'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

3185 stemmen
'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

FC Barcelona wil komend seizoen opnieuw de degens kruisen met Real Madrid in de Spaanse titelstrijd. Daarvoor werd Hansi Flick aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De verwachting is wel dat er nog flink aan diens selectie gesleuteld moet worden.

De Catalanen hebben een bijzonder woelige tweede seizoenshelft achter de rug wat betreft de trainerspositie. Eind januari kondigde Xavi Hernandez immers aan dat hij na het seizoen zou beschikken. Vervolgens werd de voormalige middenvelder overtuigd om door te gaan, waarna hij uiteindelijk toch werd bedankt voor bewezen diensten.

Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen.

LEES OOK: 'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Verkopen om te kopen

Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real Madrid aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking welgekomen. EK-uitblinker Dani Olmo zette vrijdag alvast zijn kribbel onder een langdurig contract.

Daar blijft het in principe niet bij. Maar zoals geweten kampt Barça met de nodige financiële perikelen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de Catalanen zelf eerst spelers moeten verkopen om de Financial Fair Play-regels te respecteren. En daar komen verschillende namen in aanmerking voor.

Grootverdiener De Jong

Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Ondanks al zijn blessureleed, blijft de Nederlandse middenvelder nochtans een belangrijke pion. Maar hij weegt ook zwaar door op het salarisbudget. Volgens Relevo staat de clubleiding dan ook open voor een eventuele transfer. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

🚀

Een fitte Frenkie hoort bij de beste middenvelders van Europa ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

79
79
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

60
60
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

81
81
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

21
21
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

43
43
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

159
159
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

37
37
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

177
177
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

76
76
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

336
336
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

336
336
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

144
144
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

191
191
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

362
362
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

46
46
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

191
191
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

111
111
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

411
411
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

401
401
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

632
632
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

741
741
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

292
292
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

449
449
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

254
254
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

308
308

Meer sportnieuws