'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

573
'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

KRC Genk zoekt vervanging voor de vertrekkende Matias Galarza, die in de belangstelling staat van clubs zoals Boca Juniors en Lazio. Mogelijke opvolgers zijn Nikolas Sattlberger en Steven Alzate.

Alzate, een technisch begaafde middenvelder, maakte indruk bij Standard onder coach Ronny Deila en wordt intrinsiek gezien als een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Ondanks zijn sterke start bij Standard, stelde Alzate vorig seizoen teleur onder nieuwe coaches Carl Hoefkens en Ivan Leko, wat leidde tot zijn vroegtijdig vertrek. Nu is hij transfervrij beschikbaar en kan hij mogelijk een belangrijke rol spelen bij KRC Genk.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Alzate (in vorm) is bovengemiddelde speler voor JPL

Matias Galarza staat op het punt om KRC Genk te verlaten. De Argentijnse middenvelder, een belangrijke kracht op het veld voor de Limburgers, trekt de aandacht van Boca Juniors, Lazio, Valencia en Talleres.

Zijn naderende vertrek betekent dat Genk op zoek moet naar een waardige vervanger. Volgens Het Belang van Limburg overweegt Genk om Nikolas Sattlberger (20, Rapid Wien, LEES HIER MEER) en de transfervrije Steven Alzate (25, ex-Standard) als mogelijke opvolgers aan te trekken. 

Alzate maakte indruk onder Ronny Deila bij Standard en ondanks dat hij vorig seizoen de zwalpende Rouches niet kon redden, blijft hij intrinsiek een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Met zijn technisch vernuft kan Alzate in een sterkere ploeg als KRC Genk een belangrijke rol spelen. Op 25-jarige leeftijd heeft hij bovendien nog veel sterke jaren voor de boeg, en met zijn transfervrije status is hij een bijzonder aantrekkelijke optie om binnen te halen.

Alzates’ first touch behoort tot de beste in België

Steven Alzate heeft onder leiding van Ronny Deila een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. De Noorse coach haalde hem van de nummer zes positie naar het centrale middenveld, waar Alzate zijn ware potentieel liet zien.

Zijn prestaties staken regelmatig boven het niveau van de Belgische competitie uit. Guy Hellers beschouwde Alzate als een zeldzame parel, en met reden.

De Engelse Colombiaan staat bekend om zijn directe speelstijl, waarbij hij overbodige tussenstations vermijdt. Zijn kalmte, precisie en zuiverheid in passes zijn opvallend, evenals zijn vermogen om altijd de vrije man te vinden zonder achteruit te spelen.

“Hij is een topspeler,” bevestigde de toenmalige Standard-coach Deila. Analist Alexandre Teklak wees erop dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in verdedigend dribbelen. In La Dernière Heure benadrukte Teklak dat Alzate's eerste balaanname tot de beste in de Jupiler Pro League behoort.

“Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden heb gezien in België.”

Het is dan ook geen verrassing dat Deila vorig seizoen probeerde Alzate naar Club Brugge te halen.

Alzate zorgt voor irritaties: Standard laat hem vroeger vertrekken

Na veel onderhandelingen met Brighton & Hove Albion slaagde Standard erin om Steven Alzate nog een extra seizoen te huren. Zijn sterke prestaties onder Ronny Deila wist hij echter niet te evenaren onder Deila’s opvolgers Carl Hoefkens en Ivan Leko.

Integendeel, de Engelse Colombiaan stelde zwaar teleur doordat hij er niet in slaagde de ploeg te dragen en zijn vroegere niveau te bereiken. Zijn lichaamstaal op het veld weerspiegelde een duidelijk gebrek aan betrokkenheid, wat achter de schermen tot irritaties leidde, aldus La Dernière Heure.

Jean-François Remy, analist bij VOOSport, beschreef Alzate in Sudinfo als de meest teleurstellende transfer van het afgelopen seizoen.

Begin mei besloot Standard in onderling overleg met de speler en coach Leko om de huurperiode van Alzate vroegtijdig te beëindigen, nog geen drie weken voor het einde van de Europe Play-offs.

Eind juni maakte Brighton & Hove Albion bekend dat de club na zeven seizoenen afscheid neemt van Alzate. The Seagulls besloten zijn aflopende contract niet te verlengen, waarmee de Engelse Colombiaan transfervrij beschikbaar is voor een nieuwe club.

Van publiekslieveling naar bijna paria

Steven Alzate had zijn hoofd niet meer bij Standard en zijn mentaliteit liet te wensen over. Ondanks zijn technische vaardigheden was zijn betrokkenheid vorig seizoen erbarmelijk.

Modern voetbal vereist betrokkenheid, passie en vooral verlangen. La Dernière Heure merkte op dat Alzate zich maandenlang over het veld sleepte, wat leidde tot gemor op de tribunes.

Van een publiekslieveling veranderde hij geleidelijk in een bijna paria. Waar hij onder Ronny Deila als een autoritaire leider op het veld fungeerde, was hij vorig seizoen wispelturig, onvoorspelbaar en leek hij zijn interesse te verliezen.

 “Hij heeft nog tijd over in zijn carrière, maar om weer op niveau te komen, zal hij serieuze introspectie moeten doen”, waarschuwt La Dernière Heure.

Alzate kan (intrinsiek) een versterking zijn voor Genk

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

159
159
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

47
47
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

56
56
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

37
37
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

48
48
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

320
320
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

338
338
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

66
66
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

88
88
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

77
77
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

215
215
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

121
121
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

44
44
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

63
63
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

112
112
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

145
145
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

163
163
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

19
19
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

51
51
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

107
107
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

49
49
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

51
51
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

370
370

Meer sportnieuws