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

123
123
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

176
176
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

503
503
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

139
139
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

151
151
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

192
192
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

243
243
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

257
257
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

202
202
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

452
452
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

88
88

Meer sportnieuws