Schmeichel geeft uitleg bij keuze voor Celtic

door
Schmeichel geeft uitleg bij keuze voor Celtic

Anderlecht begon vorig weekend aan zijn seizoen met Colin Coosemans als eerste doelman onder de lat. Dat is toch hoogst opmerkelijk, want een jaar geleden was de 31-jarige nog derde keuze. In januari liet Anderlecht echter al Maxime Dupé vertrekken en in de zomer namen ze ook afscheid van Kasper Schmeichel.

De 37-jarige Deen trok na amper één seizoen alweer de deur van het Lotto Park achter zich dicht. Hij was begin september transfervrij neergestreken nadat hij zijn contract bij OGC Nice had laten ontbinden en kwam vooral met het doel om zich klaar te stomen voor het EK.

Dat lukte ook, maar dat zorgde er ook voor dat Anderlecht lange tijd in onzekerheid leefde. Schmeichel gaf immers aan dat hij pas na het EK de knoop over zijn toekomst zou doorhakken. Uiteindelijk tekende hij echter niet bij en dat zat er eigenlijk wel aan te komen.

Schmeichel verliet Anderlecht voor Celtic

De voorbije maanden flirtten zowel Schmeichel als zijn vader Peter meermaals openlijk met een terugkeer naar de Premier League, waar hij jarenlang de kleuren van Leicester City verdedigde. Die kwam er uiteindelijk niet, maar Schmeichel tekende wel bij de Schotse kampioen Celtic.

Bij de Daily Record komt de keeper nu nog eens terug op zijn overgang naar Glasgow. Uit zijn woorden valt toch af te leiden dat hij eigenlijk nooit echt overwoog om bij Anderlecht te blijven.

Blijven bij Anderlecht was geen optie

"Ik was net met mijn familie op vakantie vertrokken na het EK en ik zat te denken: 'Wanneer gaat er nu eindelijk iets gebeuren?'", geeft Schmeichel aan dat hij op een aanbieding van een andere club zat te wachten. "Dan kreeg ik plots een berichtje van Brendan."

Brendan Rodgers is de trainer van Celtic en een oude bekende van Schmeichel. De twee werkten bij Leicester lange tijd samen. "We waren er snel uit. Hij vroeg of ik tijd had voor een korte babbel. Daarna was het een makkelijke beslissing."

JOUW MENING TELT:
Is het vertrek van Schmeichel een aderlating voor Anderlecht?

Meest recent

'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

39
39
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

238
238
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

51
51
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

288
288
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

58
58
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

950
950
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

568
568
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

416
416
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1467
1467
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

579
579
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

567
567
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

455
455
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

201
201
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

141
141
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

125
125
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

186
186
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

84
84
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

550
550
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

177
177
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

397
397
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

590
590
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

120
120
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

147
147

Meer sportnieuws