Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

door stemmen
Mbappé meteen aan kanon: Real Madrid pakt Europese Supercup

Het seizoen is amper begonnen, of Real Madrid heeft zijn eerste prijs al beet. De Champions League-winnaar legde woensdagavond immers beslag op de Europese Supercup door met 2-0 te winnen van Atalanta. Kylian Mbappé was bij zijn grote debuut namens de Koninklijke meteen doeltreffend.

Traditiegetrouw wordt midden augustus gestreden voor de Europese Supercup tussen de meest recente winnaars van de Champions League en Europa League. Voor velen blijft dit louter een eretitel en geen echte hoofdprijs. Toch waren er woensdag voldoende elementen om er een interessante wedstrijd van te maken.

LEES OOK: 'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

Gretige CDK voor rust

Zo was het uiteraard uitkijken naar de eerste officiële speelminuten van Mbappé in het shirt van zijn nieuwe club. Daarnaast begonnen ook twee Belgen aan de wedstrijd. Thibaut Courtois startte logischerwijs in doel bij de Spanjaarden, Charles De Ketelaere was dan weer een basisspeler bij de Italianen.

En die laatste speelde een opvallende wedstrijd voor rust. CDK was betrokken bij verschillende aanvallen en knapte een pak werk op in functie van zijn ploeg. Die goede prestatie leverde hem heel wat lof op en doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Na een dik uurtje spelen mocht De Ketelaere gaan rusten.

Cruciale redding Courtois

Courtois daarentegen speelde een anonieme eerste helft. Hoewel Atalanta zeker niet de mindere ploeg was voor rust, werd het sluitstuk amper aan het werk gezet. Daar kwam in de tweede periode echter verandering in. Zo moest Courtois uitpakken met een geweldige parade na een rake kopbal van Mario Pasalic.

De save bleek bovendien van cruciaal belang voor het wedstrijdverloop. Ondanks een bal van Rodrygo Goes op de lat, stond het immers nog 0-0. Maar vlak na de save van Coirtois zetten Jude Bellingham en Vinicius Junior immers een actie op in de zestien van Atalanta. Die laatste bood Fede Valverde uiteindelijk de 1-0 aan.

Mbappé doet boeken toe

En toen moest het moment van Mbappé nog komen. De Franse superster had al enkele flitsen laten zien, maar toonde zich ongelukkig in de afwerking. Daar kwam evenwel verandering in na zo'n 68 minuten. Bellingham zorgde voor een knappe voorbereidende actie, waarna Mbappé zijn eerste Real-treffer keihard tegen de touwen trapte. Daarmee legde hij meteen de 2-0-eindstand vast. Al bij al een verdiende overwinning voor de Madrilenen, die vooral na de rust indrukwekkend voor de dag kwamen.

Real Madrid is nu al dé topfavoriet voor de eindzege in de CL ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

24
24
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

54
54
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

80
80
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

70
70
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

163
163
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

179
179
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

141
141
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

125
125
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

472
472
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

694
694
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

408
408
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

210
210
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

123
123
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

81
81
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

416
416
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

303
303
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

432
432
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

439
439
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws