'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

door
'Extreem: Anderlecht betaalt zich blauw aan Butez'

Anderlecht is momenteel de enige club die serieus geïnteresseerd is in Jean Butez, de doelman van Antwerp FC. De Belgische topclub onderhandelt momenteel over de komst van de Fransman, die de eerste keuze in het Lotto Park zou worden. Anderlecht is bereid om Butez' hoge salaris over te nemen, maar de prijs blijft een struikelblok.

Antwerp vraagt momenteel veel te veel, terwijl Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen. Dit verschil in verwachtingen maakt de deal uitdagend.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Enkel Anderlecht toont interesse in Butez

Antwerp FC probeert al voor de derde opeenvolgende transferperiode doelman Jean Butez te verkopen. Vorige zomer toonden clubs als Fiorentina en Burnley interesse, waarbij Antwerp hoopte op een bedrag van 10 miljoen euro. Burnley bood echter slechts 4,5 miljoen, wat niet leidde tot een transfer.

Tijdens de vorige winter verlaagde Antwerp de vraagprijs, maar ook toen bleef concrete interesse uit. Zelfs vandaag zijn er geen biedingen vanuit grote competities zoals de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship.

Op dit moment is er slechts één club die serieuze belangstelling toont voor Butez: RSC Anderlecht. Volgens La Dernière Heure onderhandelt Anderlecht momenteel over de komst van de Antwerpse doelman, die als eerste keuze in het Lotto Park zou aantreden.

Anderlecht toonde afgelopen winter ook al interesse nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Destijds gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, die niet doorging en ook deze zomer niet lijkt te gebeuren. Dit besef lijkt nu ook tot Butez doorgedrongen te zijn.

4,5 miljoen voor Butez geweigerd: Antwerp heeft spijt

De buitenlandse interesse in Jean Butez is sterk afgenomen, maar het vooruitzicht op Europees voetbal bij Anderlecht spreekt de Franse doelman aan. Anderlecht lijkt bereid zijn royale salaris over te nemen, waardoor Butez in dezelfde looncategorie kan blijven. Bovendien wordt hij gezien als een sleutelfiguur in het paars-witte project van de club.

Ondanks het feit dat Butez nog een contract voor twee jaar heeft, staat Antwerp open voor een verkoop. Senne Lammens is de doelman van de toekomst voor RAFC en de club probeert al twee transferperiodes tevergeefs om Butez te slijten.

De complexe financiële situatie van RAFC en het gebrek aan andere geïnteresseerde partijen maken de situatie bijzonder uitdagend.

Eind juli meldde La Dernière Heure dat Butez dicht bij een transfer naar Anderlecht stond, mede omdat de transfersom relatief laag zou zijn in vergelijking met zijn geschatte marktwaarde van 8 miljoen euro op Transfermarkt.com.

Vorige zomer had Antwerp spijt dat het een bod van 4,5 miljoen niet had geaccepteerd, toen de vraagprijs te hoog werd ingezet.

Butez kost veel te veel voor Anderlecht

Sudinfo meldt dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wil doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat. Hoewel Butez een transfer naar het buitenland zou verkiezen, is er momenteel geen concrete belangstelling vanuit die kanten.

Dit betekent dat hij voorlopig de deur voor Anderlecht niet volledig sluit, maar één ding is zeker: paars-wit krijgt hem zeker niet voor niets. “Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad.

Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto. Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.”

Het lijkt dus dat de hoge prijs een struikelblok vormt voor een mogelijke transfer.

Butez is de droomdoelman van Andelrecht

Anderlecht zoekt een meevoetballende doelman die al wat kilometers op de teller heeft staan. Jean Butez, in januari uitgeroepen tot Doelman van het Jaar, is zo’n type.

Het spel opbouwen, zowel met lange ballen als in de opbouw, is zijn grootste troef terwijl hij ook een uitstekend spelinzicht heeft.

Zijn vermogen om het spel van achteruit te verdelen, scherpe reflexen, anticipatievermogen, proactieve speelstijl, uitgesproken persoonlijkheid, leiderschapskwaliteiten en tactisch inzicht maken hem van onschatbare waarde op het veld en in de kleedkamer.

Hoewel Butez niet altijd uitblinkt met spectaculaire reddingen, staat hij bekend om zijn consistentie en is hij beslissend.

Speelt Butez dit seizoen bij Anderlecht?

Meest recent

Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

3
3
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

96
96
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

84
84
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

72
72
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

93
93
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

133
133
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

160
160
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

57
57
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

199
199
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

73
73
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

86
86
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

469
469
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

416
416
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

862
862
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

305
305
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

458
458
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

280
280
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1067
1067
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

354
354
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

404
404
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

222
222
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

678
678
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

278
278

Meer sportnieuws