‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

1204 stemmen
‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer en kijkt naar vervangers zoals Félix Lemaréchal.

De Fransman met Ivoriaanse roots die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde, overtuigde met zijn talent en werd snel onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Ondanks enkele kritiekpunten, zoals te veel vertrouwen op intuïtie, beschouwde coach Miron Muslic hem als een ongelooflijke klasbak.

LEES OOK: Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Lemaréchal als opvolger van El Khannouss

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer door op zoek te gaan naar geschikte vervangers. Aanvankelijk was Ait El Hadj een topkandidaat voor deze rol, maar hij koos voor een overstap naar Union SG.

Nu richt Genk zijn pijlen op andere opties, waaronder Félix Lemaréchal, die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde. De Fransman met Ivoriaanse roots overtuigde al snel iedereen van zijn talent en werd onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Onder meer tijdens een scoutingsopdracht bij de wedstrijd tussen Cercle en Antwerp FC vorig seizoen, maakte de 20-jarige een sterke indruk op de vertegenwoordigers van Genk.

“De huurspeler van Monaco combineert, net als El Khannouss, snelle en behendige voeten met een groot uithoudingsvermogen”, schreef Het Nieuwsblad. “Toch zijn er in Limburg twijfels over zijn statistieken”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Lemaréchal, een veelzijdige middenvelder, werd gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract staat, maar weinig perspectief heeft op speelminuten. Een transfer lijkt onvermijdelijk en Genk is vastberaden om Lemaréchal binnen te halen.

Muslic: “Félix is een ongelooflijke klasbak”

Félix Lemaréchal speelde een cruciale rol in de transitiemomenten binnen de spelfilosofie van Cercle Brugge dankzij zijn snelheid. Daarnaast staat hij bekend om zijn balvastheid en vermogen om rust aan de bal te brengen wanneer dat nodig is.

Hoewel hij voornamelijk opereert als nummer zes - het rugnummer dat hij ook bij Cercle Brugge droeg- is hij veelzijdig genoeg om ook op de acht- en tien-positie uit te blinken.

In een meer aanvallende rol kan hij bovendien infiltreren en voor dreiging zorgen. Het aanpassen aan het high-intensity voetbal kostte Lemaréchal weinig moeite, mede doordat hij bij AS Monaco onder toenmalig coach Adi Hütter al gewend was aan een vergelijkbare speelstijl.

Ex-Cercle speler Jules Verriest merkte op in Het Nieuwsblad dat Lemaréchal een van de beste voetballers was bij Cercle, maar dat hij soms zijn hoofd niet erbij hield en het te gemakkelijk opnam.

“Félix is een ongelooflijke klasbak, maar hij vertrouwde af en toe iets te veel op zijn intuïtie”, zei coach Miron Muslic hierover aan Het Laatste Nieuws.

Muslic: “Félix is een topprofiel”

Felix Lemaréchal is enorm veelzijdig en kan op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten, maar hij geeft zelf de voorkeur aan een rol als aanvallende middenvelder of nummer tien.

“Dat heb ik in het verleden altijd gespeeld” aldus de Franse huurling van AS Monaco aan Het Nieuwsblad. “Het is ook mijn beste positie.” Hij groeide uit tot een onmisbare schakel op het middenveld van Cercle Brugge, waar hij verdeelde en heerste in een aanvallende rol.

Miron Muslic, toen zijn coach bij Cercle Brugge, voegde hieraan toe: “Félix is een topprofiel die snelheid, kracht en creativiteit aan ons spel toevoegt.” Technisch verfijnd, maar Lemaréchal is meer dan een blikopener van gesloten defensies.

Hij veroverde ook veel ballen en etaleerde vorig seizoen dat hij een defensieve rol in het middenveld aankan. Ook als defensieve regulator maakte hij meermaals indruk , vaak als stille uitblinker.

“Félix Lemaréchal is pas 20 jaar maar laat enorm veel klasse en ook volwassenheid in zijn spel zien”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Muslic wordt gek van totaalvoetballer Lemaréchal: “Speedy Gonzalez” 

Miron Muslic roemde Félix Lemaréchal om zijn uitzonderlijke kwaliteiten en noemde hem een fantastisch talent, ondanks de nodige ups en downs die bij een 20-jarige horen.

“Naast een uitstekende techniek beschikt hij over unieke fysieke gaven. Hij is op de training de allersnelste Cercle-speler, terwijl wij meer dan één Speedy Gonzalez in onze kern hebben,” vertelde de coach van Cercle Brugge aan Het Nieuwsblad.

“Hij voetbalt instinctief: puur vanuit zijn intuïtie, zijn buikgevoel. (Lacht) Daar word je als coach wel eens gek van, maar het hoort erbij.”

“Félix Lemaréchal (20) is een totaalvoetballer. Hij heeft lef en persoonlijkheid - zowel op als naast het veld -, is technisch sterk én heeft een grote motor,” stelde Het Laatste Nieuws.

Lemaréchal zou goed passen bij Genk

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

120
120
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

5
5
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

20
20
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

93
93
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

113
113
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

63
63
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

54
54
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

507
507
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

114
114
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1137
1137
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

262
262
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

102
102
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

396
396
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

387
387
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

207
207
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

329
329
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

440
440
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

430
430
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

430
430
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

497
497
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

470
470
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

149
149
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

127
127
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

34
34
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

215
215
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66

Meer sportnieuws