'Anderlecht in dubio door miljoenentransfer sterkhouder'

door
'Anderlecht in dubio door miljoenentransfer sterkhouder'

RSC Anderlecht gaat komend weekend op bezoek bij KV Mechelen en wil dan aanknopen met een zege na het slippertje tegen OH Leuven. Tegelijkertijd is de recordkampioen ook nog op de transfermarkt actief. Al zal sportieve baas Jesper Fredberg daarbij een lastige afweging moeten maken.

Paars-Wit haalde tijdens de huidige mercato al een drietal directe aanwinsten in huis. Daarmee is de transferhonger echter nog lang niet gestild. Zo zouden de Brusselaars op nog minstens vier versterkingen mikken. Maar hoewel Fredberg zijn best doet om een zo goed mogelijk prijs uit de brand te slepen, hangt daar natuurlijk een prijskaartje aan vast.

De kans is dan ook bestaande dat RSCA nog een tweede grote uitgaande transfer zal realiseren om zijn budget op te krikken. Mario Stroeykens werd deze zomer alvast gelinkt aan een nieuwe stap, net zoals Killian Sardella. Maar het tweetal lijkt nog minstens een jaar te blijven. Hetzelfde geldt voor Kasper Dolberg.

LEES OOK: Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

Miljoenen voor Dreyer

Francis Amuzu is op zijn beurt net terug na een blessure, wat een eventuele transfer er niet makkelijker op maakt. En dus schuift men ook de naam van Anders Dreyer naar voren. De Deense international vertegenwoordigt een aanzienlijke marktwaarde en zijn statistieken van vorig seizoen zullen ongetwijfeld belangstelling lokken.

Wel zullen geïnteresseerde ploegen wel met een pak geld over de brug moeten komen. Zo zou Anderlecht mikken op 10 miljoen euro en liefst zelfs meer. De vraag is echter welke clubs zo'n bedrag in hem willen investeren. Een concreet bod lijkt nog niet op tafel te liggen.

Twijfels over verkoop

Bovendien blijft Anderlecht er zelf nog niet uit of het Dreyer wel wil opofferen. Men beseft dat het onwaarschijnlijk is dat hij dit seizoen opnieuw zo'n straffe cijfers zal voorleggen en zijn seizoensstart was niet bepaald hoogstaand. Maar intern wordt hij wel erg geapprecieerd. Niet in het minst vanwege zijn inzet. Volgens Het Nieuwsblad zijn Fredberg en co dan ook bezig met een evenwichtsoefening. Die zal enkel moeilijker worden als straks ook een concreet bod binnen komt.

Bij een goed bod moet Anderlecht hem laten gaan ...

Meest recent

Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

13
13
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

14
14
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

17
17
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

57
57
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

25
25
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

92
92
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

24
24
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

80
80
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

144
144
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

53
53
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

261
261
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

164
164
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

175
175
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

114
114
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

84
84
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

111
111
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

44
44
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

221
221
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

258
258
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

245
245
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

85
85
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

503
503
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

465
465
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

96
96

Meer sportnieuws