Nieuw Club-duo valt door de mand: "Bij zwakste spelers"

door
Nieuw Club-duo valt door de mand:

Club Brugge heeft de start van zijn seizoen helemaal gemist. Zondagmiddag verloor de regerende kampioen ook op het veld van KRC Genk, waardoor het achterblijft met een pijnlijke 1 op 9. Verschillende spelers zullen hun niveau dan ook aanzienlijk moeten opkrikken.

Op basis van de reguliere competitie van vorig seizoen, mogen de tegenvallende prestaties van Blauw-Zwart niet verbazen. Een voorsprong uit overbodig uit handen geven, individuele fouten, gebrek aan leiderschap ... de gelijkenissen met het Club Brugge van onder Ronny Deila zijn treffend. 

Maar vorig seizoen zorgde de aanstelling van Nicky Hayen als hoofdtrainer voor een totale ommekeer. Op die basis bouwt Club momenteel ook voort. Zo werd Hayen inmiddels vastbenoemd als T1. En op Igor Thiago na bleven de sterkhouders tot dusver aan boord. Er werden zelfs vijf aanwinsten aan toegevoegd.

LEES OOK: Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Hayen onder druk

Die aanpak rendeert momenteel echter niet. Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en sindsdien lijkt het niveau alleen maar te zakken. Met de nederlaag van zondag als voorlopig dieptepunt. Club kwam tegen Genk immers op een dubbele voorsprong, om uiteindelijk tot met 3-2 te verliezen. 

En dus begint de druk op Hayen stilaan toe te nemen. Zeker met de belangrijke thuismatch tegen rivaal Antwerp FC in het vooruitzicht. "Het Brugse bestuur zal willen zien hoe Nicky Hayen met deze crisis omgaat. Hoe spreekt hij? Welke keuzes maakt hij?", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Aanwinsten ondermaats

Daarnaast zal Hayen het individuele niveau van verschillende spelers naar omhoog moeten krijgen. Niet in het minst bij de verse krachten, die tot dusver geen overtuigende indruk achterlieten. "Het bestuur wil dat de versterkingen zo snel mogelijk renderen, om niet de kritiek te moeten horen dat de nieuwe gezichten geen meerwaarde vormen. Wat dat betreft, vond ik in de partij tegen Racing Genk Siquet en Nilsson bij de zwakste Club-spelers", aldus Degryse.

Welke aanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

62
62
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

27
27
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

33
33
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

33
33
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

106
106
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

66
66
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

20
20
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

169
169
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

206
206
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

51
51
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

115
115
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

366
366
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

59
59
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

277
277
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

220
220
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

87
87
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

79
79
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

213
213
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

108
108
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

87
87
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

138
138
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

417
417
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

171
171

Meer sportnieuws