Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

445 stemmen
Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

RSC Anderlecht is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen, toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen pakte zondag immers 6 op 6 door met 1-2 te winnen op Antwerp FC. De Great Old was nochtans veruit de betere ploeg, maar Paars-Wit toonde zich dodelijk efficiënt.

Beide ploegen hadden tijdens de eerste speeldag hun wedstrijd met het kleinste verschil gewonnen, maar konden op voetballend vlak geen overtuigende indruk achterlaten. Met name Anderlecht kwam thuis tegen STVV erg pover voor de dag. Op de Bosuil moest het spelniveau dan ook opgetrokken worden.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Foutje van Lammens

Het waren echter de Antwerpenaren die voor eigen volk het meest voortvarend van start gingen. De ploeg van coach De Roeck kon meteen voor het eerste doelgevaar van de wedstrijd zorgen. Coosemans moest vol aan de bak om Chery van een vroege openingstreffer te houden. Een afstandsschot van Doumbia vloog dan weer over.

Die gemiste kansen kwamen Antwerp echter duur te staan. Halfweg de eerste helft pakte Sardella immers uit met een goede actie op de rechterflank. Hij vond Dolberg voor doel, die op Lammens leek te besluiten. Maar de goalie van Antwerp schatte de bal verkeerd in en werkte het leer zowaar in eigen doel.

Kerk met gelijkmaker

Een gevleide voorsprong voor Paars-Wit, lang bleef die evenwel niet op het bord staan. Na een goede counter speelde Odoi een lange bal op Janssen, die vervolgens goed aflegde op Kerk. De aanvaller kon de knappe aanval probleemloos afwerken. Een knappe aanval, daarmee stond meteen ook de ruststand vast.

Na de pauze bleef Antwerp de gevaarlijkste ploeg. Janssen zag een goede poging gestopt worden door Vertonghen, Chery plaatste nipt naast en Costa trapte een bal van dichtbij onbegrijpelijk over. Janssen trapte ook nog eens op het dak van het doel, terwijl Coosemans zich op geen fouten liet betrappen.

Doodsteek Ashimeru

En waar Antwerp kwistig omspring met zijn kansen, toonde RSCA zich dodelijk efficiënt. Eerste mikte Dolberg nog op de paal. En na balverlies van Chery schakelden de bezoekers pijlsnel om en kon Ashimeru van dichtbij voor de 1-2 zorgen. Een flinke klap voor de thuisploeg. Die trok in de laatste minuten nog massaal ten aanval, maar het slotoffensief leverde uiteindelijk niets op. Pech dus voor de Great Old, dat in zijn eerste thuismatch dus meteen verloor. Anderlecht gaat dan weer mee aan de leiding na twee gevleide overwinningen.

Anderlecht gaat dit seizoen opnieuw vol meedoen voor de titel ...

Meest recent

'Antwerp houdt adem in: revelatie richting uitgang?'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

0
0
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

100
100
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

238
238
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

202
202
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

278
278
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

94
94
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1354
1354
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

132
132
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

198
198
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

175
175
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

58
58
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

310
310
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

307
307
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

135
135
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

150
150
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

52
52
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

410
410
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

46
46
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

382
382
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

128
128
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

369
369
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

151
151
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

290
290

Meer sportnieuws