Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

door
Westerlo slaat JPL met verstomming: Simons verstuurt waarschuwing

De Jupiler Pro League is inmiddels al drie speeldagen ver en een aantal clubs wisten al behoorlijk wat indruk te maken. Met KVC Westerlo is uitstekend van start gegaan. De Kemphanen staan momenteel zelfs alleen aan de leiding in het klassement.

In de zomer van 2019 kwam de Kempense traditieclub in Turkse handen terecht. Maar in tegenstelling tot heel wat andere buitenlandse eigenaars, hadden de Turken een gefundeerd plan waarbij de verdere ontwikkeling van de club centraal stond. En die aanpak wierp zijn vruchten af. Nadat Westerlo enkele keren nipt naast promotie greep, kroonde het zich in 2022 tot kampioen in de tweede divisie.

Die goede lijn werd vervolgens doorgetrokken met een knappe zevende plaats in de Jupiler Pro League. Om vervolgens nog een stap te kunnen zetten, werd een jaartje geleden fors geïnvesteerd op de transfermarkt. Dat rendeerde echter niet voldoende. Westerlo moest zelfs tot de slotspeeldag van de reguliere competitie knokken om het behoud.

LEES OOK: Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Supertrotse Simons

Deze zomer werd het roer dan ook omgegooid. Zo werd Timmy Simons aangeworven als nieuwe hoofdtrainer en dat bleek een uitstekende keuze. Westerlo is met 9 op 9 als een wervelwind van start gegaan aan de competitie. En die goede reeks werd neergezet op behoorlijke spectaculaire wijze. Op drie wedstrijden tijd kon Westerlo alweer 11 keer scoren.

Zaterdag werd ook vicekampioen Union SG over de knie gelegd: 4-3. Achteraf was Simons dan ook in de wolken. "Ik ben vooral supertrots. Niemand had de negen op negen verwacht. Het gevaar komt bij ons van alle kanten. We hebben veel jongens die dit seizoen al gescoord hebben", reageerde de coach bij Gazet van Antwerpen.

Niet gaan zweven

Maar Simons blijft tegelijk ook kritisch en ziet ruimte voor verbetering. Zo vindt hij dat zijn ploeg nog efficiënter moet omgaan met de gecreëerde kansen. De coach wil dan ook nog niet té ver vooruit blikken. "Ik begin niet te zweven. De eerstvolgende wedstrijd is de belangrijkste. We mogen nu niet de fout maken om te veel vooruit te kijken. Elke week zijn er drie punten te verdienen", waarschuwt Simons zijn troepen voor overmoedigheid.

Westerlo wordt dit seizoen dé revelatie in de JPL ...

Meest recent

Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

5
5
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

30
30
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

17
17
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

87
87
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

96
96
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

112
112
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

126
126
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

260
260
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

125
125
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

136
136
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

170
170
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

261
261
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

148
148
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

101
101
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

329
329
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

218
218
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

442
442
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

76
76
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

89
89
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

240
240
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

68
68
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

121
121
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

293
293
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

257
257

Meer sportnieuws