Swingende Kemphanen vieren na weergaloos spektakel in Kuipje

door
Swingende Kemphanen vieren na weergaloos spektakel in Kuipje

Westerlo blijft maar swingen door deze competitie. Na drie speeldagen staan de Kemphanen stijf bovenaan, na andermaal een weergaloze prestatie tegen vice-kampioen Union. Pocognoli en co staan al voor een kleine crisis.

Is Timmy Simons op weg naar een fraaie stunt met Westerlo? De start van de Kemphanen is alvast veelbelovend. Op de vorige twee speeldagen pakte Westerlo eenvoudig de zege, vandaag wou het zijn reeks nog wat verlengen tegen vice-kampioen Union. Het team van Pocognoli zwalpte deze week in Praag en keerde met een 3-1 nederlaag op zak terug naar België in de CL-voorronde.

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Ontluisterend Union met billen bloot

Union miste vandaag zijn start allerminst. Na nog geen vijf minuten spelen verlengde Rodríguez een voorzet van Rasmussen knap tegen de touwen: 0-1 voor de bezoekers. Lang duurde de vreugde van de Unionisten niet. Nog voor het kwartier kreeg de thuisploeg een vrije trap, die krulde Haspolat knap in doel, al leek Moris ook hier niet vrijuit te gaan.

Het doelpunt gaf Westerlo vleugels, een paar minuten later vond Stassin de vrijstaande Mebude en die draaide de rollen al helemaal om: 2-1. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig, nog voor rust tikte Sayyadmanesh met een gelukje de 3-1 tegen de touwen. Union zwalpte in de Kempen.

Remontada Union komt te laat

Een scherpe reactie na rust van Union? Daar was niets van te zien. Opnieuw nam Westerlo het voortouw, dwong het kansen af en scoorde het. Deze keer stond Reynolds aan het kanon, na een fraaie combinatie met Mebude maakte hij de 4-1. De Kemphanen freewheelden maar slikten op twintig minuten van het einde toch nog de 4-2, Fuseini tikte eenvoudig van dichtbij binnen.

Westerlo had kansen om er misschien wel tien te maken vandaag, in het slot van de wedstrijd vloog ook nog een vallend schot van Frigan tegen de lat. Uiteindelijk maakte Union het in blessuretijd nog even spannend toen Akinpelu van dichtbij de aansluitingstreffer maakte: 4-3. Timmy Simons en co pakten echter dik verdiend de drie punten, met 9/9 zijn ze de trotse leider in de Jupiler Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (5') Rodríguez, 1-1 (14') Haspolat, 2-1 (17') Mebude, 3-1 (32') Sayyadmanesh, 4-1 (54') Reynolds, 4-2 (70') Fuseini, 4-3 (90+3')

Bijzonderheid:

Pocognoli (Union) krijgt een rode kaart (90+7').

Wordt Westerlo de revelatie van dit seizoen?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

11
11
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

63
63
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

37
37
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

178
178
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

224
224
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

489
489
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

229
229
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

33
33
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

444
444
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

126
126
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

270
270
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

106
106
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

515
515
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

64
64
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

38
38
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

183
183
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

87
87
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws