Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

door
Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

De Jupiler Pro League is inmiddels al drie speeldagen ver en een aantal clubs wisten al behoorlijk wat indruk te maken. Met KVC Westerlo is uitstekend van start gegaan. De Kemphanen staan momenteel zelfs alleen aan de leiding in het klassement.

In de zomer van 2019 kwam de Kempense traditieclub in Turkse handen terecht. Maar in tegenstelling tot heel wat andere buitenlandse eigenaars, hadden de Turken een gefundeerd plan waarbij de verdere ontwikkeling van de club centraal stond. En die aanpak wierp zijn vruchten af. Nadat Westerlo enkele keren nipt naast promotie greep, kroonde het zich in 2022 tot kampioen in de tweede divisie.

Die goede lijn werd vervolgens doorgetrokken met een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League. Om vervolgens nog een stap te kunnen zetten, werd een jaartje geleden fors geïnvesteerd op de transfermarkt. Dat rendeerde echter niet voldoende. Westerlo moest zelfs tot de slotspeeldag van de reguliere competitie knokken om het behoud.

LEES OOK: Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Supertrotse Simons

Deze zomer werd het roer dan ook omgegooid. Zo werd Timmy Simons aangeworven als nieuwe hoofdtrainer en dat bleek een uitstekende keuze. Westerlo is met 9 op 9 als een wervelwind van start gegaan aan de competitie. En die goede reeks werd neergezet op behoorlijke spectaculaire wijze. Op drie wedstrijden tijd kon Westerlo alweer 11 keer scoren.

Zaterdag werd ook vicekampioen Union SG over de knie gelegd: 4-3. Achteraf was Simons dan ook in de wolken. "Ik ben vooral supertrots. Niemand had de negen op negen verwacht. Het gevaar komt bij ons van alle kanten. We hebben veel jongens die dit seizoen al gescoord hebben", reageerde de coach bij Gazet van Antwerpen.

Niet gaan zweven

Maar Simons blijft tegelijk ook kritisch en ziet ruimte voor verbetering. Zo vindt hij dat zijn ploeg nog efficiënter moet omgaan met de gecreëerde kansen. De coach wil dan ook nog niet té ver vooruit blikken. "Ik begin niet te zweven. De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen nu niet de fout maken om te veel vooruit te kijken. Elke week zijn er drie punten te verdienen", waarschuwt Simons zijn troepen voor overmoedigheid.

Westerlo wordt dit seizoen dé revelatie in de JPL ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

98
98
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

167
167
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

234
234
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

91
91
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

167
167
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

497
497
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

731
731
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

183
183
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

659
659
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

427
427
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws