‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

1204
‘KRC Genk gaat hard: compleet gek van JPL-klasbak’

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer en kijkt naar vervangers zoals Félix Lemaréchal.

De Fransman met Ivoriaanse roots die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde, overtuigde met zijn talent en werd snel onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Ondanks enkele kritiekpunten, zoals te veel vertrouwen op intuïtie, beschouwde coach Miron Muslic hem als een ongelooflijke klasbak.

LEES OOK: Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Lemaréchal als opvolger van El Khannouss

KRC Genk bereidt zich voor op het mogelijke vertrek van Bilal El Khannouss deze zomer door op zoek te gaan naar geschikte vervangers. Aanvankelijk was Ait El Hadj een topkandidaat voor deze rol, maar hij koos voor een overstap naar Union SG.

Nu richt Genk zijn pijlen op andere opties, waaronder Félix Lemaréchal, die vorig seizoen op uitleenbasis bij Cercle Brugge speelde. De Fransman met Ivoriaanse roots overtuigde al snel iedereen van zijn talent en werd onmisbaar in het Jan Breydelstadion.

Onder meer tijdens een scoutingsopdracht bij de wedstrijd tussen Cercle en Antwerp FC vorig seizoen, maakte de 20-jarige een sterke indruk op de vertegenwoordigers van Genk.

“De huurspeler van Monaco combineert, net als El Khannouss, snelle en behendige voeten met een groot uithoudingsvermogen”, schreef Het Nieuwsblad. “Toch zijn er in Limburg twijfels over zijn statistieken”, merkte Het Laatste Nieuws op.

Lemaréchal, een veelzijdige middenvelder, werd gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract staat, maar weinig perspectief heeft op speelminuten. Een transfer lijkt onvermijdelijk en Genk is vastberaden om Lemaréchal binnen te halen.

Muslic: “Félix is een ongelooflijke klasbak”

Félix Lemaréchal speelde een cruciale rol in de transitiemomenten binnen de spelfilosofie van Cercle Brugge dankzij zijn snelheid. Daarnaast staat hij bekend om zijn balvastheid en vermogen om rust aan de bal te brengen wanneer dat nodig is.

Hoewel hij voornamelijk opereert als nummer zes - het rugnummer dat hij ook bij Cercle Brugge droeg- is hij veelzijdig genoeg om ook op de acht- en tien-positie uit te blinken.

In een meer aanvallende rol kan hij bovendien infiltreren en voor dreiging zorgen. Het aanpassen aan het high-intensity voetbal kostte Lemaréchal weinig moeite, mede doordat hij bij AS Monaco onder toenmalig coach Adi Hütter al gewend was aan een vergelijkbare speelstijl.

Ex-Cercle speler Jules Verriest merkte op in Het Nieuwsblad dat Lemaréchal een van de beste voetballers was bij Cercle, maar dat hij soms zijn hoofd niet erbij hield en het te gemakkelijk opnam.

“Félix is een ongelooflijke klasbak, maar hij vertrouwde af en toe iets te veel op zijn intuïtie”, zei coach Miron Muslic hierover aan Het Laatste Nieuws.

Muslic: “Félix is een topprofiel”

Felix Lemaréchal is enorm veelzijdig en kan op zowat alle posities op het middenveld uit de voeten, maar hij geeft zelf de voorkeur aan een rol als aanvallende middenvelder of nummer tien.

“Dat heb ik in het verleden altijd gespeeld” aldus de Franse huurling van AS Monaco aan Het Nieuwsblad. “Het is ook mijn beste positie.” Hij groeide uit tot een onmisbare schakel op het middenveld van Cercle Brugge, waar hij verdeelde en heerste in een aanvallende rol.

Miron Muslic, toen zijn coach bij Cercle Brugge, voegde hieraan toe: “Félix is een topprofiel die snelheid, kracht en creativiteit aan ons spel toevoegt.” Technisch verfijnd, maar Lemaréchal is meer dan een blikopener van gesloten defensies.

Hij veroverde ook veel ballen en etaleerde vorig seizoen dat hij een defensieve rol in het middenveld aankan. Ook als defensieve regulator maakte hij meermaals indruk , vaak als stille uitblinker.

“Félix Lemaréchal is pas 20 jaar maar laat enorm veel klasse en ook volwassenheid in zijn spel zien”, stelde Het Nieuwsblad vast.

Muslic wordt gek van totaalvoetballer Lemaréchal: “Speedy Gonzalez” 

Miron Muslic roemde Félix Lemaréchal om zijn uitzonderlijke kwaliteiten en noemde hem een fantastisch talent, ondanks de nodige ups en downs die bij een 20-jarige horen.

“Naast een uitstekende techniek beschikt hij over unieke fysieke gaven. Hij is op de training de allersnelste Cercle-speler, terwijl wij meer dan één Speedy Gonzalez in onze kern hebben,” vertelde de coach van Cercle Brugge aan Het Nieuwsblad.

“Hij voetbalt instinctief: puur vanuit zijn intuïtie, zijn buikgevoel. (Lacht) Daar word je als coach wel eens gek van, maar het hoort erbij.”

“Félix Lemaréchal (20) is een totaalvoetballer. Hij heeft lef en persoonlijkheid - zowel op als naast het veld -, is technisch sterk én heeft een grote motor,” stelde Het Laatste Nieuws.

Lemaréchal zou goed passen bij Genk

Meest recent

Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

16
16
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

4
4
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

115
115
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

125
125
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

129
129
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

147
147
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

153
153
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

631
631
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

669
669
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

353
353
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

161
161
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

782
782
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

64
64
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

304
304
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

218
218
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

102
102
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

180
180
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

113
113
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

60
60
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

197
197
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

180
180
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

69
69
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

88
88
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

249
249
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

33
33

Meer sportnieuws