Nieuw Club-duo valt door de mand: "Bij zwakste spelers"

833
Nieuw Club-duo valt door de mand:

Club Brugge heeft de start van zijn seizoen helemaal gemist. Zondagmiddag verloor de regerende kampioen ook op het veld van KRC Genk, waardoor het achterblijft met een pijnlijke 1 op 9. Verschillende spelers zullen hun niveau dan ook aanzienlijk moeten opkrikken.

Op basis van de reguliere competitie van vorig seizoen, mogen de tegenvallende prestaties van Blauw-Zwart niet verbazen. Een voorsprong uit overbodig uit handen geven, individuele fouten, gebrek aan leiderschap ... de gelijkenissen met het Club Brugge van onder Ronny Deila zijn treffend. 

Maar vorig seizoen zorgde de aanstelling van Nicky Hayen als hoofdtrainer voor een totale ommekeer. Op die basis bouwt Club momenteel ook voort. Zo werd Hayen inmiddels vastbenoemd als T1. En op Igor Thiago na bleven de sterkhouders tot dusver aan boord. Er werden zelfs vijf aanwinsten aan toegevoegd.

LEES OOK: Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

Hayen onder druk

Die aanpak rendeert momenteel echter niet. Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en sindsdien lijkt het niveau alleen maar te zakken. Met de nederlaag van zondag als voorlopig dieptepunt. Club kwam tegen Genk immers op een dubbele voorsprong, om uiteindelijk tot met 3-2 te verliezen. 

En dus begint de druk op Hayen stilaan toe te nemen. Zeker met de belangrijke thuismatch tegen rivaal Antwerp FC in het vooruitzicht. "Het Brugse bestuur zal willen zien hoe Nicky Hayen met deze crisis omgaat. Hoe spreekt hij? Welke keuzes maakt hij?", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Aanwinsten ondermaats

Daarnaast zal Hayen het individuele niveau van verschillende spelers naar omhoog moeten krijgen. Niet in het minst bij de verse krachten, die tot dusver geen overtuigende indruk achterlieten. "Het bestuur wil dat de versterkingen zo snel mogelijk renderen, om niet de kritiek te moeten horen dat de nieuwe gezichten geen meerwaarde vormen. Wat dat betreft, vond ik in de partij tegen Racing Genk Siquet en Nilsson bij de zwakste Club-spelers", aldus Degryse.

Welke aanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

7
7
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

36
36
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

25
25
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

56
56
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

96
96
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

255
255
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

82
82
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

70
70
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

171
171
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

45
45
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

163
163
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

711
711
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

358
358
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

168
168
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

99
99
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

237
237
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

175
175
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

124
124
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

233
233
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44

Meer sportnieuws