'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

573 stemmen
'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

KRC Genk zoekt vervanging voor de vertrekkende Matias Galarza, die in de belangstelling staat van clubs zoals Boca Juniors en Lazio. Mogelijke opvolgers zijn Nikolas Sattlberger en Steven Alzate.

Alzate, een technisch begaafde middenvelder, maakte indruk bij Standard onder coach Ronny Deila en wordt intrinsiek gezien als een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Ondanks zijn sterke start bij Standard, stelde Alzate vorig seizoen teleur onder nieuwe coaches Carl Hoefkens en Ivan Leko, wat leidde tot zijn vroegtijdig vertrek. Nu is hij transfervrij beschikbaar en kan hij mogelijk een belangrijke rol spelen bij KRC Genk.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Alzate (in vorm) is bovengemiddelde speler voor JPL

Matias Galarza staat op het punt om KRC Genk te verlaten. De Argentijnse middenvelder, een belangrijke kracht op het veld voor de Limburgers, trekt de aandacht van Boca Juniors, Lazio, Valencia en Talleres.

Zijn naderende vertrek betekent dat Genk op zoek moet naar een waardige vervanger. Volgens Het Belang van Limburg overweegt Genk om Nikolas Sattlberger (20, Rapid Wien, LEES HIER MEER) en de transfervrije Steven Alzate (25, ex-Standard) als mogelijke opvolgers aan te trekken. 

Alzate maakte indruk onder Ronny Deila bij Standard en ondanks dat hij vorig seizoen de zwalpende Rouches niet kon redden, blijft hij intrinsiek een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Met zijn technisch vernuft kan Alzate in een sterkere ploeg als KRC Genk een belangrijke rol spelen. Op 25-jarige leeftijd heeft hij bovendien nog veel sterke jaren voor de boeg, en met zijn transfervrije status is hij een bijzonder aantrekkelijke optie om binnen te halen.

Alzates’ first touch behoort tot de beste in België

Steven Alzate heeft onder leiding van Ronny Deila een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. De Noorse coach haalde hem van de nummer zes positie naar het centrale middenveld, waar Alzate zijn ware potentieel liet zien.

Zijn prestaties staken regelmatig boven het niveau van de Belgische competitie uit. Guy Hellers beschouwde Alzate als een zeldzame parel, en met reden.

De Engelse Colombiaan staat bekend om zijn directe speelstijl, waarbij hij overbodige tussenstations vermijdt. Zijn kalmte, precisie en zuiverheid in passes zijn opvallend, evenals zijn vermogen om altijd de vrije man te vinden zonder achteruit te spelen.

“Hij is een topspeler,” bevestigde de toenmalige Standard-coach Deila. Analist Alexandre Teklak wees erop dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in verdedigend dribbelen. In La Dernière Heure benadrukte Teklak dat Alzate's eerste balaanname tot de beste in de Jupiler Pro League behoort.

“Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden heb gezien in België.”

Het is dan ook geen verrassing dat Deila vorig seizoen probeerde Alzate naar Club Brugge te halen.

Alzate zorgt voor irritaties: Standard laat hem vroeger vertrekken

Na veel onderhandelingen met Brighton & Hove Albion slaagde Standard erin om Steven Alzate nog een extra seizoen te huren. Zijn sterke prestaties onder Ronny Deila wist hij echter niet te evenaren onder Deila’s opvolgers Carl Hoefkens en Ivan Leko.

Integendeel, de Engelse Colombiaan stelde zwaar teleur doordat hij er niet in slaagde de ploeg te dragen en zijn vroegere niveau te bereiken. Zijn lichaamstaal op het veld weerspiegelde een duidelijk gebrek aan betrokkenheid, wat achter de schermen tot irritaties leidde, aldus La Dernière Heure.

Jean-François Remy, analist bij VOOSport, beschreef Alzate in Sudinfo als de meest teleurstellende transfer van het afgelopen seizoen.

Begin mei besloot Standard in onderling overleg met de speler en coach Leko om de huurperiode van Alzate vroegtijdig te beëindigen, nog geen drie weken voor het einde van de Europe Play-offs.

Eind juni maakte Brighton & Hove Albion bekend dat de club na zeven seizoenen afscheid neemt van Alzate. The Seagulls besloten zijn aflopende contract niet te verlengen, waarmee de Engelse Colombiaan transfervrij beschikbaar is voor een nieuwe club.

Van publiekslieveling naar bijna paria

Steven Alzate had zijn hoofd niet meer bij Standard en zijn mentaliteit liet te wensen over. Ondanks zijn technische vaardigheden was zijn betrokkenheid vorig seizoen erbarmelijk.

Modern voetbal vereist betrokkenheid, passie en vooral verlangen. La Dernière Heure merkte op dat Alzate zich maandenlang over het veld sleepte, wat leidde tot gemor op de tribunes.

Van een publiekslieveling veranderde hij geleidelijk in een bijna paria. Waar hij onder Ronny Deila als een autoritaire leider op het veld fungeerde, was hij vorig seizoen wispelturig, onvoorspelbaar en leek hij zijn interesse te verliezen.

 “Hij heeft nog tijd over in zijn carrière, maar om weer op niveau te komen, zal hij serieuze introspectie moeten doen”, waarschuwt La Dernière Heure.

Alzate kan (intrinsiek) een versterking zijn voor Genk

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

27
27
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

187
187
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

226
226
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

270
270
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

161
161
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

60
60
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

171
171
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

285
285
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

81
81
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

823
823
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

490
490
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

338
338

Meer sportnieuws