Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

445 stemmen
Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

RSC Anderlecht is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen, toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen pakte zondag immers 6 op 6 door met 1-2 te winnen op Antwerp FC. De Great Old was nochtans veruit de betere ploeg, maar Paars-Wit toonde zich dodelijk efficiënt.

Beide ploegen hadden tijdens de eerste speeldag hun wedstrijd met het kleinste verschil gewonnen, maar konden op voetballend vlak geen overtuigende indruk achterlaten. Met name Anderlecht kwam thuis tegen STVV erg pover voor de dag. Op de Bosuil moest het spelniveau dan ook opgetrokken worden.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Foutje van Lammens

Het waren echter de Antwerpenaren die voor eigen volk het meest voortvarend van start gingen. De ploeg van coach De Roeck kon meteen voor het eerste doelgevaar van de wedstrijd zorgen. Coosemans moest vol aan de bak om Chery van een vroege openingstreffer te houden. Een afstandsschot van Doumbia vloog dan weer over.

Die gemiste kansen kwamen Antwerp echter duur te staan. Halfweg de eerste helft pakte Sardella immers uit met een goede actie op de rechterflank. Hij vond Dolberg voor doel, die op Lammens leek te besluiten. Maar de goalie van Antwerp schatte de bal verkeerd in en werkte het leer zowaar in eigen doel.

Kerk met gelijkmaker

Een gevleide voorsprong voor Paars-Wit, lang bleef die evenwel niet op het bord staan. Na een goede counter speelde Odoi een lange bal op Janssen, die vervolgens goed aflegde op Kerk. De aanvaller kon de knappe aanval probleemloos afwerken. Een knappe aanval, daarmee stond meteen ook de ruststand vast.

Na de pauze bleef Antwerp de gevaarlijkste ploeg. Janssen zag een goede poging gestopt worden door Vertonghen, Chery plaatste nipt naast en Costa trapte een bal van dichtbij onbegrijpelijk over. Janssen trapte ook nog eens op het dak van het doel, terwijl Coosemans zich op geen fouten liet betrappen.

Doodsteek Ashimeru

En waar Antwerp kwistig omspring met zijn kansen, toonde RSCA zich dodelijk efficiënt. Eerste mikte Dolberg nog op de paal. En na balverlies van Chery schakelden de bezoekers pijlsnel om en kon Ashimeru van dichtbij voor de 1-2 zorgen. Een flinke klap voor de thuisploeg. Die trok in de laatste minuten nog massaal ten aanval, maar het slotoffensief leverde uiteindelijk niets op. Pech dus voor de Great Old, dat in zijn eerste thuismatch dus meteen verloor. Anderlecht gaat dan weer mee aan de leiding na twee gevleide overwinningen.

Anderlecht gaat dit seizoen opnieuw vol meedoen voor de titel ...

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

16
16
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

9
9
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

33
33
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

83
83
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

441
441
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

661
661
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

253
253
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

165
165
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

235
235
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

175
175
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

49
49
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

138
138
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

73
73
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

157
157
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

95
95
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

66
66
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

107
107
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

79
79
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

333
333
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1078
1078
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

122
122
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

258
258

Meer sportnieuws