Nieuw Club-duo valt door de mand: "Bij zwakste spelers"

833 stemmen
Nieuw Club-duo valt door de mand:

Club Brugge heeft de start van zijn seizoen helemaal gemist. Zondagmiddag verloor de regerende kampioen ook op het veld van KRC Genk, waardoor het achterblijft met een pijnlijke 1 op 9. Verschillende spelers zullen hun niveau dan ook aanzienlijk moeten opkrikken.

Op basis van de reguliere competitie van vorig seizoen, mogen de tegenvallende prestaties van Blauw-Zwart niet verbazen. Een voorsprong uit overbodig uit handen geven, individuele fouten, gebrek aan leiderschap ... de gelijkenissen met het Club Brugge van onder Ronny Deila zijn treffend. 

Maar vorig seizoen zorgde de aanstelling van Nicky Hayen als hoofdtrainer voor een totale ommekeer. Op die basis bouwt Club momenteel ook voort. Zo werd Hayen inmiddels vastbenoemd als T1. En op Igor Thiago na bleven de sterkhouders tot dusver aan boord. Er werden zelfs vijf aanwinsten aan toegevoegd.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Hayen onder druk

Die aanpak rendeert momenteel echter niet. Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en sindsdien lijkt het niveau alleen maar te zakken. Met de nederlaag van zondag als voorlopig dieptepunt. Club kwam tegen Genk immers op een dubbele voorsprong, om uiteindelijk tot met 3-2 te verliezen. 

En dus begint de druk op Hayen stilaan toe te nemen. Zeker met de belangrijke thuismatch tegen rivaal Antwerp FC in het vooruitzicht. "Het Brugse bestuur zal willen zien hoe Nicky Hayen met deze crisis omgaat. Hoe spreekt hij? Welke keuzes maakt hij?", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Aanwinsten ondermaats

Daarnaast zal Hayen het individuele niveau van verschillende spelers naar omhoog moeten krijgen. Niet in het minst bij de verse krachten, die tot dusver geen overtuigende indruk achterlieten. "Het bestuur wil dat de versterkingen zo snel mogelijk renderen, om niet de kritiek te moeten horen dat de nieuwe gezichten geen meerwaarde vormen. Wat dat betreft, vond ik in de partij tegen Racing Genk Siquet en Nilsson bij de zwakste Club-spelers", aldus Degryse.

Welke aanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

3
3
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

16
16
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

13
13
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

111
111
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

14
14
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

60
60
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

176
176
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

464
464
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

305
305
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

38
38
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

459
459
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

471
471
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

207
207
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

219
219
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

46
46
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

335
335
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

244
244
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

680
680
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

108
108
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

91
91
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

809
809
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

178
178
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

73
73
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

160
160
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

368
368

Meer sportnieuws