Genk stoomt dubbel wapen klaar voor clash met Club

929 stemmen
Genk stoomt dubbel wapen klaar voor clash met Club

Een aantal ploegen uit de Jupiler Pro League kan allerminst tevreden zijn over hun start van het seizoen. Twee daarvan staan komend weekend zelfs tegenover mekaar. Dan krijgt KRC Genk namelijk het bezoek van Club Brugge

Voor aanvang van het seizoen werd heel wat van beide ploegen verwacht. Club had zich in de Play-Offs immers al van de titel verzekerd en kon zijn selectie sindsdien nog aanzienlijk versterken. Bij Genk werd dan weer een nieuw hoofdstuk ingezet onder coach Thorsten Fink, die de club na een teleurstellend seizoen weer moet doen aanknopen met succes.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Goed resultaat noodzakelijk

Maar voorlopig konden die verwachtingen niet ingelost worden. Blauw-Zwart verloor meteen in de Supercup tegen Union SG en pakte vervolgens slechst één puntje in zijn eerste twee competitieduels. Racing deed nauwelijks beter. Ook de Limburgers bleven achter met een uiterst tegenvallende 1 op 6.

Komend weekend moet er bijgevolg een reactie komen om de interne rust te bewaren. De druk op beide clubs is dus meteen behoorlijk groot. Bij Genk doet men er dan ook alles aan om zo sterk mogelijk aan de aftrap te verschijnen. Zo worden volgens Het Belang van Limburg twee extra krachten klaargestoomd.

McKenzie en Nkuba op terugweg

Achterin zou Mark McKenzie bijvoorbeeld zijn eerste wedstrijdselectie van het seizoen kunnen versieren. De Amerikaanse verdediger, die deze zomer allicht vertrekt, miste quasi de volledige voorbereiding door zijn deelname aan de Copa America. Maar inmiddels lijkt hij dus weer stilaan speelklaar.

Daarnaast wordt ook hard gewerkt om Ken Nkuba te recupereren. De vleugelback viel uit tegen Standard, maar zou tegen Club zijn rentree kunnen maken als alles vlot verloopt. Fink zal het alvast graag horen. Vermits Zakaria El Ouahdi nog op de Olympische Spelen vertoeft, zijn de opties op de rechterflank immers beperkt.

Welke ploeg stelde tot dusver het meest teleur?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

32
32
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

36
36
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

231
231
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

232
232
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

275
275
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

128
128
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

581
581
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

183
183
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

502
502
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

776
776
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

527
527
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1275
1275
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

486
486

Meer sportnieuws