Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

door
Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

Bij KRC Genk staat nog enkele sterkhouders op vertrekken. Ook Carlos Cuesta staat op verschillende lijstjes, zeker na zijn sterke optreden op de Copa América met Colombia.

In een interview met Het Nieuwsblad sprak hij over zijn toekomst. Cuesta speelt al sinds 2019 bij KRC Genk en heeft nog een contract tot 2026 bij de Limburgers. Met een marktwaarde van zes miljoen euro zou KRC Genk ook heel wat miljoenen kunnen ontvangen voor de verdediger. Een transfer lijkt er deze zomermercato echter niet aan te komen.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Vader geworden

Cuesta is absoluut niet bezig met een transfer ondanks de (top)clubs nu in de rij staan na een sterke Copa América. “Daar ben ik op dit moment totaal niet mee bezig, dat laat ik over aan andere mensen. Als voetballer wil ik dagelijks professioneel met mijn job bezig zijn.”

De centrale verdediger is net vader geworden en focust zich volledig op zijn gezin. “Als je constant aan een transfer denkt of aan de interesse van andere clubs, is het onmogelijk om de focus te houden. Bovendien ben ik momenteel maar op één ding gefocust, mijn gezin.”

Ervaring

Ondanks zijn 25 jaar heeft Cuesta al heel wat ervaring. De Colombiaan heeft twintig caps achter zijn naam staan en is ook al jaren sterkhouder bij KRC Genk. In totaal heeft hij al 169 wedstrijden bij KRC Genk gespeeld met drie doelpunten en één assist. De centrale verdediger blijft de Limburgers alvast trouw.

Met Smets, Palacios en jongelingen Kongolo en Manguelle beschikt Thorsten Fink over enkele centrale verdedigers. Cuesta moet zich na de Copa América nog inspelen in het systeem, maar wordt snel in de basis verwacht. Verdedigers McKenzie en Sadick lijken de club nog te gaan verlaten.

Vind jij Cuesta een goede verdediger?

Meest recent

Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

16
16
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

30
30
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

26
26
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

75
75
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

47
47
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

24
24
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

80
80
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

43
43
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

148
148
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

27
27
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

312
312
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

59
59
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

36
36
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

109
109
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

143
143
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

94
94
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

72
72
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

292
292
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

78
78
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

111
111
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

163
163
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

62
62
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

235
235
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

248
248
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

55
55

Meer sportnieuws