Nieuw Club-duo valt door de mand: "Bij zwakste spelers"

833 stemmen
Nieuw Club-duo valt door de mand:

Club Brugge heeft de start van zijn seizoen helemaal gemist. Zondagmiddag verloor de regerende kampioen ook op het veld van KRC Genk, waardoor het achterblijft met een pijnlijke 1 op 9. Verschillende spelers zullen hun niveau dan ook aanzienlijk moeten opkrikken.

Op basis van de reguliere competitie van vorig seizoen, mogen de tegenvallende prestaties van Blauw-Zwart niet verbazen. Een voorsprong uit overbodig uit handen geven, individuele fouten, gebrek aan leiderschap ... de gelijkenissen met het Club Brugge van onder Ronny Deila zijn treffend. 

Maar vorig seizoen zorgde de aanstelling van Nicky Hayen als hoofdtrainer voor een totale ommekeer. Op die basis bouwt Club momenteel ook voort. Zo werd Hayen inmiddels vastbenoemd als T1. En op Igor Thiago na bleven de sterkhouders tot dusver aan boord. Er werden zelfs vijf aanwinsten aan toegevoegd.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Hayen onder druk

Die aanpak rendeert momenteel echter niet. Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en sindsdien lijkt het niveau alleen maar te zakken. Met de nederlaag van zondag als voorlopig dieptepunt. Club kwam tegen Genk immers op een dubbele voorsprong, om uiteindelijk tot met 3-2 te verliezen. 

En dus begint de druk op Hayen stilaan toe te nemen. Zeker met de belangrijke thuismatch tegen rivaal Antwerp FC in het vooruitzicht. "Het Brugse bestuur zal willen zien hoe Nicky Hayen met deze crisis omgaat. Hoe spreekt hij? Welke keuzes maakt hij?", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

Aanwinsten ondermaats

Daarnaast zal Hayen het individuele niveau van verschillende spelers naar omhoog moeten krijgen. Niet in het minst bij de verse krachten, die tot dusver geen overtuigende indruk achterlieten. "Het bestuur wil dat de versterkingen zo snel mogelijk renderen, om niet de kritiek te moeten horen dat de nieuwe gezichten geen meerwaarde vormen. Wat dat betreft, vond ik in de partij tegen Racing Genk Siquet en Nilsson bij de zwakste Club-spelers", aldus Degryse.

Welke aanwinst kon u tot dusver het meest bekoren?

Meest recent

Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

33
33
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

9
9
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

19
19
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

35
35
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

69
69
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

58
58
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

31
31
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

145
145
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

192
192
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

429
429
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

183
183
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

283
283
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

28
28
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

41
41
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

163
163
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

193
193
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

25
25
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

479
479
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

185
185
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

41
41
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

42
42
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

29
29
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

122
122
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

258
258
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

538
538

Meer sportnieuws