Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

415 stemmen
Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

De Jupiler Pro League is inmiddels al drie speeldagen ver en een aantal clubs wisten al behoorlijk wat indruk te maken. Met KVC Westerlo is uitstekend van start gegaan. De Kemphanen staan momenteel zelfs alleen aan de leiding in het klassement.

In de zomer van 2019 kwam de Kempense traditieclub in Turkse handen terecht. Maar in tegenstelling tot heel wat andere buitenlandse eigenaars, hadden de Turken een gefundeerd plan waarbij de verdere ontwikkeling van de club centraal stond. En die aanpak wierp zijn vruchten af. Nadat Westerlo enkele keren nipt naast promotie greep, kroonde het zich in 2022 tot kampioen in de tweede divisie.

Die goede lijn werd vervolgens doorgetrokken met een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League. Om vervolgens nog een stap te kunnen zetten, werd een jaartje geleden fors geïnvesteerd op de transfermarkt. Dat rendeerde echter niet voldoende. Westerlo moest zelfs tot de slotspeeldag van de reguliere competitie knokken om het behoud.

LEES OOK: Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Supertrotse Simons

Deze zomer werd het roer dan ook omgegooid. Zo werd Timmy Simons aangeworven als nieuwe hoofdtrainer en dat bleek een uitstekende keuze. Westerlo is met 9 op 9 als een wervelwind van start gegaan aan de competitie. En die goede reeks werd neergezet op behoorlijke spectaculaire wijze. Op drie wedstrijden tijd kon Westerlo alweer 11 keer scoren.

Zaterdag werd ook vicekampioen Union SG over de knie gelegd: 4-3. Achteraf was Simons dan ook in de wolken. "Ik ben vooral supertrots. Niemand had de negen op negen verwacht. Het gevaar komt bij ons van alle kanten. We hebben veel jongens die dit seizoen al gescoord hebben", reageerde de coach bij Gazet van Antwerpen.

Niet gaan zweven

Maar Simons blijft tegelijk ook kritisch en ziet ruimte voor verbetering. Zo vindt hij dat zijn ploeg nog efficiënter moet omgaan met de gecreëerde kansen. De coach wil dan ook nog niet té ver vooruit blikken. "Ik begin niet te zweven. De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen nu niet de fout maken om te veel vooruit te kijken. Elke week zijn er drie punten te verdienen", waarschuwt Simons zijn troepen voor overmoedigheid.

Westerlo wordt dit seizoen dé revelatie in de JPL ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

12
12
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

86
86
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

46
46
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

47
47
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

430
430
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

134
134
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

54
54
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

87
87
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

317
317
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

484
484
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

302
302
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

602
602
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

216
216
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

306
306
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

110
110
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

459
459
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

230
230
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

285
285
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

138
138
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

176
176
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

505
505
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

301
301

Meer sportnieuws