'AA Gent drukt door voor komst international'

door
'AA Gent drukt door voor komst international'

AA Gent maakt zich op voor een belangrijke week. Donderdag wacht de terugmatch tegen Silkeborg in de Europese voorrondes, enkele dagen later volgt een competitieduel tegen leider KVC Westerlo. Ondertussen is de club ook nog op de transfermarkt actief.

De Oost-Vlamingen zijn deze zomer aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder het bewind van een hervormde sportieve leiding en een nieuwe trainer, Wouter Vrancken. De start van dat hoofdstuk was alvast veelbelovend. Gent won zijn eerste twee Europese matchen op overtuigende wijze en vatte de competitie aan met een zege op Kortrijk.

Maar daarna volgde meteen een terugval. Zo gaf Gent een zege in extremis uit handen tijdens de heenmatch tegen Silkeborg. In eigen land bleven de Buffalo's dan weer achter met een pijnlijke 0 op 6. Na de verrassende thuisnederlaag tegen FSV Dender, werd afgelopen weekend ook verloren op het veld van Sporting Charleroi.

LEES OOK: 'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

Extra versterking nodig

Vrancken en co hebben dus nog het nodige werk op te knappen. Bovendien is extra versterking op bepaalde posities welgekomen. Met name als Gent zich plaatst voor het hoofdtoernooi van de Conference League, is er voldoende mankracht nodig in de selectie. Daar maakt de club ook werk van.

Woensdag maakte Gent bijvoorbeeld de komst van de Japanse middenvelder Atsuka Ito bekend. En daar zal het niet bij blijven. Ook voor de aanvalslinie wordt nog gespeurd naar interessante opportuniteiten. Daarbij geldt Hélio Varela nog steeds als één van de belangrijkste targets.

Profiel erg geapprecieerd

Gent wordt al een tijdje gelinkt aan de 22-jarige international van Kaapverdië. Die speelt momenteel nog voor het Portugese Portimonense SC, waar hij vorig seizoen nog goed was voor 6 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri wordt zijn profiel alvast erg geapprecieerd in de Planet Group Arena. De Buffalo's blijven dan ook onderhandelen om zijn komst te bewerkstelligen, al is het voorlopig wachten op een doorbraak.

In welke linie heeft Gent het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

11
11
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

48
48
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

20
20
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

335
335
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

93
93
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

142
142
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

41
41
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

93
93
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

109
109
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

110
110
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

84
84
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

36
36
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

203
203
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

335
335
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

517
517
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

414
414
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

370
370
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

409
409
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

412
412
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

664
664
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

621
621
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

142
142
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

246
246
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

136
136
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

218
218

Meer sportnieuws