Buffalo's geven Europese zege weg na dramatische slotfase

571 stemmen
Buffalo's geven Europese zege weg na dramatische slotfase

AA Gent zette een matige tot slechte prestatie neer in Denemarken maar keerde finaal wel met een gelijkspel terug. Het team van Wouter Vrancken leek in het slot zowaar nog op weg naar de zege maar gaf die, geheel in de lijn van de wedstrijd, nog uit handen.

In zijn jacht op de poulefase van de Conference League moest AA Gent vanavond aan de bak tegen het Deense Silkeborg. Het team van Wouter Vrancken overtuigde voorlopig nog niet in de Jupiler Pro League, afgelopen weekend werd smadelijk verloren van promovendus Dender. Nurio Fortuna en Archie Brown werden in de basis gedropt, Samoise en Fernandez-Pardo ontbraken door blessures

LEES OOK: Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Povere Buffalo's mopperen niet

In Denemarken openden beide ploegen met heel wat dadendrang: een eerste kansje van Surdez leverde geen succes op, aan de overzijde zag de VAR een fout van Roef maar de scheidsrechter besloot om geen strafschop te fluiten. Het team van Vrancken kwam meteen met de schrik vrij.

Tot echte mogelijkheden kwamen de Buffalo's lange tijd niet. Halfweg de eerste helft kreeg Adamsen een prima kans voor de thuisploeg maar hij faalde oog in oog met Roef. Een flauw schot van Nurio was dan weer zowat het enige Gentse wapenfeit. Ook in het slotkwartier was het armoe troef bij AA Gent, dat bij de rust niet mocht mopperen met een 0-0 score.

Dramatische start uitgewist door enorm cadeau

Na rust ging AA Gent opnieuw enorm zwak van start. Bakiz ging meteen met een mooie actie voorbij Kums, die te laat kwam en de aanvaller van Silkeborg wegmaaide. Een strafschop volgde en vanaf elf meter zorgde de bedrijvige Adamsen voor de 1-0. Niet onlogisch kregen de Buffalo's nadien het balbezit van de thuisploeg maar ze deden daar opnieuw lange tijd heel weinig mee.

Op het uur viel er toch een appel uit de kast voor de bezoekers: Een relatief ongevaarlijke voorzet vanop links werd door Ganchas beroerd en de 1-1 vloog pardoes in doel. Beide ploegen bleven nadien opnieuw verstoken van kansen, bij de Buffalo's probeerde Vrancken nog iets te forceren door Gandelman, Dean en Fadiga in het team te droppen.

Silkeborg drong nog het meeste aan in de slotfase maar de zege leek zowaar nog mee op het vliegtuig richting België te gaan. Zomeraankoop Dean kopte de 1-2 in blessuretijd tegen de touwen. Het slotakkoord was echter nog voor de thuisploeg, dat alsnog de verdiende 2-2 lukte via andermaal uitblinker Adamsen. Volgende week moet AA Gent vol aan de bak.

Scoreverloop:

1-0 (49') Adamsen (p), 1-1 (61') ed Ganchas, 1-2 (90+3') Dean, 2-2 (90+5') Adamsen

Gelooft u in Vrancken als coach?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

32
32
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

25
25
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

27
27
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

77
77
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

74
74
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

80
80
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

64
64
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

97
97
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

87
87
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

157
157
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

506
506
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

63
63
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

176
176
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

469
469
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

864
864
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

123
123
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

374
374
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

179
179
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

706
706
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

605
605
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws