Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

door
Matig spel, optimaal resultaat: Anderlecht vloert ook Antwerp

RSC Anderlecht is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen, toch wat de resultaten betreft. De recordkampioen pakte zondag immers 6 op 6 door met 1-2 te winnen op Antwerp FC. De Great Old was nochtans veruit de betere ploeg, maar Paars-Wit toonde zich dodelijk efficiënt.

Beide ploegen hadden tijdens de eerste speeldag hun wedstrijd met het kleinste verschil gewonnen, maar konden op voetballend vlak geen overtuigende indruk achterlaten. Met name Anderlecht kwam thuis tegen STVV erg pover voor de dag. Op de Bosuil moest het spelniveau dan ook opgetrokken worden.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Foutje van Lammens

Het waren echter de Antwerpenaren die voor eigen volk het meest voortvarend van start gingen. De ploeg van coach De Roeck kon meteen voor het eerste doelgevaar van de wedstrijd zorgen. Coosemans moest vol aan de bak om Chery van een vroege openingstreffer te houden. Een afstandsschot van Doumbia vloog dan weer over.

Die gemiste kansen kwamen Antwerp echter duur te staan. Halfweg de eerste helft pakte Sardella immers uit met een goede actie op de rechterflank. Hij vond Dolberg voor doel, die op Lammens leek te besluiten. Maar de goalie van Antwerp schatte de bal verkeerd in en werkte het leer zowaar in eigen doel.

Kerk met gelijkmaker

Een gevleide voorsprong voor Paars-Wit, lang bleef die evenwel niet op het bord staan. Na een goede counter speelde Odoi een lange bal op Janssen, die vervolgens goed aflegde op Kerk. De aanvaller kon de knappe aanval probleemloos afwerken. Een knappe aanval, daarmee stond meteen ook de ruststand vast.

Na de pauze bleef Antwerp de gevaarlijkste ploeg. Janssen zag een goede poging gestopt worden door Vertonghen, Chery plaatste nipt naast en Costa trapte een bal van dichtbij onbegrijpelijk over. Janssen trapte ook nog eens op het dak van het doel, terwijl Coosemans zich op geen fouten liet betrappen.

Doodsteek Ashimeru

En waar Antwerp kwistig omspring met zijn kansen, toonde RSCA zich dodelijk efficiënt. Eerste mikte Dolberg nog op de paal. En na balverlies van Chery schakelden de bezoekers pijlsnel om en kon Ashimeru van dichtbij voor de 1-2 zorgen. Een flinke klap voor de thuisploeg. Die trok in de laatste minuten nog massaal ten aanval, maar het slotoffensief leverde uiteindelijk niets op. Pech dus voor de Great Old, dat in zijn eerste thuismatch dus meteen verloor. Anderlecht gaat dan weer mee aan de leiding na twee gevleide overwinningen.

Anderlecht gaat dit seizoen opnieuw vol meedoen voor de titel ...

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

8
8
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

4
4
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

199
199
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

135
135
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

152
152
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

49
49
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

194
194
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

102
102
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

15
15
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

269
269
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

107
107
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

90
90
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

228
228
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

131
131
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

164
164
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

325
325
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

310
310
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

343
343
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

569
569
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

92
92
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

163
163
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

418
418
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

86
86
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

138
138

Meer sportnieuws