Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

1074
Onrust bij Anderlecht: ontslag Brian Riemer gevraagd

RSC Anderlecht is met een knappe zes op zes aan het seizoen begonnen. Maar het geleverde spel bij Paars-Wit blijft voorlopig ondermaats. Een deel van de achterban is het dan ook beu, zo werd zondag zelfs openlijk om het ontslag van coach Brian Riemer gescandeerd.

De recordkampioen gaf eind vorig seizoen de titel in extremis nog uit handen, maar was desondanks dik tevreden over de geboekte progressie. Anderlecht ging immers van plek 11 naar plek 3 in de eindstand. Bovendien werd een Europees ticket veroverd, dat was voor het seizoen toch het grote doel.

Maar het gevelerde spel was doorgaans ondermaats. Te vaak was Paars-Wit afhankelijk van een klasse-flits of een geluksmomentje. Tijdens de huidige jaargang moet RSCA aanzienlijke stappen zetten wat dat betreft. In de eerste wedsrtijden slaagde de ploeg van Riemer daar echter niet in.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Anderlecht overtuigd niet

De Deense trainer heeft wel de nodige excuses voor. Tijdens de voorbereiding moest hij immers een pak internationals missen. Bovendien wachtte CEO Sports Jesper Fredberg opvallend lang met het aantrekken van versterking, terwijl er toch verschillende belangrijke krachten waren vertrokken.

In principe kan het dus alleen maar beter gaan in de komende weken, zeker als straks alle verwachte aanwinsten binnen zijn. Maar bij een deel van de achterban is het geduld nu al op. Dat werd zondag ondanks de zege op Antwerp nog eens pijnlijk duidelijk gemaakt.

Harde kern in opstand

Bij een 1-1-tussenstand werd Riemer al vocaal geviseerd vanwege zijn wissels. Daarbij werd ook openlijk om het ontslag van de trainer geroepen. Volgens Het Laatste Nieuws was die kritiek vooral afkomstig van de 'BCS-groep'. Een behoorlijk invloedrijke groepering uit de harde kern. Zij hebben het helemaal gehad met Riemer en vinden hem geen geschikte trainer voor RSCA.

Voorlopig blijven de protesten weliswaar beperkt. Maar daar kan snel verandering in komen als straks ook de resultaten tegenvallen. Een overtuigende prestatie komend weekend tegen OH Leuven, in de eerste thuismatch van het seizoen mét publiek, is welgekomen.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

0
0
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

2
2
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

63
63
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

19
19
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

47
47
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

52
52
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

54
54
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

222
222
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

353
353
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

109
109
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

260
260
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

134
134
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

105
105
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

463
463
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

560
560
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

64
64
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

774
774
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

75
75
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

645
645
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1133
1133
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30

Meer sportnieuws