‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

door
‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer en kijkt naar vervangers zoals Félix Lemaréchal.

De Fransman met Ivoriaanse roots die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde, overtuigde met zijn talent en werd snel onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Ondanks enkele kritiekpunten, zoals te veel vertrouwen op intuïtie, beschouwde coach Miron Muslic hem als een ongelooflijke klasbak.

LEES OOK: 'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Lemaréchal als opvolger van El Khannouss

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer door op zoek te gaan naar geschikte vervangers. Aanvankelijk was Ait El Hadj een topkandidaat voor deze rol, maar hij koos voor een overstap naar Union SG.

Nu richt Genk zijn pijlen op andere opties, waaronder Félix Lemaréchal, die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde. De Fransman met Ivoriaanse roots overtuigde al snel iedereen van zijn talent en werd onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Onder meer tijdens een scoutingsopdracht bij de wedstrijd tussen Cercle en Antwerp FC vorig seizoen, maakte de 20-jarige een sterke indruk op de vertegenwoordigers van Genk.

“De huurspeler van Monaco combineert, net als El Khannouss, snelle en behendige voeten met een groot uithoudingsvermogen”, schreef Het Nieuwsblad. “Toch zijn er in Limburg twijfels over zijn statistieken”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Lemaréchal, een veelzijdige middenvelder, werd gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract staat, maar weinig perspectief heeft op speelminuten. Een transfer lijkt onvermijdelijk en Genk is vastberaden om Lemaréchal binnen te halen.

Muslic: “Félix is een ongelooflijke klasbak”

Félix Lemaréchal speelde een cruciale rol in de transitiemomenten binnen de spelfilosofie van Cercle Brugge dankzij zijn snelheid. Daarnaast staat hij bekend om zijn balvastheid en vermogen om rust aan de bal te brengen wanneer dat nodig is.

Hoewel hij voornamelijk opereert als nummer zes - het rugnummer dat hij ook bij Cercle Brugge droeg- is hij veelzijdig genoeg om ook op de acht- en tien-positie uit te blinken.

In een meer aanvallende rol kan hij bovendien infiltreren en voor dreiging zorgen. Het aanpassen aan het high-intensity voetbal kostte Lemaréchal weinig moeite, mede doordat hij bij AS Monaco onder toenmalig coach Adi Hütter al gewend was aan een vergelijkbare speelstijl.

Ex-Cercle speler Jules Verriest merkte op in Het Nieuwsblad dat Lemaréchal een van de beste voetballers was bij Cercle, maar dat hij soms zijn hoofd niet erbij hield en het te gemakkelijk opnam.

“Félix is een ongelooflijke klasbak, maar hij vertrouwde af en toe iets te veel op zijn intuïtie”, zei coach Miron Muslic hierover aan Het Laatste Nieuws.

Muslic: “Félix is een topprofiel”

Felix Lemaréchal is enorm veelzijdig en kan op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten, maar hij geeft zelf de voorkeur aan een rol als aanvallende middenvelder of nummer tien.

“Dat heb ik in het verleden altijd gespeeld” aldus de Franse huurling van AS Monaco aan Het Nieuwsblad. “Het is ook mijn beste positie.” Hij groeide uit tot een onmisbare schakel op het middenveld van Cercle Brugge, waar hij verdeelde en heerste in een aanvallende rol.

Miron Muslic, toen zijn coach bij Cercle Brugge, voegde hieraan toe: “Félix is een topprofiel die snelheid, kracht en creativiteit aan ons spel toevoegt.” Technisch verfijnd, maar Lemaréchal is meer dan een blikopener van gesloten defensies.

Hij veroverde ook veel ballen en etaleerde vorig seizoen dat hij een defensieve rol in het middenveld aankan. Ook als defensieve regulator maakte hij meermaals indruk , vaak als stille uitblinker.

“Félix Lemaréchal is pas 20 jaar maar laat enorm veel klasse en ook volwassenheid in zijn spel zien”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Muslic wordt gek van totaalvoetballer Lemaréchal: “Speedy Gonzalez” 

Miron Muslic roemde Félix Lemaréchal om zijn uitzonderlijke kwaliteiten en noemde hem een fantastisch talent, ondanks de nodige ups en downs die bij een 20-jarige horen.

“Naast een uitstekende techniek beschikt hij over unieke fysieke gaven. Hij is op de training de allersnelste Cercle-speler, terwijl wij meer dan één Speedy Gonzalez in onze kern hebben,” vertelde de coach van Cercle Brugge aan Het Nieuwsblad.

“Hij voetbalt instinctief: puur vanuit zijn intuïtie, zijn buikgevoel. (Lacht) Daar word je als coach wel eens gek van, maar het hoort erbij.”

“Félix Lemaréchal (20) is een totaalvoetballer. Hij heeft lef en persoonlijkheid - zowel op als naast het veld -, is technisch sterk én heeft een grote motor,” stelde Het Laatste Nieuws.

Lemaréchal zou goed passen bij Genk

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

2
2
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

87
87
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

26
26
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

248
248
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

17
17
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

304
304
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

107
107
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

225
225
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

386
386
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

253
253
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

265
265
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

466
466
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

277
277
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

241
241
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

295
295
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

334
334
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

82
82
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

248
248
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

323
323
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

312
312
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws