'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

door
'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

FC Barcelona wil komend seizoen opnieuw de degens kruisen met Real Madrid in de Spaanse titelstrijd. Daarvoor werd Hansi Flick aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De verwachting is wel dat er nog flink aan diens selectie gesleuteld moet worden.

De Catalanen hebben een bijzonder woelige tweede seizoenshelft achter de rug wat betreft de trainerspositie. Eind januari kondigde Xavi Hernandez immers aan dat hij na het seizoen zou beschikken. Vervolgens werd de voormalige middenvelder overtuigd om door te gaan, waarna hij uiteindelijk toch werd bedankt voor bewezen diensten.

Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Verkopen om te kopen

Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real Madrid aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking welgekomen. EK-uitblinker Dani Olmo zette vrijdag alvast zijn kribbel onder een langdurig contract.

Daar blijft het in principe niet bij. Maar zoals geweten kampt Barça met de nodige financiële perikelen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de Catalanen zelf eerst spelers moeten verkopen om de Financial Fair Play-regels te respecteren. En daar komen verschillende namen in aanmerking voor.

Grootverdiener De Jong

Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Ondanks al zijn blessureleed, blijft de Nederlandse middenvelder nochtans een belangrijke pion. Maar hij weegt ook zwaar door op het salarisbudget. Volgens Relevo staat de clubleiding dan ook open voor een eventuele transfer. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

Een fitte Frenkie hoort bij de beste middenvelders van Europa ...

Meest recent

'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

10
10
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

28
28
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

62
62
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

17
17
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

58
58
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

260
260
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

42
42
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

41
41
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

93
93
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

182
182
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

118
118
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

130
130
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

585
585
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

299
299
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

32
32
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

106
106
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

98
98
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

89
89
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

63
63
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

534
534
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125

Meer sportnieuws