Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

107
Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

Het seizoen is amper begonnen, of Real Madrid heeft zijn eerste prijs al beet. De Champions League-winnaar legde woensdagavond immers beslag op de Europese Supercup door met 2-0 te winnen van Atalanta. Kylian Mbappé was bij zijn grote debuut namens de Koninklijke meteen doeltreffend.

Traditiegetrouw wordt midden augustus gestreden voor de Europese Supercup tussen de meest recente winnaars van de Champions League en Europa League. Voor velen blijft dit louter een eretitel en geen echte hoofdprijs. Toch waren er woensdag voldoende elementen om er een interessante wedstrijd van te maken.

LEES OOK: De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Gretige CDK voor rust

Zo was het uiteraard uitkijken naar de eerste officiële speelminuten van Mbappé in het shirt van zijn nieuwe club. Daarnaast begonnen ook twee Belgen aan de wedstrijd. Thibaut Courtois startte logischerwijs in doel bij de Spanjaarden, Charles De Ketelaere was dan weer een basisspeler bij de Italianen.

En die laatste speelde een opvallende wedstrijd voor rust. CDK was betrokken bij verschillende aanvallen en knapte een pak werk op in functie van zijn ploeg. Die goede prestatie leverde hem heel wat lof op en doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Na een dik uurtje spelen mocht De Ketelaere gaan rusten.

Cruciale redding Courtois

Courtois daarentegen speelde een anonieme eerste helft. Hoewel Atalanta zeker niet de mindere ploeg was voor rust, werd het sluitstuk amper aan het werk gezet. Daar kwam in de tweede periode echter verandering in. Zo moest Courtois uitpakken met een geweldige parade na een rake kopbal van Mario Pasalic.

De save bleek bovendien van cruciaal belang voor het wedstrijdverloop. Ondanks een bal van Rodrygo Goes op de lat, stond het immers nog 0-0. Maar vlak na de save van Coirtois zetten Jude Bellingham en Vinicius Junior immers een actie op in de zestien van Atalanta. Die laatste bood Fede Valverde uiteindelijk de 1-0 aan.

Mbappé doet boeken toe

En toen moest het moment van Mbappé nog komen. De Franse superster had al enkele flitsen laten zien, maar toonde zich ongelukkig in de afwerking. Daar kwam evenwel verandering in na zo'n 68 minuten. Bellingham zorgde voor een knappe voorbereidende actie, waarna Mbappé zijn eerste Real-treffer keihard tegen de touwen trapte. Daarmee legde hij meteen de 2-0-eindstand vast. Al bij al een verdiende overwinning voor de Madrilenen, die vooral na de rust indrukwekkend voor de dag kwamen.

Real Madrid is nu al dé topfavoriet voor de eindzege in de CL ...

Meest recent

Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

0
0
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

13
13
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

58
58
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

49
49
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

65
65
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

134
134
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

123
123
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

153
153
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

195
195
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

201
201
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

100
100
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

176
176
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

193
193
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

424
424
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

277
277
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

246
246
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1030
1030
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

422
422

Meer sportnieuws