Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

door
Gewilde KRC Genk-sterkhouder praat over (top)transfer

Bij KRC Genk staat nog enkele sterkhouders op vertrekken. Ook Carlos Cuesta staat op verschillende lijstjes, zeker na zijn sterke optreden op de Copa América met Colombia.

In een interview met Het Nieuwsblad sprak hij over zijn toekomst. Cuesta speelt al sinds 2019 bij KRC Genk en heeft nog een contract tot 2026 bij de Limburgers. Met een marktwaarde van zes miljoen euro zou KRC Genk ook heel wat miljoenen kunnen ontvangen voor de verdediger. Een transfer lijkt er deze zomermercato echter niet aan te komen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

Vader geworden

Cuesta is absoluut niet bezig met een transfer ondanks de (top)clubs nu in de rij staan na een sterke Copa América. “Daar ben ik op dit moment totaal niet mee bezig, dat laat ik over aan andere mensen. Als voetballer wil ik dagelijks professioneel met mijn job bezig zijn.”

De centrale verdediger is net vader geworden en focust zich volledig op zijn gezin. “Als je constant aan een transfer denkt of aan de interesse van andere clubs, is het onmogelijk om de focus te houden. Bovendien ben ik momenteel maar op één ding gefocust, mijn gezin.”

Ervaring

Ondanks zijn 25 jaar heeft Cuesta al heel wat ervaring. De Colombiaan heeft twintig caps achter zijn naam staan en is ook al jaren sterkhouder bij KRC Genk. In totaal heeft hij al 169 wedstrijden bij KRC Genk gespeeld met drie doelpunten en één assist. De centrale verdediger blijft de Limburgers alvast trouw.

Met Smets, Palacios en jongelingen Kongolo en Manguelle beschikt Thorsten Fink over enkele centrale verdedigers. Cuesta moet zich na de Copa América nog inspelen in het systeem, maar wordt snel in de basis verwacht. Verdedigers McKenzie en Sadick lijken de club nog te gaan verlaten.

Vind jij Cuesta een goede verdediger?

Meest recent

Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

21
21
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

31
31
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

48
48
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

89
89
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

111
111
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

73
73
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

251
251
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

114
114
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

111
111
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

61
61
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

123
123
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

208
208
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

322
322
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

186
186
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

158
158
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

266
266
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

166
166
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

378
378
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

710
710
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

431
431
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

531
531

Meer sportnieuws