Hasi noemt twee lichtpunten bij naam na brilscore KVM

door
Hasi noemt twee lichtpunten bij naam na brilscore KVM

KV Mechelen blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste zege van het nieuwe seizoen. Vrijdagavond bleef Malinwa immers op 0-0 steken op bezoek bij Standard. Desondanks toonde coach Besnik Hasi zich behoorlijk tevreden na de partij.

De Mechelaars begonnen aan het seizoen met een verdienstelijk gelijkspel op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. Maar een week later volgde een behoorlijke tik. Zo verloor Malinwa op eigen veld met 2-4 van het verrassende Westerlo. Tegen Standard moest dan ook een reactie volgen.

LEES OOK: 'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Defensieve kwaliteit

Al bij al speelde KVM geen slechte wedstrijd tegen de defensief sterke Rouches. De Mechelaars kregen ook enkele goede kansen om de match naar zich toe te trekken. Maar ze kwamen bij momenten ook goed weg. Zo was een sterk keepende Ortwin De Wolf nodig om de nul te houden.

In ieder geval zag Hasi zijn ploeg stappen zetten. Daar hebben twee aanwinsten hun aandeel in. "Je ziet dat met Zinho Vanheusden en Jules Van Cleemput defensieve kwaliteit in de ploeg is gekomen. Daardoor lieten we Standard niet in de wedstrijd komen", klonk het bij Sporza.

Speciale match Vanheusden

Die eerste maakte zijn officiële debuut namens KVM en dat was uiteraard extra speciaal voor de verdediger. Vanheusden genoot immers zijn jeugdopleiding bij Standard en keerde meermaals terug naar de club. Vorig seizoen speelde hij er nog op huurbasis.

Voor Vanheusden was het uiteraard een apart moment. "Het was een heel speciaal gevoel om hier terug te komen. Weer typisch dat tegen Standard precies mijn eerste match moest zijn. Ik ben blij wanneer het goed gaat met Standard", aldus de 25-jarige Limburger.

KVM is versterkt ten opzichte van vorig seizoen ...

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

9
9
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

62
62
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

33
33
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

606
606
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

469
469
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

177
177
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

128
128
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

49
49
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

172
172
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

107
107
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

368
368
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

188
188
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

138
138
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

64
64
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

271
271
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

129
129
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

499
499
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

109
109
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

734
734
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

745
745

Meer sportnieuws