'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

1055 stemmen
'Gewaagde gok: Club laat Oranje-international links liggen'

Club Brugge toonde zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. Nog voor de eerste competitiematch had de landskampioen zich al verzekerd van vijf directe aanwinsten. Maar de Bruggelingen lieten ook enkele fraaie targets links liggen.

Na het afscheid van CEO Vincent Mannaert, besloot preses Bart Verhaeghe om Dévy Rigaux te benoemen tot 'Director of Football'. In die hoedanigheid zal hij zich grotendeels bekommeren over het transferbeleid. En die liet er tijdens het tussenseizoen geen gras over groeien. Zo werd de selectie van een aanzienlijke kwaliteitsinjectie voorzien.

Middenvelder Ardon Jashari werd zelfs nog tijdens het voorbije seizoen vastgelegd. Om het centrum van de defensie te versterken, werd Zaid Romero dan weer aangetrokken. Hugo Siquet vormt dan weer een extra optie op de backs en flankaanvaller Christos Tzolis moet het vertrek van Antonio Nusa opvangen.

LEES OOK: 'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Fabio Silva in beeld

Daarnaast shopte Club ook bij één van zijn directe concurrenten. Gustaf Nilsson werd voor de nodige miljoenen weggeplukt bij Union SG. De Zweedse spits moet bij Blauw-Zwart in de voetsporen treden van Igor Thiago. Die werd in het voorjaar al voor een pak geld aan Brentford FC verkocht.

De Bruggelingen hadden dus wel behoorlijk wat tijd om een geschikte vervanger te vinden voor Thiago. Nilsson is dan ook niet de enige piste die werd gevolgd. Bij Het Laatste Nieuws weet men bijvoorbeeld dat ook Fabio Silva (ex-Anderlecht) in beeld was, maar uiteindelijk werd niet doorgedrukt voor de Portugees.

Nederlandse EK-joker

En nog straffere naam is die van Wout Weghorst. De Nederlandse international, tijdens het voorbije EK nog een belangrijke joker voor Oranje, speelde in de voorbije maanden op huurbasis bij TSG Hoffenheim. Daar wisselde hij goede prestaties met minder momenten af. Maar deze zomer keerde hij terug naar moederclub Burnley FC.

Bij de Engelse degradant moet/mag hij echter opnieuw vertrekken. En zijn flirt met enkele Nederlandse ploegen sterkte het vertrouwen bij Club in de haalbaarheid van de deal. Maar uiteindelijk bleek zijn dossier toch te prijzig en te complex, waarna Club vol op Nilsson inzette. Weghorst speurt op zijn beurt nog steeds naar een nieuwe club, Ajax wordt genoemd als zijn meest waarschijnlijke bestemming.

Club had vol moeten doordrukken voor Weghorst ...

Meest recent

'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

5
5
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

10
10
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

23
23
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

182
182
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

76
76
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

84
84
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

195
195
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

113
113
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

282
282
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

163
163
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

134
134
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

393
393
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

122
122
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

300
300
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

125
125
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

282
282
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

232
232
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

316
316
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

127
127
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

247
247
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1273
1273
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

554
554
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

276
276
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

280
280

Meer sportnieuws