Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

door
Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

RSC Anderlecht is met een knappe zes op zes aan het seizoen begonnen. Maar het geleverde spel bij Paars-Wit blijft voorlopig ondermaats. Een deel van de achterban is het dan ook beu, zo werd zondag zelfs openlijk om het ontslag van coach Brian Riemer gescandeerd.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. Anderlecht ging immers van plek 11 naar plek 3 in de eindstand. Bovendien werd een Europees ticket veroverd, dat was voor het seizoen toch het grote doel.

Maar het gevelerde spel was doorgaans ondermaats. Te vaak was Paars-Wit afhankelijk van een klasse-flits of een geluksmomentje. Tijdens de huidige jaargang moet RSCA aanzienlijke stappen zetten wat dat betreft. In de eerste wedsrtijden slaagde de ploeg van Riemer daar echter niet in.

LEES OOK: 'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Anderlecht overtuigd niet

De Deense trainer heeft wel de nodige excuses voor. Tijdens de voorbereiding moest hij immers een pak internationals missen. Bovendien wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang met het aantrekken van versterking, terwijl er toch verschillende belangrijke krachten waren vertrokken.

In principe kan het dus alleen maar beter gaan in de komende weken, zeker als straks alle verwachte aanwinsten binnen zijn. Maar bij een deel van de achterban is het geduld nu al op. Dat werd zondag ondanks de zege op Antwerp nog eens pijnlijk duidelijk gemaakt.

Harde kern in opstand

Bij een 1-1-tussenstand werd Riemer al vocaal geviseerd vanwege zijn wissels. Daarbij werd ook openlijk om het ontslag van de trainer geroepen. Volgens Het Laatste Nieuws was die kritiek vooral afkomstig van de 'BCS-groep'. Een behoorlijk invloedrijke groepering uit de harde kern. Zij hebben het helemaal gehad met Riemer en vinden hem geen geschikte trainer voor RSCA.

Voorlopig blijven de protesten weliswaar beperkt. Maar daar kan snel verandering in komen als straks ook de resultaten tegenvallen. Een overtuigende prestatie komend weekend tegen OH Leuven, in de eerste thuismatch van het seizoen mét publiek, is welgekomen.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

81
81
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

178
178
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

32
32
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

687
687
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

145
145
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

358
358
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

60
60
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

851
851
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

100
100
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

181
181
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

267
267
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

108
108
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

332
332
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

323
323
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

69
69
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

893
893
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

170
170
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

707
707
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

377
377
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

268
268
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

652
652
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

447
447
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

395
395

Meer sportnieuws