Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

309 stemmen
Ivan Leko loodst Standard verder door ongeslagen reeks

Na een wisselvallige wedstrijd hebben Standard en KV Mechelen de punten onder mekaar verdeeld op Sclessin. De thuisploeg opende sterk in eigen huis maar kon dat tempo niet volhouden. Na drie wedstrijden blijven Leko en co wel knap ongeslagen.

Standard begon verrassend prima in de Jupiler Pro League en dat kon zelfs een droomstart worden als het vanavond in eigen huis ook Malinwa klopte. Het team van Leko telde een paar ex-kakkers in de ploeg, met Bates stond er daar één van aan de aftrap. Omgekeerd maakte bij KV Zinho Vanheusden zijn debuut, de Limburger was vorig seizoen nog aan de slag bij... de Rouches. Hasi zag zijn manschappen knap gelijkspelen bij de landskampioen, een week later ging het met de billen bloot tegen Westerlo.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Furieuze Rouches botsen op lat en De Wolf

Een talrijk opgekomen Luiks publiek joeg meteen vuur in de wedstrijd. Schoofs kreeg een eerste kansje niet voorbij Epolo, aan de overzijde was hetzelfde lot beschoren bij pogingen van Price en Bulat. De wedstrijd bleef ook nadien aangenaam om volgen met kansen langs beide kanten. Op het halfuur kopte Vanheusden binnen het bereik van de thuisdoelman.

De traptechniek van Bulat bleef de Mechelse verdediging voortdurend in moeilijkheden brengen. Bij een nieuwe prima voorzet kopte Bates via De Wolf op de lat. De daaropvolgende hoekschop werd door Sutalo in het zijnet gewerkt. De Rouches verdienden stilaan een voorsprong maar kregen die voor de pauze (nog) niet.

Wedstrijd gaat op slot, animo in slotkwartier

Besnik Hasi bracht na rust opnieuw Storm in het veld (net zoals vorige week), Bafdili was het kind van de rekening. KV kreeg na rust de bal van Standard maar de eerste kans was toch weer voor de Rouches. Andermaal pakte Bulat uit met een prachtige hoekschop, de bal vloog pardoes op de lat.

Het vervolg was langs beide kanten eerder dramatisch te noemen. Er werd nauwelijks een voldragen aanval in mekaar geknutseld, mede door enorm veel afval in het spel bij zowel Standard als KV Mechelen. Op dik tien minuten van het einde kreeg Lauberbach DE kans om de wedstrijd alsnog te beslissen maar na een goede versnelling trapte de Duitser hopeloos naast. Aan de overzijde ging een vlammend schot van Alexandropoulos rakelings naast.

Het slot bracht toch nog wat animo op Sclessin, ook een fraaie poging van Storm miste maar net het doelkader. Ondanks zes minuten toegevoegde tijd werd er niet meer gescoord. De Rouches verlengen zo hun ongeslagen reeks naar drie, KV pakt zijn tweede punt van het seizoen.

Gaat Leko verrassen met Standard dit seizoen?

Meest recent

Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

14
14
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

27
27
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

40
40
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

26
26
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

319
319
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

226
226
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

134
134
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

199
199
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

72
72
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

27
27
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

65
65
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

121
121
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

374
374
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

144
144
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

358
358
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

492
492
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

38
38
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1206
1206
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

128
128
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

467
467
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

168
168
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

191
191

Meer sportnieuws