Hasi noemt twee lichtpunten bij naam na brilscore KVM

door
Hasi noemt twee lichtpunten bij naam na brilscore KVM

KV Mechelen blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste zege van het nieuwe seizoen. Vrijdagavond bleef Malinwa immers op 0-0 steken op bezoek bij Standard. Desondanks toonde coach Besnik Hasi zich behoorlijk tevreden na de partij.

De Mechelaars begonnen aan het seizoen met een verdienstelijk gelijkspel op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Maar een week later volgde een behoorlijke tik. Zo verloor Malinwa op eigen veld met 2-4 van het verrassende Westerlo. Tegen Standard moest dan ook een reactie volgen.

LEES OOK: 'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Defensieve kwaliteit

Al bij al speelde KVM geen slechte wedstrijd tegen de defensief sterke Rouches. De Mechelaars kregen ook enkele goede kansen om de match naar zich toe te trekken. Maar ze kwamen bij momenten ook goed weg. Zo was een sterk keepende Ortwin De Wolf nodig om de nul te houden.

In ieder geval zag Hasi zijn ploeg stappen zetten. Daar hebben twee aanwinsten hun aandeel in. "Je ziet dat met Zinho Vanheusden en Jules Van Cleemput defensieve kwaliteit in de ploeg is gekomen. Daardoor lieten we Standard niet in de wedstrijd komen", klonk het bij Sporza.

Speciale match Vanheusden

Die eerste maakte zijn officiële debuut namens KVM en dat was uiteraard extra speciaal voor de verdediger. Vanheusden genoot immers zijn jeugdopleiding bij Standard en keerde meermaals terug naar de club. Vorig seizoen speelde hij er nog op huurbasis.

Voor Vanheusden was het uiteraard een apart moment. "Het was een heel speciaal gevoel om hier terug te komen. Weer typisch dat tegen Standard precies mijn eerste match moest zijn. Ik ben blij wanneer het goed gaat met Standard", aldus de 25-jarige Limburger.

KVM is versterkt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

5
5
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

70
70
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

22
22
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

209
209
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

576
576
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

426
426
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

377
377
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

798
798
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

90
90
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

192
192
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

122
122
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

217
217
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

560
560
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

400
400
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

787
787
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1204
1204
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

294
294
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

504
504
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

254
254
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

269
269
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67

Meer sportnieuws