Buffalo's geven Europese zege weg na dramatische slotfase

571 stemmen
Buffalo's geven Europese zege weg na dramatische slotfase

AA Gent zette een matige tot slechte prestatie neer in Denemarken maar keerde finaal wel met een gelijkspel terug. Het team van Wouter Vrancken leek in het slot zowaar nog op weg naar de zege maar gaf die, geheel in de lijn van de wedstrijd, nog uit handen.

In zijn jacht op de poulefase van de Conference League moest AA Gent vanavond aan de bak tegen het Deense Silkeborg. Het team van Wouter Vrancken overtuigde voorlopig nog niet in de Jupiler Pro League, afgelopen weekend werd smadelijk verloren van promovendus Dender. Nurio Fortuna en Archie Brown werden in de basis gedropt, Samoise en Fernandez-Pardo ontbraken door blessures

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Povere Buffalo's mopperen niet

In Denemarken openden beide ploegen met heel wat dadendrang: een eerste kansje van Surdez leverde geen succes op, aan de overzijde zag de VAR een fout van Roef maar de scheidsrechter besloot om geen strafschop te fluiten. Het team van Vrancken kwam meteen met de schrik vrij.

Tot echte mogelijkheden kwamen de Buffalo's lange tijd niet. Halfweg de eerste helft kreeg Adamsen een prima kans voor de thuisploeg maar hij faalde oog in oog met Roef. Een flauw schot van Nurio was dan weer zowat het enige Gentse wapenfeit. Ook in het slotkwartier was het armoe troef bij AA Gent, dat bij de rust niet mocht mopperen met een 0-0 score.

Dramatische start uitgewist door enorm cadeau

Na rust ging AA Gent opnieuw enorm zwak van start. Bakiz ging meteen met een mooie actie voorbij Kums, die te laat kwam en de aanvaller van Silkeborg wegmaaide. Een strafschop volgde en vanaf elf meter zorgde de bedrijvige Adamsen voor de 1-0. Niet onlogisch kregen de Buffalo's nadien het balbezit van de thuisploeg maar ze deden daar opnieuw lange tijd heel weinig mee.

Op het uur viel er toch een appel uit de kast voor de bezoekers: Een relatief ongevaarlijke voorzet vanop links werd door Ganchas beroerd en de 1-1 vloog pardoes in doel. Beide ploegen bleven nadien opnieuw verstoken van kansen, bij de Buffalo's probeerde Vrancken nog iets te forceren door Gandelman, Dean en Fadiga in het team te droppen.

Silkeborg drong nog het meeste aan in de slotfase maar de zege leek zowaar nog mee op het vliegtuig richting België te gaan. Zomeraankoop Dean kopte de 1-2 in blessuretijd tegen de touwen. Het slotakkoord was echter nog voor de thuisploeg, dat alsnog de verdiende 2-2 lukte via andermaal uitblinker Adamsen. Volgende week moet AA Gent vol aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (49') Adamsen (p), 1-1 (61') ed Ganchas, 1-2 (90+3') Dean, 2-2 (90+5') Adamsen

Gelooft u in Vrancken als coach?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

58
58
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

58
58
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

407
407
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

317
317
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

924
924
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

508
508
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

935
935
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

160
160
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

444
444
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

353
353
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

590
590
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws