'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

door
'Barça zet Frenkie in etalage: prijskaartje staat vast'

FC Barcelona wil komend seizoen opnieuw de degens kruisen met Real Madrid in de Spaanse titelstrijd. Daarvoor werd Hansi Flick aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De verwachting is wel dat er nog flink aan diens selectie gesleuteld moet worden.

De Catalanen hebben een bijzonder woelige tweede seizoenshelft achter de rug wat betreft de trainerspositie. Eind januari kondigde Xavi Hernandez immers aan dat hij na het seizoen zou beschikken. Vervolgens werd de voormalige middenvelder overtuigd om door te gaan, waarna hij uiteindelijk toch werd bedankt voor bewezen diensten.

Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026 bij de Spaanse vicekampioen.

LEES OOK: 'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

Verkopen om te kopen

Flick krijgt nu de lastige taak om in Spanje de strijd met Real Madrid aan te gaan en om ook in de vernieuwde Champions League te scoren. Daarvoor is versterking welgekomen. EK-uitblinker Dani Olmo zette vrijdag alvast zijn kribbel onder een langdurig contract.

Daar blijft het in principe niet bij. Maar zoals geweten kampt Barça met de nodige financiële perikelen. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de Catalanen zelf eerst spelers moeten verkopen om de Financial Fair Play-regels te respecteren. En daar komen verschillende namen in aanmerking voor.

Grootverdiener De Jong

Zo blijkt dat ook een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Ondanks al zijn blessureleed, blijft de Nederlandse middenvelder nochtans een belangrijke pion. Maar hij weegt ook zwaar door op het salarisbudget. Volgens Relevo staat de clubleiding dan ook open voor een eventuele transfer. Tenminste toch als er voldoende geld op tafel komt. Zo zou Barça mikken op minstens 60 miljoen euro, bonussen exclusief.

Een fitte Frenkie hoort bij de beste middenvelders van Europa ...

Meest recent

Peperdure flop Anderlecht: pijnlijk verhaal onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

18
18
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

49
49
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

38
38
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

42
42
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

247
247
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

94
94
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

189
189
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

184
184
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

179
179
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

169
169
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

62
62
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

75
75
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

93
93
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

145
145
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

119
119
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

522
522
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

318
318
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

74
74
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

144
144
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

365
365
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

476
476
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

143
143
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

148
148
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

213
213

Meer sportnieuws