Swingende Kemphanen vieren na weergaloos spektakel in Kuipje

130
Swingende Kemphanen vieren na weergaloos spektakel in Kuipje

Westerlo blijft maar swingen door deze competitie. Na drie speeldagen staan de Kemphanen stijf bovenaan, na andermaal een weergaloze prestatie tegen vice-kampioen Union. Pocognoli en co staan al voor een kleine crisis.

Is Timmy Simons op weg naar een fraaie stunt met Westerlo? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend. Op de vorige twee speeldagen pakte Westerlo eenvoudig de zege, vandaag wou het zijn reeks nog wat verlengen tegen vice-kampioen Union. Het team van Pocognoli zwalpte deze week in Praag en keerde met een 3-1 nederlaag op zak terug naar België in de CL-voorronde.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Ontluisterend Union met billen bloot

Union miste vandaag zijn start allerminst. Na nog geen vijf minuten spelen verlengde Rodríguez een voorzet van Rasmussen knap tegen de touwen: 0-1 voor de bezoekers. Lang duurde de vreugde van de Unionisten niet. Nog voor het kwartier kreeg de thuisploeg een vrije trap, die krulde Haspolat knap in doel, al leek Moris ook hier niet vrijuit te gaan.

Het doelpunt gaf Westerlo vleugels, een paar minuten later vond Stassin de vrijstaande Mebude en die draaide de rollen al helemaal om: 2-1. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor rust tikte Sayyadmanesh met een gelukje de 3-1 tegen de touwen. Union zwalpte in de Kempen.

Remontada Union komt te laat

Een scherpe reactie na rust van Union? Daar was niets van te zien. Opnieuw nam Westerlo het voortouw, dwong het kansen af en scoorde het. Deze keer stond Reynolds aan het kanon, na een fraaie combinatie met Mebude maakte hij de 4-1. De Kemphanen freewheelden maar slikten op twintig minuten van het einde toch nog de 4-2, Fuseini tikte eenvoudig van dichtbij binnen.

Westerlo had kansen om er misschien wel tien te maken vandaag, in het slot van de wedstrijd vloog ook nog een vallend schot van Frigan tegen de lat. Uiteindelijk maakte Union het in blessuretijd nog even spannend toen Akinpelu van dichtbij de aansluitingstreffer maakte: 4-3. Timmy Simons en co pakten echter dik verdiend de drie punten, met 9/9 zijn ze de trotse leider in de Jupiler Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (5') Rodríguez, 1-1 (14') Haspolat, 2-1 (17') Mebude, 3-1 (32') Sayyadmanesh, 4-1 (54') Reynolds, 4-2 (70') Fuseini, 4-3 (90+3')

Bijzonderheid:

Pocognoli (Union) krijgt een rode kaart (90+7').

Wordt Westerlo de revelatie van dit seizoen?

Meest recent

Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

14
14
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

15
15
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

36
36
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

52
52
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

61
61
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

51
51
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

28
28
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

144
144
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

88
88
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

49
49
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

57
57
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

25
25
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

241
241
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

68
68
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

123
123
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

96
96
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

110
110
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

104
104
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

334
334
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

66
66
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

354
354
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

308
308
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

246
246

Meer sportnieuws