‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

door
‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer en kijkt naar vervangers zoals Félix Lemaréchal.

De Fransman met Ivoriaanse roots die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde, overtuigde met zijn talent en werd snel onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Ondanks enkele kritiekpunten, zoals te veel vertrouwen op intuïtie, beschouwde coach Miron Muslic hem als een ongelooflijke klasbak.

LEES OOK: 'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Lemaréchal als opvolger van El Khannouss

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer door op zoek te gaan naar geschikte vervangers. Aanvankelijk was Ait El Hadj een topkandidaat voor deze rol, maar hij koos voor een overstap naar Union SG.

Nu richt Genk zijn pijlen op andere opties, waaronder Félix Lemaréchal, die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde. De Fransman met Ivoriaanse roots overtuigde al snel iedereen van zijn talent en werd onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Onder meer tijdens een scoutingsopdracht bij de wedstrijd tussen Cercle en Antwerp FC vorig seizoen, maakte de 20-jarige een sterke indruk op de vertegenwoordigers van Genk.

“De huurspeler van Monaco combineert, net als El Khannouss, snelle en behendige voeten met een groot uithoudingsvermogen”, schreef Het Nieuwsblad. “Toch zijn er in Limburg twijfels over zijn statistieken”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Lemaréchal, een veelzijdige middenvelder, werd gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract staat, maar weinig perspectief heeft op speelminuten. Een transfer lijkt onvermijdelijk en Genk is vastberaden om Lemaréchal binnen te halen.

Muslic: “Félix is een ongelooflijke klasbak”

Félix Lemaréchal speelde een cruciale rol in de transitiemomenten binnen de spelfilosofie van Cercle Brugge dankzij zijn snelheid. Daarnaast staat hij bekend om zijn balvastheid en vermogen om rust aan de bal te brengen wanneer dat nodig is.

Hoewel hij voornamelijk opereert als nummer zes - het rugnummer dat hij ook bij Cercle Brugge droeg- is hij veelzijdig genoeg om ook op de acht- en tien-positie uit te blinken.

In een meer aanvallende rol kan hij bovendien infiltreren en voor dreiging zorgen. Het aanpassen aan het high-intensity voetbal kostte Lemaréchal weinig moeite, mede doordat hij bij AS Monaco onder toenmalig coach Adi Hütter al gewend was aan een vergelijkbare speelstijl.

Ex-Cercle speler Jules Verriest merkte op in Het Nieuwsblad dat Lemaréchal een van de beste voetballers was bij Cercle, maar dat hij soms zijn hoofd niet erbij hield en het te gemakkelijk opnam.

“Félix is een ongelooflijke klasbak, maar hij vertrouwde af en toe iets te veel op zijn intuïtie”, zei coach Miron Muslic hierover aan Het Laatste Nieuws.

Muslic: “Félix is een topprofiel”

Felix Lemaréchal is enorm veelzijdig en kan op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten, maar hij geeft zelf de voorkeur aan een rol als aanvallende middenvelder of nummer tien.

“Dat heb ik in het verleden altijd gespeeld” aldus de Franse huurling van AS Monaco aan Het Nieuwsblad. “Het is ook mijn beste positie.” Hij groeide uit tot een onmisbare schakel op het middenveld van Cercle Brugge, waar hij verdeelde en heerste in een aanvallende rol.

Miron Muslic, toen zijn coach bij Cercle Brugge, voegde hieraan toe: “Félix is een topprofiel die snelheid, kracht en creativiteit aan ons spel toevoegt.” Technisch verfijnd, maar Lemaréchal is meer dan een blikopener van gesloten defensies.

Hij veroverde ook veel ballen en etaleerde vorig seizoen dat hij een defensieve rol in het middenveld aankan. Ook als defensieve regulator maakte hij meermaals indruk , vaak als stille uitblinker.

“Félix Lemaréchal is pas 20 jaar maar laat enorm veel klasse en ook volwassenheid in zijn spel zien”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Muslic wordt gek van totaalvoetballer Lemaréchal: “Speedy Gonzalez” 

Miron Muslic roemde Félix Lemaréchal om zijn uitzonderlijke kwaliteiten en noemde hem een fantastisch talent, ondanks de nodige ups en downs die bij een 20-jarige horen.

“Naast een uitstekende techniek beschikt hij over unieke fysieke gaven. Hij is op de training de allersnelste Cercle-speler, terwijl wij meer dan één Speedy Gonzalez in onze kern hebben,” vertelde de coach van Cercle Brugge aan Het Nieuwsblad.

“Hij voetbalt instinctief: puur vanuit zijn intuïtie, zijn buikgevoel. (Lacht) Daar word je als coach wel eens gek van, maar het hoort erbij.”

“Félix Lemaréchal (20) is een totaalvoetballer. Hij heeft lef en persoonlijkheid - zowel op als naast het veld -, is technisch sterk én heeft een grote motor,” stelde Het Laatste Nieuws.

Lemaréchal zou goed passen bij Genk

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

0
0
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

47
47
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

26
26
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

384
384
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

329
329
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

36
36
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

316
316
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

114
114
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

102
102
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

333
333
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

226
226
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

235
235
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

123
123
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

298
298
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

331
331
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

933
933
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws