Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

door
Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

De Jupiler Pro League is inmiddels al drie speeldagen ver en een aantal clubs wisten al behoorlijk wat indruk te maken. Met KVC Westerlo is uitstekend van start gegaan. De Kemphanen staan momenteel zelfs alleen aan de leiding in het klassement.

In de zomer van 2019 kwam de Kempense traditieclub in Turkse handen terecht. Maar in tegenstelling tot heel wat andere buitenlandse eigenaars, hadden de Turken een gefundeerd plan waarbij de verdere ontwikkeling van de club centraal stond. En die aanpak wierp zijn vruchten af. Nadat Westerlo enkele keren nipt naast promotie greep, kroonde het zich in 2022 tot kampioen in de tweede divisie.

Die goede lijn werd vervolgens doorgetrokken met een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League. Om vervolgens nog een stap te kunnen zetten, werd een jaartje geleden fors geïnvesteerd op de transfermarkt. Dat rendeerde echter niet voldoende. Westerlo moest zelfs tot de slotspeeldag van de reguliere competitie knokken om het behoud.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Supertrotse Simons

Deze zomer werd het roer dan ook omgegooid. Zo werd Timmy Simons aangeworven als nieuwe hoofdtrainer en dat bleek een uitstekende keuze. Westerlo is met 9 op 9 als een wervelwind van start gegaan aan de competitie. En die goede reeks werd neergezet op behoorlijke spectaculaire wijze. Op drie wedstrijden tijd kon Westerlo alweer 11 keer scoren.

Zaterdag werd ook vicekampioen Union SG over de knie gelegd: 4-3. Achteraf was Simons dan ook in de wolken. "Ik ben vooral supertrots. Niemand had de negen op negen verwacht. Het gevaar komt bij ons van alle kanten. We hebben veel jongens die dit seizoen al gescoord hebben", reageerde de coach bij Gazet van Antwerpen.

Niet gaan zweven

Maar Simons blijft tegelijk ook kritisch en ziet ruimte voor verbetering. Zo vindt hij dat zijn ploeg nog efficiënter moet omgaan met de gecreëerde kansen. De coach wil dan ook nog niet té ver vooruit blikken. "Ik begin niet te zweven. De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen nu niet de fout maken om te veel vooruit te kijken. Elke week zijn er drie punten te verdienen", waarschuwt Simons zijn troepen voor overmoedigheid.

Westerlo wordt dit seizoen dé revelatie in de JPL ...

Meest recent

Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

6
6
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

10
10
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

167
167
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

18
18
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

254
254
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

349
349
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

117
117
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

168
168
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

507
507
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

684
684
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

334
334
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

108
108
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

280
280
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

260
260
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

605
605
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

339
339
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

702
702
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

685
685
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

806
806
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

150
150
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

595
595
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1471
1471
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

797
797
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

247
247
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

486
486

Meer sportnieuws