'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

357
'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

Chelsea FC moet andermaal herpakken na een teleurstellend seizoen. Coach Mauricio Pochettino werd dan ook bedankt voor bewezen diensten en is inmiddels vervangen voor Enzo Maresca. Momenteel wordt ook volop aan de selectie van de Italiaan gesleuteld.

Nadat Chelsea in Amerikaanse handen terecht kwam, spendeerde de club waanzinnige bedragen op de transfermarkt. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

De Blues stelden in seizoen 2022-2023 zwaar teleur, wisselden vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Dus besloot Chelsea om opnieuw de geldbuidel open te trekken. Maar ook die investeringen hebben voorlopig te weinig gerendeerd. De club eindigde vorig seizoen slechts zesde.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

Jonge high potentials

Deze zomer werd de transferstrategie dan ook opnieuw aangepast. Zo zet Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel, die meteen weer verhuurd worden. Zij krijgen opvallend lange contracten, daardoor kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract. Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen.

De club hoopt hiermee te kunnen scoren op langere termijn, zowel op sportief als financieel vlak. Maar Maresca heeft uiteraard ook voldoende wapens nodig om nu al te kunnen strijden. Daarom speuren de Blues momenteel naar een centrumaanvaller die voor een directe meerwaarde kan zorgen.

Vizier op Félix

Samu Omorodion stond hiervoor bovenaan de verlanglijst. Maar diens deal is in extremis afgesprongen. Inmiddels zou Chelsea zijn zinnen hebben gezet op een andere speler van Atlético Madrid. Naar verluidt werken de Londenaren aan een terugkeer van Joao Félix. Die speelde eerder al enkele maanden op huurbasis voor de club. Dat werd geen groot succes, toch zou Chelsea hem nu definitief willen terughalen.

Volgens O Jogo werd inmiddels ook een bod neergelegd dat kan oplopen tot 65 miljoen euro, waarvan ruim de helft meteen wordt overgeschreven. Voorlopig is niet duidelijk of dat voldoende is om Atlético te overtuigen. Al kunnen de Spanjaarden het geld goed gebruiken om de transfer van Connor Ghallager af te ronden.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

26
26
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

46
46
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

45
45
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

67
67
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

181
181
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

22
22
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

28
28
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

250
250
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

271
271
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

142
142
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

206
206
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

225
225
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

207
207
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

186
186
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

115
115
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

306
306
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

145
145
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

369
369
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

74
74
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

107
107
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

362
362
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

201
201
8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

596
596
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

204
204

Meer sportnieuws