'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

door
'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

Chelsea FC moet andermaal herpakken na een teleurstellend seizoen. Coach Mauricio Pochettino werd dan ook bedankt voor bewezen diensten en is inmiddels vervangen voor Enzo Maresca. Momenteel wordt ook volop aan de selectie van de Italiaan gesleuteld.

Nadat Chelsea in Amerikaanse handen terecht kwam, spendeerde de club waanzinnige bedragen op de transfermarkt. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

De Blues stelden in seizoen 2022-2023 zwaar teleur, wisselden vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Dus besloot Chelsea om opnieuw de geldbuidel open te trekken. Maar ook die investeringen hebben voorlopig te weinig gerendeerd. De club eindigde vorig seizoen slechts zesde.

LEES OOK: 'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Jonge high potentials

Deze zomer werd de transferstrategie dan ook opnieuw aangepast. Zo zet Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel, die meteen weer verhuurd worden. Zij krijgen opvallend lange contracten, daardoor kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract. Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen.

De club hoopt hiermee te kunnen scoren op langere termijn, zowel op sportief als financieel vlak. Maar Maresca heeft uiteraard ook voldoende wapens nodig om nu al te kunnen strijden. Daarom speuren de Blues momenteel naar een centrumaanvaller die voor een directe meerwaarde kan zorgen.

Vizier op Félix

Samu Omorodion stond hiervoor bovenaan de verlanglijst. Maar diens deal is in extremis afgesprongen. Inmiddels zou Chelsea zijn zinnen hebben gezet op een andere speler van Atlético Madrid. Naar verluidt werken de Londenaren aan een terugkeer van Joao Félix. Die speelde eerder al enkele maanden op huurbasis voor de club. Dat werd geen groot succes, toch zou Chelsea hem nu definitief willen terughalen.

Volgens O Jogo werd inmiddels ook een bod neergelegd dat kan oplopen tot 65 miljoen euro, waarvan ruim de helft meteen wordt overgeschreven. Voorlopig is niet duidelijk of dat voldoende is om Atlético te overtuigen. Al kunnen de Spanjaarden het geld goed gebruiken om de transfer van Connor Ghallager af te ronden.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

26
26
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

44
44
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

120
120
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

33
33
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

205
205
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

424
424
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

149
149
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

362
362
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

66
66
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

105
105
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

87
87
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

278
278
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

58
58
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

200
200
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

159
159
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

324
324
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

73
73
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

195
195
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

151
151
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

114
114
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

92
92
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

202
202
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

260
260

Meer sportnieuws