'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

door
'Chelsea legt transferbod van 65 miljoen neer in Madrid'

Chelsea FC moet andermaal herpakken na een teleurstellend seizoen. Coach Mauricio Pochettino werd dan ook bedankt voor bewezen diensten en is inmiddels vervangen voor Enzo Maresca. Momenteel wordt ook volop aan de selectie van de Italiaan gesleuteld.

Nadat Chelsea in Amerikaanse handen terecht kwam, spendeerde de club waanzinnige bedragen op de transfermarkt. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

De Blues stelden in seizoen 2022-2023 zwaar teleur, wisselden vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Dus besloot Chelsea om opnieuw de geldbuidel open te trekken. Maar ook die investeringen hebben voorlopig te weinig gerendeerd. De club eindigde vorig seizoen slechts zesde.

LEES OOK: Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Jonge high potentials

Deze zomer werd de transferstrategie dan ook opnieuw aangepast. Zo zet Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel, die meteen weer verhuurd worden. Zij krijgen opvallend lange contracten, daardoor kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract. Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen.

De club hoopt hiermee te kunnen scoren op langere termijn, zowel op sportief als financieel vlak. Maar Maresca heeft uiteraard ook voldoende wapens nodig om nu al te kunnen strijden. Daarom speuren de Blues momenteel naar een centrumaanvaller die voor een directe meerwaarde kan zorgen.

Vizier op Félix

Samu Omorodion stond hiervoor bovenaan de verlanglijst. Maar diens deal is in extremis afgesprongen. Inmiddels zou Chelsea zijn zinnen hebben gezet op een andere speler van Atlético Madrid. Naar verluidt werken de Londenaren aan een terugkeer van Joao Félix. Die speelde eerder al enkele maanden op huurbasis voor de club. Dat werd geen groot succes, toch zou Chelsea hem nu definitief willen terughalen.

Volgens O Jogo werd inmiddels ook een bod neergelegd dat kan oplopen tot 65 miljoen euro, waarvan ruim de helft meteen wordt overgeschreven. Voorlopig is niet duidelijk of dat voldoende is om Atlético te overtuigen. Al kunnen de Spanjaarden het geld goed gebruiken om de transfer van Connor Ghallager af te ronden.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

59
59
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

46
46
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

43
43
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

76
76
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

213
213
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

174
174
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

291
291
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

361
361
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

156
156
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

146
146
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

116
116
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

291
291
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

942
942
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

391
391
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

293
293
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

794
794
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

223
223
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

740
740
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

496
496
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1063
1063

Meer sportnieuws