Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

107
Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

Het seizoen is amper begonnen, of Real Madrid heeft zijn eerste prijs al beet. De Champions League-winnaar legde woensdagavond immers beslag op de Europese Supercup door met 2-0 te winnen van Atalanta. Kylian Mbappé was bij zijn grote debuut namens de Koninklijke meteen doeltreffend.

Traditiegetrouw wordt midden augustus gestreden voor de Europese Supercup tussen de meest recente winnaars van de Champions League en Europa League. Voor velen blijft dit louter een eretitel en geen echte hoofdprijs. Toch waren er woensdag voldoende elementen om er een interessante wedstrijd van te maken.

LEES OOK: De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Gretige CDK voor rust

Zo was het uiteraard uitkijken naar de eerste officiële speelminuten van Mbappé in het shirt van zijn nieuwe club. Daarnaast begonnen ook twee Belgen aan de wedstrijd. Thibaut Courtois startte logischerwijs in doel bij de Spanjaarden, Charles De Ketelaere was dan weer een basisspeler bij de Italianen.

En die laatste speelde een opvallende wedstrijd voor rust. CDK was betrokken bij verschillende aanvallen en knapte een pak werk op in functie van zijn ploeg. Die goede prestatie leverde hem heel wat lof op en doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Na een dik uurtje spelen mocht De Ketelaere gaan rusten.

Cruciale redding Courtois

Courtois daarentegen speelde een anonieme eerste helft. Hoewel Atalanta zeker niet de mindere ploeg was voor rust, werd het sluitstuk amper aan het werk gezet. Daar kwam in de tweede periode echter verandering in. Zo moest Courtois uitpakken met een geweldige parade na een rake kopbal van Mario Pasalic.

De save bleek bovendien van cruciaal belang voor het wedstrijdverloop. Ondanks een bal van Rodrygo Goes op de lat, stond het immers nog 0-0. Maar vlak na de save van Coirtois zetten Jude Bellingham en Vinicius Junior immers een actie op in de zestien van Atalanta. Die laatste bood Fede Valverde uiteindelijk de 1-0 aan.

Mbappé doet boeken toe

En toen moest het moment van Mbappé nog komen. De Franse superster had al enkele flitsen laten zien, maar toonde zich ongelukkig in de afwerking. Daar kwam evenwel verandering in na zo'n 68 minuten. Bellingham zorgde voor een knappe voorbereidende actie, waarna Mbappé zijn eerste Real-treffer keihard tegen de touwen trapte. Daarmee legde hij meteen de 2-0-eindstand vast. Al bij al een verdiende overwinning voor de Madrilenen, die vooral na de rust indrukwekkend voor de dag kwamen.

Real Madrid is nu al dé topfavoriet voor de eindzege in de CL ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

0
0
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

3
3
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

21
21
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

11
11
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

67
67
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

61
61
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

41
41
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

182
182
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

56
56
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

111
111
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

83
83
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

87
87
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

61
61
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

332
332
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

184
184
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

116
116
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws