Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

1074 stemmen
Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

RSC Anderlecht is met een knappe zes op zes aan het seizoen begonnen. Maar het geleverde spel bij Paars-Wit blijft voorlopig ondermaats. Een deel van de achterban is het dan ook beu, zo werd zondag zelfs openlijk om het ontslag van coach Brian Riemer gescandeerd.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. Anderlecht ging immers van plek 11 naar plek 3 in de eindstand. Bovendien werd een Europees ticket veroverd, dat was voor het seizoen toch het grote doel.

Maar het gevelerde spel was doorgaans ondermaats. Te vaak was Paars-Wit afhankelijk van een klasse-flits of een geluksmomentje. Tijdens de huidige jaargang moet RSCA aanzienlijke stappen zetten wat dat betreft. In de eerste wedsrtijden slaagde de ploeg van Riemer daar echter niet in.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Anderlecht overtuigd niet

De Deense trainer heeft wel de nodige excuses voor. Tijdens de voorbereiding moest hij immers een pak internationals missen. Bovendien wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang met het aantrekken van versterking, terwijl er toch verschillende belangrijke krachten waren vertrokken.

In principe kan het dus alleen maar beter gaan in de komende weken, zeker als straks alle verwachte aanwinsten binnen zijn. Maar bij een deel van de achterban is het geduld nu al op. Dat werd zondag ondanks de zege op Antwerp nog eens pijnlijk duidelijk gemaakt.

Harde kern in opstand

Bij een 1-1-tussenstand werd Riemer al vocaal geviseerd vanwege zijn wissels. Daarbij werd ook openlijk om het ontslag van de trainer geroepen. Volgens Het Laatste Nieuws was die kritiek vooral afkomstig van de 'BCS-groep'. Een behoorlijk invloedrijke groepering uit de harde kern. Zij hebben het helemaal gehad met Riemer en vinden hem geen geschikte trainer voor RSCA.

Voorlopig blijven de protesten weliswaar beperkt. Maar daar kan snel verandering in komen als straks ook de resultaten tegenvallen. Een overtuigende prestatie komend weekend tegen OH Leuven, in de eerste thuismatch van het seizoen mét publiek, is welgekomen.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

7
7
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

22
22
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

68
68
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

265
265
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

432
432
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

133
133
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

394
394
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

440
440
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

259
259
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

220
220
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

306
306
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

575
575

Meer sportnieuws