Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

door
Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

Na een wisselvallige wedstrijd hebben Standard en KV Mechelen de punten onder mekaar verdeeld op Sclessin. De thuisploeg opende sterk in eigen huis maar kon dat tempo niet volhouden. Na drie wedstrijden blijven Leko en co wel knap ongeslagen.

Standard begon verrassend prima in de Jupiler Pro League en dat kon zelfs een droomstart worden als het vanavond in eigen huis ook Malinwa klopte. Het team van Leko telde een paar ex-kakkers in de ploeg, met Bates stond er daar één van aan de aftrap. Omgekeerd maakte bij KV Zinho Vanheusden zijn debuut, de Limburger was vorig seizoen nog aan de slag bij... de Rouches. Hasi zag zijn manschappen knap gelijkspelen bij de landskampioen, een week later ging het met de billen bloot tegen Westerlo.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Furieuze Rouches botsen op lat en De Wolf

Een talrijk opgekomen Luiks publiek joeg meteen vuur in de wedstrijd. Schoofs kreeg een eerste kansje niet voorbij Epolo, aan de overzijde was hetzelfde lot beschoren bij pogingen van Price en Bulat. De wedstrijd bleef ook nadien aangenaam om volgen met kansen langs beide kanten. Op het halfuur kopte Vanheusden binnen het bereik van de thuisdoelman.

De traptechniek van Bulat bleef de Mechelse verdediging voortdurend in moeilijkheden brengen. Bij een nieuwe prima voorzet kopte Bates via De Wolf op de lat. De daaropvolgende hoekschop werd door Sutalo in het zijnet gewerkt. De Rouches verdienden stilaan een voorsprong maar kregen die voor de pauze (nog) niet.

Wedstrijd gaat op slot, animo in slotkwartier

Besnik Hasi bracht na rust opnieuw Storm in het veld (net zoals vorige week), Bafdili was het kind van de rekening. KV kreeg na rust de bal van Standard maar de eerste kans was toch weer voor de Rouches. Andermaal pakte Bulat uit met een prachtige hoekschop, de bal vloog pardoes op de lat.

Het vervolg was langs beide kanten eerder dramatisch te noemen. Er werd nauwelijks een voldragen aanval in mekaar geknutseld, mede door enorm veel afval in het spel bij zowel Standard als KV Mechelen. Op dik tien minuten van het einde kreeg Lauberbach DE kans om de wedstrijd alsnog te beslissen maar na een goede versnelling trapte de Duitser hopeloos naast. Aan de overzijde ging een vlammend schot van Alexandropoulos rakelings naast.

Het slot bracht toch nog wat animo op Sclessin, ook een fraaie poging van Storm miste maar net het doelkader. Ondanks zes minuten toegevoegde tijd werd er niet meer gescoord. De Rouches verlengen zo hun ongeslagen reeks naar drie, KV pakt zijn tweede punt van het seizoen.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
26

Gaat Leko verrassen met Standard dit seizoen?

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

9
9
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

38
38
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

26
26
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

37
37
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

224
224
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

131
131
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

205
205
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

112
112
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

406
406
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

229
229
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

161
161
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

140
140
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

206
206
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

630
630
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

55
55
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

75
75
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

111
111
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

418
418
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

107
107
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

173
173
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

367
367

Meer sportnieuws