'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

357 stemmen
'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

Chelsea FC moet andermaal herpakken na een teleurstellend seizoen. Coach Mauricio Pochettino werd dan ook bedankt voor bewezen diensten en is inmiddels vervangen voor Enzo Maresca. Momenteel wordt ook volop aan de selectie van de Italiaan gesleuteld.

Nadat Chelsea in Amerikaanse handen terecht kwam, spendeerde de club waanzinnige bedragen op de transfermarkt. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

De Blues stelden in seizoen 2022-2023 zwaar teleur, wisselden vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Dus besloot Chelsea om opnieuw de geldbuidel open te trekken. Maar ook die investeringen hebben voorlopig te weinig gerendeerd. De club eindigde vorig seizoen slechts zesde.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Jonge high potentials

Deze zomer werd de transferstrategie dan ook opnieuw aangepast. Zo zet Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel, die meteen weer verhuurd worden. Zij krijgen opvallend lange contracten, daardoor kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract. Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen.

De club hoopt hiermee te kunnen scoren op langere termijn, zowel op sportief als financieel vlak. Maar Maresca heeft uiteraard ook voldoende wapens nodig om nu al te kunnen strijden. Daarom speuren de Blues momenteel naar een centrumaanvaller die voor een directe meerwaarde kan zorgen.

Vizier op Félix

Samu Omorodion stond hiervoor bovenaan de verlanglijst. Maar diens deal is in extremis afgesprongen. Inmiddels zou Chelsea zijn zinnen hebben gezet op een andere speler van Atlético Madrid. Naar verluidt werken de Londenaren aan een terugkeer van Joao Félix. Die speelde eerder al enkele maanden op huurbasis voor de club. Dat werd geen groot succes, toch zou Chelsea hem nu definitief willen terughalen.

Volgens O Jogo werd inmiddels ook een bod neergelegd dat kan oplopen tot 65 miljoen euro, waarvan ruim de helft meteen wordt overgeschreven. Voorlopig is niet duidelijk of dat voldoende is om Atlético te overtuigen. Al kunnen de Spanjaarden het geld goed gebruiken om de transfer van Connor Ghallager af te ronden.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

7
7
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

38
38
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

59
59
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

46
46
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

117
117
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

500
500
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

46
46
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

61
61
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

354
354
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

435
435
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

528
528
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

920
920
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

119
119
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

540
540
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

103
103
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

102
102
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

155
155
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

425
425
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

741
741
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

317
317
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

517
517
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

414
414
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

241
241
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

111
111

Meer sportnieuws