Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

309 stemmen
Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

Na een wisselvallige wedstrijd hebben Standard en KV Mechelen de punten onder mekaar verdeeld op Sclessin. De thuisploeg opende sterk in eigen huis maar kon dat tempo niet volhouden. Na drie wedstrijden blijven Leko en co wel knap ongeslagen.

Standard begon verrassend prima in de Jupiler Pro League en dat kon zelfs een droomstart worden als het vanavond in eigen huis ook Malinwa klopte. Het team van Leko telde een paar ex-kakkers in de ploeg, met Bates stond er daar één van aan de aftrap. Omgekeerd maakte bij KV Zinho Vanheusden zijn debuut, de Limburger was vorig seizoen nog aan de slag bij... de Rouches. Hasi zag zijn manschappen knap gelijkspelen bij de landskampioen, een week later ging het met de billen bloot tegen Westerlo.

LEES OOK: Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Furieuze Rouches botsen op lat en De Wolf

Een talrijk opgekomen Luiks publiek joeg meteen vuur in de wedstrijd. Schoofs kreeg een eerste kansje niet voorbij Epolo, aan de overzijde was hetzelfde lot beschoren bij pogingen van Price en Bulat. De wedstrijd bleef ook nadien aangenaam om volgen met kansen langs beide kanten. Op het halfuur kopte Vanheusden binnen het bereik van de thuisdoelman.

De traptechniek van Bulat bleef de Mechelse verdediging voortdurend in moeilijkheden brengen. Bij een nieuwe prima voorzet kopte Bates via De Wolf op de lat. De daaropvolgende hoekschop werd door Sutalo in het zijnet gewerkt. De Rouches verdienden stilaan een voorsprong maar kregen die voor de pauze (nog) niet.

Wedstrijd gaat op slot, animo in slotkwartier

Besnik Hasi bracht na rust opnieuw Storm in het veld (net zoals vorige week), Bafdili was het kind van de rekening. KV kreeg na rust de bal van Standard maar de eerste kans was toch weer voor de Rouches. Andermaal pakte Bulat uit met een prachtige hoekschop, de bal vloog pardoes op de lat.

Het vervolg was langs beide kanten eerder dramatisch te noemen. Er werd nauwelijks een voldragen aanval in mekaar geknutseld, mede door enorm veel afval in het spel bij zowel Standard als KV Mechelen. Op dik tien minuten van het einde kreeg Lauberbach DE kans om de wedstrijd alsnog te beslissen maar na een goede versnelling trapte de Duitser hopeloos naast. Aan de overzijde ging een vlammend schot van Alexandropoulos rakelings naast.

Het slot bracht toch nog wat animo op Sclessin, ook een fraaie poging van Storm miste maar net het doelkader. Ondanks zes minuten toegevoegde tijd werd er niet meer gescoord. De Rouches verlengen zo hun ongeslagen reeks naar drie, KV pakt zijn tweede punt van het seizoen.

Gaat Leko verrassen met Standard dit seizoen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

14
14
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

42
42
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

33
33
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

318
318
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

100
100
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

115
115
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

139
139
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

50
50
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

165
165
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

900
900
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

70
70
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

329
329
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

741
741
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

111
111
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

631
631
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

353
353
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

287
287
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

242
242
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

48
48
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

201
201
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

352
352
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

700
700
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

461
461
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

430
430
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

206
206

Meer sportnieuws