Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

door
Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

RSC Anderlecht is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen, toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen pakte zondag immers 6 op 6 door met 1-2 te winnen op Antwerp FC. De Great Old was nochtans veruit de betere ploeg, maar Paars-Wit toonde zich dodelijk efficiënt.

Beide ploegen hadden tijdens de eerste speeldag hun wedstrijd met het kleinste verschil gewonnen, maar konden op voetballend vlak geen overtuigende indruk achterlaten. Met name Anderlecht kwam thuis tegen STVV erg pover voor de dag. Op de Bosuil moest het spelniveau dan ook opgetrokken worden.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Foutje van Lammens

Het waren echter de Antwerpenaren die voor eigen volk het meest voortvarend van start gingen. De ploeg van coach De Roeck kon meteen voor het eerste doelgevaar van de wedstrijd zorgen. Coosemans moest vol aan de bak om Chery van een vroege openingstreffer te houden. Een afstandsschot van Doumbia vloog dan weer over.

Die gemiste kansen kwamen Antwerp echter duur te staan. Halfweg de eerste helft pakte Sardella immers uit met een goede actie op de rechterflank. Hij vond Dolberg voor doel, die op Lammens leek te besluiten. Maar de goalie van Antwerp schatte de bal verkeerd in en werkte het leer zowaar in eigen doel.

Kerk met gelijkmaker

Een gevleide voorsprong voor Paars-Wit, lang bleef die evenwel niet op het bord staan. Na een goede counter speelde Odoi een lange bal op Janssen, die vervolgens goed aflegde op Kerk. De aanvaller kon de knappe aanval probleemloos afwerken. Een knappe aanval, daarmee stond meteen ook de ruststand vast.

Na de pauze bleef Antwerp de gevaarlijkste ploeg. Janssen zag een goede poging gestopt worden door Vertonghen, Chery plaatste nipt naast en Costa trapte een bal van dichtbij onbegrijpelijk over. Janssen trapte ook nog eens op het dak van het doel, terwijl Coosemans zich op geen fouten liet betrappen.

Doodsteek Ashimeru

En waar Antwerp kwistig omspring met zijn kansen, toonde RSCA zich dodelijk efficiënt. Eerste mikte Dolberg nog op de paal. En na balverlies van Chery schakelden de bezoekers pijlsnel om en kon Ashimeru van dichtbij voor de 1-2 zorgen. Een flinke klap voor de thuisploeg. Die trok in de laatste minuten nog massaal ten aanval, maar het slotoffensief leverde uiteindelijk niets op. Pech dus voor de Great Old, dat in zijn eerste thuismatch dus meteen verloor. Anderlecht gaat dan weer mee aan de leiding na twee gevleide overwinningen.

Anderlecht gaat dit seizoen opnieuw vol meedoen voor de titel ...

Meest recent

Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

70
70
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

5
5
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

18
18
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

32
32
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

42
42
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

70
70
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

72
72
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

73
73
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

70
70
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

80
80
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

305
305
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

72
72
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

284
284
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

115
115
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

46
46
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

375
375
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

145
145
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

436
436
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

491
491
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

335
335
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

134
134
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

205
205
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

366
366

Meer sportnieuws