'Opsteker Anderlecht: Italianen kloppen aan voor transfer'

716 stemmen
'Opsteker Anderlecht: Italianen kloppen aan voor transfer'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van Ludwig Augustinsson aan, waardoor het lijstje met aanwinsten op drie stuks staat. Dat aantal moet in de komende weken nog verder oplopen. Daarnaast willen de Brusselaars ook nog enkele spelers van de hand doen.

Het heeft lang geduurd, maar de Brusselaars lijken onder stoom te zijn gekomen op de zomermercato. Allereerst werd verdediger Jan-Carlo Simic overgenomen van AC Milan. Met zijn komst vond CEO Sports Jesper Fredberg eindelijk een oplossing om het vertrek van Zeno Debast op te vangen.

Vervolgens werd werk gemaakt van versterking voor de back-posities. Zo slaagde Fredberg erin om naast Augustinsson ook Thomas Foket zonder transfersom naar het Lotto Park te loodsen. Twee goede deals, maar zijn huiswerk is verre van af.

LEES OOK: 'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Drukke weken op komst

Zo hebben de Brusselaars nog meer nood aan versterking. Op de verlanglijst staan onder meer: een doelman, centrale verdediger, creatieve middenvelder en snelle flankaanvaller. Daarnaast is het de bedoeling van Paars-Wit om nog een aantal spelers van de hand te doen.

Door de komst van Foket en Augustinsson lijkt een (tijdelijk?) vertrek van Louis Patris alvast aan de orde. En ook op het middenveld mogen nog enkele jongens beschikken. Kristian Arnstad bijvoorbeeld, maar ook voor Amadou Diawara wordt nog een oplossing gezocht.

Terugkeer naar Serie A

De middenvelder uit Guinee, die de voorbije weken op de Olympische Spelen actief was, speelt al een tijdje geen rol meer in de plannen. Maar ondertussen strijkt hij wel nog eens een aanzienlijk salaris op. Anderlecht wil dan ook zo snel mogelijk onder dat zware contract uitkomen.

En daarvoor krijgt het mogelijk hulp vanuit Italië. Zo meldt transferwatcher Nicolo Schira dan Empoli en Venezia interesse tonen in Diawara. Van een concreet bod lijkt momenteel geen sprake, maar daar kan snel verandering in komen. Anderlecht is alvast niet van plan hem veel in de weg te leggen.

Diawara heeft te weinig volwaardige kansen gekregen ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

27
27
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

28
28
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

50
50
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

36
36
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

16
16
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

45
45
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

63
63
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

132
132
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

257
257
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

915
915
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

204
204
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

98
98
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

200
200
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

105
105
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

294
294
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

574
574
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

576
576
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1019
1019
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

241
241
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

304
304
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

483
483
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws