'Opsteker Anderlecht: Italianen kloppen aan voor transfer'

door
'Opsteker Anderlecht: Italianen kloppen aan voor transfer'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van Ludwig Augustinsson aan, waardoor het lijstje met aanwinsten op drie stuks staat. Dat aantal moet in de komende weken nog verder oplopen. Daarnaast willen de Brusselaars ook nog enkele spelers van de hand doen.

Het heeft lang geduurd, maar de Brusselaars lijken onder stoom te zijn gekomen op de zomermercato. Allereerst werd verdediger Jan-Carlo Simic overgenomen van AC Milan. Met zijn komst vond CEO Sports Jesper Fredberg eindelijk een oplossing om het vertrek van Zeno Debast op te vangen.

Vervolgens werd werk gemaakt van versterking voor de back-posities. Zo slaagde Fredberg erin om naast Augustinsson ook Thomas Foket zonder transfersom naar het Lotto Park te loodsen. Twee goede deals, maar zijn huiswerk is verre van af.

LEES OOK: 'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

Drukke weken op komst

Zo hebben de Brusselaars nog meer nood aan versterking. Op de verlanglijst staan onder meer: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en snelle flankaanvaller. Daarnaast is het de bedoeling van Paars-Wit om nog een aantal spelers van de hand te doen.

Door de komst van Foket en Augustinsson lijkt een (tijdelijk?) vertrek van Louis Patris alvast aan de orde. En ook op het middenveld mogen nog enkele jongens beschikken. Kristian Arnstad bijvoorbeeld, maar ook voor Amadou Diawara wordt nog een oplossing gezocht.

Terugkeer naar Serie A

De middenvelder uit Guinee, die de voorbije weken op de Olympische Spelen actief was, speelt al een tijdje geen rol meer in de plannen. Maar ondertussen strijkt hij wel nog eens een aanzienlijk salaris op. Anderlecht wil dan ook zo snel mogelijk onder dat zware contract uitkomen.

En daarvoor krijgt het mogelijk hulp vanuit Italië. Zo meldt transferwatcher Nicolo Schira dan Empoli en Venezia interesse tonen in Diawara. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen. Anderlecht is alvast niet van plan hem veel in de weg te leggen.

Diawara heeft te weinig volwaardige kansen gekregen ...

Meest recent

'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

15
15
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

117
117
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

53
53
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

208
208
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

82
82
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

207
207
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

310
310
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

129
129
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

113
113
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

203
203
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

45
45
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

327
327
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

311
311
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

60
60
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

336
336
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

165
165
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

161
161
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

242
242
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

101
101
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

188
188
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1449
1449
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

96
96
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

648
648

Meer sportnieuws