Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

431 stemmen
Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

Bij KRC Genk staat nog enkele sterkhouders op vertrekken. Ook Carlos Cuesta staat op verschillende lijstjes, zeker na zijn sterke optreden op de Copa América met Colombia.

In een interview met Het Nieuwsblad sprak hij over zijn toekomst. Cuesta speelt al sinds 2019 bij KRC Genk en heeft nog een contract tot 2026 bij de Limburgers. Met een marktwaarde van zes miljoen euro zou KRC Genk ook heel wat miljoenen kunnen ontvangen voor de verdediger. Een transfer lijkt er deze zomermercato echter niet aan te komen.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Vader geworden

Cuesta is absoluut niet bezig met een transfer ondanks de (top)clubs nu in de rij staan na een sterke Copa América. “Daar ben ik op dit moment totaal niet mee bezig, dat laat ik over aan andere mensen. Als voetballer wil ik dagelijks professioneel met mijn job bezig zijn.”

De centrale verdediger is net vader geworden en focust zich volledig op zijn gezin. “Als je constant aan een transfer denkt of aan de interesse van andere clubs, is het onmogelijk om de focus te houden. Bovendien ben ik momenteel maar op één ding gefocust, mijn gezin.”

Ervaring

Ondanks zijn 25 jaar heeft Cuesta al heel wat ervaring. De Colombiaan heeft twintig caps achter zijn naam staan en is ook al jaren sterkhouder bij KRC Genk. In totaal heeft hij al 169 wedstrijden bij KRC Genk gespeeld met drie doelpunten en één assist. De centrale verdediger blijft de Limburgers alvast trouw.

Met Smets, Palacios en jongelingen Kongolo en Manguelle beschikt Thorsten Fink over enkele centrale verdedigers. Cuesta moet zich na de Copa América nog inspelen in het systeem, maar wordt snel in de basis verwacht. Verdedigers McKenzie en Sadick lijken de club nog te gaan verlaten.

Vind jij Cuesta een goede verdediger?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

40
40
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

52
52
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

113
113
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

168
168
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

205
205
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

322
322
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

582
582
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

650
650
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

344
344
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

448
448
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

216
216
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

77
77
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

561
561
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

726
726
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

174
174
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

127
127
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

199
199
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

638
638

Meer sportnieuws