‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

door
‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer en kijkt naar vervangers zoals Félix Lemaréchal.

De Fransman met Ivoriaanse roots die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde, overtuigde met zijn talent en werd snel onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Ondanks enkele kritiekpunten, zoals te veel vertrouwen op intuïtie, beschouwde coach Miron Muslic hem als een ongelooflijke klasbak.

LEES OOK: Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Lemaréchal als opvolger van El Khannouss

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer door op zoek te gaan naar geschikte vervangers. Aanvankelijk was Ait El Hadj een topkandidaat voor deze rol, maar hij koos voor een overstap naar Union SG.

Nu richt Genk zijn pijlen op andere opties, waaronder Félix Lemaréchal, die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde. De Fransman met Ivoriaanse roots overtuigde al snel iedereen van zijn talent en werd onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Onder meer tijdens een scoutingsopdracht bij de wedstrijd tussen Cercle en Antwerp FC vorig seizoen, maakte de 20-jarige een sterke indruk op de vertegenwoordigers van Genk.

“De huurspeler van Monaco combineert, net als El Khannouss, snelle en behendige voeten met een groot uithoudingsvermogen”, schreef Het Nieuwsblad. “Toch zijn er in Limburg twijfels over zijn statistieken”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Lemaréchal, een veelzijdige middenvelder, werd gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract staat, maar weinig perspectief heeft op speelminuten. Een transfer lijkt onvermijdelijk en Genk is vastberaden om Lemaréchal binnen te halen.

Muslic: “Félix is een ongelooflijke klasbak”

Félix Lemaréchal speelde een cruciale rol in de transitiemomenten binnen de spelfilosofie van Cercle Brugge dankzij zijn snelheid. Daarnaast staat hij bekend om zijn balvastheid en vermogen om rust aan de bal te brengen wanneer dat nodig is.

Hoewel hij voornamelijk opereert als nummer zes - het rugnummer dat hij ook bij Cercle Brugge droeg- is hij veelzijdig genoeg om ook op de acht- en tien-positie uit te blinken.

In een meer aanvallende rol kan hij bovendien infiltreren en voor dreiging zorgen. Het aanpassen aan het high-intensity voetbal kostte Lemaréchal weinig moeite, mede doordat hij bij AS Monaco onder toenmalig coach Adi Hütter al gewend was aan een vergelijkbare speelstijl.

Ex-Cercle speler Jules Verriest merkte op in Het Nieuwsblad dat Lemaréchal een van de beste voetballers was bij Cercle, maar dat hij soms zijn hoofd niet erbij hield en het te gemakkelijk opnam.

“Félix is een ongelooflijke klasbak, maar hij vertrouwde af en toe iets te veel op zijn intuïtie”, zei coach Miron Muslic hierover aan Het Laatste Nieuws.

Muslic: “Félix is een topprofiel”

Felix Lemaréchal is enorm veelzijdig en kan op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten, maar hij geeft zelf de voorkeur aan een rol als aanvallende middenvelder of nummer tien.

“Dat heb ik in het verleden altijd gespeeld” aldus de Franse huurling van AS Monaco aan Het Nieuwsblad. “Het is ook mijn beste positie.” Hij groeide uit tot een onmisbare schakel op het middenveld van Cercle Brugge, waar hij verdeelde en heerste in een aanvallende rol.

Miron Muslic, toen zijn coach bij Cercle Brugge, voegde hieraan toe: “Félix is een topprofiel die snelheid, kracht en creativiteit aan ons spel toevoegt.” Technisch verfijnd, maar Lemaréchal is meer dan een blikopener van gesloten defensies.

Hij veroverde ook veel ballen en etaleerde vorig seizoen dat hij een defensieve rol in het middenveld aankan. Ook als defensieve regulator maakte hij meermaals indruk , vaak als stille uitblinker.

“Félix Lemaréchal is pas 20 jaar maar laat enorm veel klasse en ook volwassenheid in zijn spel zien”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Muslic wordt gek van totaalvoetballer Lemaréchal: “Speedy Gonzalez” 

Miron Muslic roemde Félix Lemaréchal om zijn uitzonderlijke kwaliteiten en noemde hem een fantastisch talent, ondanks de nodige ups en downs die bij een 20-jarige horen.

“Naast een uitstekende techniek beschikt hij over unieke fysieke gaven. Hij is op de training de allersnelste Cercle-speler, terwijl wij meer dan één Speedy Gonzalez in onze kern hebben,” vertelde de coach van Cercle Brugge aan Het Nieuwsblad.

“Hij voetbalt instinctief: puur vanuit zijn intuïtie, zijn buikgevoel. (Lacht) Daar word je als coach wel eens gek van, maar het hoort erbij.”

“Félix Lemaréchal (20) is een totaalvoetballer. Hij heeft lef en persoonlijkheid - zowel op als naast het veld -, is technisch sterk én heeft een grote motor,” stelde Het Laatste Nieuws.

Lemaréchal zou goed passen bij Genk

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

42
42
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

11
11
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

141
141
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

88
88
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

370
370
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

195
195
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

301
301
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

259
259
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

322
322
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

386
386

Meer sportnieuws