Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

door
Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

De Jupiler Pro League is inmiddels al drie speeldagen ver en een aantal clubs wisten al behoorlijk wat indruk te maken. Met KVC Westerlo is uitstekend van start gegaan. De Kemphanen staan momenteel zelfs alleen aan de leiding in het klassement.

In de zomer van 2019 kwam de Kempense traditieclub in Turkse handen terecht. Maar in tegenstelling tot heel wat andere buitenlandse eigenaars, hadden de Turken een gefundeerd plan waarbij de verdere ontwikkeling van de club centraal stond. En die aanpak wierp zijn vruchten af. Nadat Westerlo enkele keren nipt naast promotie greep, kroonde het zich in 2022 tot kampioen in de tweede divisie.

Die goede lijn werd vervolgens doorgetrokken met een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League. Om vervolgens nog een stap te kunnen zetten, werd een jaartje geleden fors geïnvesteerd op de transfermarkt. Dat rendeerde echter niet voldoende. Westerlo moest zelfs tot de slotspeeldag van de reguliere competitie knokken om het behoud.

LEES OOK: Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Supertrotse Simons

Deze zomer werd het roer dan ook omgegooid. Zo werd Timmy Simons aangeworven als nieuwe hoofdtrainer en dat bleek een uitstekende keuze. Westerlo is met 9 op 9 als een wervelwind van start gegaan aan de competitie. En die goede reeks werd neergezet op behoorlijke spectaculaire wijze. Op drie wedstrijden tijd kon Westerlo alweer 11 keer scoren.

Zaterdag werd ook vicekampioen Union SG over de knie gelegd: 4-3. Achteraf was Simons dan ook in de wolken. "Ik ben vooral supertrots. Niemand had de negen op negen verwacht. Het gevaar komt bij ons van alle kanten. We hebben veel jongens die dit seizoen al gescoord hebben", reageerde de coach bij Gazet van Antwerpen.

Niet gaan zweven

Maar Simons blijft tegelijk ook kritisch en ziet ruimte voor verbetering. Zo vindt hij dat zijn ploeg nog efficiënter moet omgaan met de gecreëerde kansen. De coach wil dan ook nog niet té ver vooruit blikken. "Ik begin niet te zweven. De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen nu niet de fout maken om te veel vooruit te kijken. Elke week zijn er drie punten te verdienen", waarschuwt Simons zijn troepen voor overmoedigheid.

Westerlo wordt dit seizoen dé revelatie in de JPL ...

Meest recent

'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

31
31
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

21
21
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

113
113
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

50
50
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

25
25
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

165
165
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

250
250
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

241
241
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

200
200
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

80
80
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

207
207
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

263
263
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

247
247
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

116
116
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

118
118
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

159
159
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

147
147
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

156
156
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

93
93
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

283
283
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

163
163
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

202
202
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

297
297
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

269
269
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

149
149

Meer sportnieuws