'Opvolger De Sart: Gent dicht bij komst international'

door
'Opvolger De Sart: Gent dicht bij komst international'

AA Gent zal volgende week vol aan de bak moeten om door te stoten naar de laatste voorronde van de Conference League. De Buffalo's speelden immers 2-2-gelijk in hun heenmatch tegen Silkeborg. Ondertussen werkt de club ook nog aan extra versterking.

De Oost-Vlamingen zijn deze zomer aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder het bewind van een hervormde sportieve leiding en een nieuwe trainer, Wouter Vrancken. De start van dat hoofdstuk was alvast veelbelovend. Gent won zijn eerste twee Europese matchen op overtuigende wijze en vatte de competitie aan met een zege op Kortrijk.

Maar in de voorbije dagen werd duidelijk dat er nog een pak werk aan de winkel is. Afgelopen weekend liet Gent zich immers verrassen op eigen veld tegen promovendus FCV Dender, dat met 1-2 kwam winnen. En donderdag werd in de absolute slotminuten dan weer een dure tegentreffer geslikt tegen Silkeborg: 2-2.

LEES OOK: AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Domper met De Sart

De ploeg van Vrancken zal zijn niveau dan ook verder moeten opkrikken. En daarvoor is versterking welgekomen. Niet in het minst op het middenveld, waar de Buffalo's te maken kregen met een onverwachte tegenvaller. Zo besloot Julien De Sart om in te gaan op een lucratief aanbod vanuit Qatar.

De Sart verlengde in het najaar nochtans zijn contract en moest één van de steunpilaren voor de komende jaren worden. Maar de middenvelder zwichtte voor de Qatarese miljoenen en uiteindelijk moest de club ook overstag gaan. Bijgevolg zal Gent dus een vervanger moeten aantrekken.

Japanse international

En die lijken de Oost-Vlamingen nu ook te hebben gevonden. Volgens lokale bronnen staan de Buffalo's immers op punt om de Japanner Atsuki Ito binnen te hengelen. De 25-jarige international was tot dusver enkel in eigen land actief en staat momenteel onder contract bij Urawa Red Diamonds. Het is niet duidelijk hoeveel hij exact moet kosten, maar een akkoord tussen alle partijen zou nabij zijn.

In welke linie heeft Gent het meeste nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

37
37
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

11
11
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

10
10
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

73
73
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

19
19
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

129
129
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

252
252
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

72
72
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

115
115
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

81
81
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

91
91
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

292
292
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

122
122
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

112
112
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

505
505
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

248
248
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

611
611
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

387
387
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

416
416
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

367
367
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

457
457
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

112
112

Meer sportnieuws