'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

573
'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

KRC Genk zoekt vervanging voor de vertrekkende Matias Galarza, die in de belangstelling staat van clubs zoals Boca Juniors en Lazio. Mogelijke opvolgers zijn Nikolas Sattlberger en Steven Alzate.

Alzate, een technisch begaafde middenvelder, maakte indruk bij Standard onder coach Ronny Deila en wordt intrinsiek gezien als een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Ondanks zijn sterke start bij Standard, stelde Alzate vorig seizoen teleur onder nieuwe coaches Carl Hoefkens en Ivan Leko, wat leidde tot zijn vroegtijdig vertrek. Nu is hij transfervrij beschikbaar en kan hij mogelijk een belangrijke rol spelen bij KRC Genk.

LEES OOK: KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

Alzate (in vorm) is bovengemiddelde speler voor JPL

Matias Galarza staat op het punt om KRC Genk te verlaten. De Argentijnse middenvelder, een belangrijke kracht op het veld voor de Limburgers, trekt de aandacht van Boca Juniors, Lazio, Valencia en Talleres.

Zijn naderende vertrek betekent dat Genk op zoek moet naar een waardige vervanger. Volgens Het Belang van Limburg overweegt Genk om Nikolas Sattlberger (20, Rapid Wien, LEES HIER MEER) en de transfervrije Steven Alzate (25, ex-Standard) als mogelijke opvolgers aan te trekken. 

Alzate maakte indruk onder Ronny Deila bij Standard en ondanks dat hij vorig seizoen de zwalpende Rouches niet kon redden, blijft hij intrinsiek een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Met zijn technisch vernuft kan Alzate in een sterkere ploeg als KRC Genk een belangrijke rol spelen. Op 25-jarige leeftijd heeft hij bovendien nog veel sterke jaren voor de boeg, en met zijn transfervrije status is hij een bijzonder aantrekkelijke optie om binnen te halen.

Alzates’ first touch behoort tot de beste in België

Steven Alzate heeft onder leiding van Ronny Deila een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. De Noorse coach haalde hem van de nummer zes positie naar het centrale middenveld, waar Alzate zijn ware potentieel liet zien.

Zijn prestaties staken regelmatig boven het niveau van de Belgische competitie uit. Guy Hellers beschouwde Alzate als een zeldzame parel, en met reden.

De Engelse Colombiaan staat bekend om zijn directe speelstijl, waarbij hij overbodige tussenstations vermijdt. Zijn kalmte, precisie en zuiverheid in passes zijn opvallend, evenals zijn vermogen om altijd de vrije man te vinden zonder achteruit te spelen.

“Hij is een topspeler,” bevestigde de toenmalige Standard-coach Deila. Analist Alexandre Teklak wees erop dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in verdedigend dribbelen. In La Dernière Heure benadrukte Teklak dat Alzate's eerste balaanname tot de beste in de Jupiler Pro League behoort.

“Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden heb gezien in België.”

Het is dan ook geen verrassing dat Deila vorig seizoen probeerde Alzate naar Club Brugge te halen.

Alzate zorgt voor irritaties: Standard laat hem vroeger vertrekken

Na veel onderhandelingen met Brighton & Hove Albion slaagde Standard erin om Steven Alzate nog een extra seizoen te huren. Zijn sterke prestaties onder Ronny Deila wist hij echter niet te evenaren onder Deila’s opvolgers Carl Hoefkens en Ivan Leko.

Integendeel, de Engelse Colombiaan stelde zwaar teleur doordat hij er niet in slaagde de ploeg te dragen en zijn vroegere niveau te bereiken. Zijn lichaamstaal op het veld weerspiegelde een duidelijk gebrek aan betrokkenheid, wat achter de schermen tot irritaties leidde, aldus La Dernière Heure.

Jean-François Remy, analist bij VOOSport, beschreef Alzate in Sudinfo als de meest teleurstellende transfer van het afgelopen seizoen.

Begin mei besloot Standard in onderling overleg met de speler en coach Leko om de huurperiode van Alzate vroegtijdig te beëindigen, nog geen drie weken voor het einde van de Europe Play-offs.

Eind juni maakte Brighton & Hove Albion bekend dat de club na zeven seizoenen afscheid neemt van Alzate. The Seagulls besloten zijn aflopende contract niet te verlengen, waarmee de Engelse Colombiaan transfervrij beschikbaar is voor een nieuwe club.

Van publiekslieveling naar bijna paria

Steven Alzate had zijn hoofd niet meer bij Standard en zijn mentaliteit liet te wensen over. Ondanks zijn technische vaardigheden was zijn betrokkenheid vorig seizoen erbarmelijk.

Modern voetbal vereist betrokkenheid, passie en vooral verlangen. La Dernière Heure merkte op dat Alzate zich maandenlang over het veld sleepte, wat leidde tot gemor op de tribunes.

Van een publiekslieveling veranderde hij geleidelijk in een bijna paria. Waar hij onder Ronny Deila als een autoritaire leider op het veld fungeerde, was hij vorig seizoen wispelturig, onvoorspelbaar en leek hij zijn interesse te verliezen.

 “Hij heeft nog tijd over in zijn carrière, maar om weer op niveau te komen, zal hij serieuze introspectie moeten doen”, waarschuwt La Dernière Heure.

Alzate kan (intrinsiek) een versterking zijn voor Genk

Meest recent

Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

3
3
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

4
4
'Arsenal gaat na blessure Tzolis meteen voor ex-speler Club'

Christos Tzolis werd deze zomer de nieuwe Belgische recordtransfer, want Arsenal telde maar liefst ...

41
41
KV Mechelen tankt geen vertrouwen tijdens interlandbreak

Voor KV Mechelen is het seizoen rampzalig begonnen. Na zeven speeldagen wacht het nog altijd op zijn ...

55
55
'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

143
143
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

21
21
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

51
51
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

202
202
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

57
57
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

184
184
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

22
22
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

41
41
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

74
74
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

67
67
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

310
310
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

27
27
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

80
80
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

217
217
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

121
121
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

113
113
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

233
233
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

56
56
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

145
145
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

332
332
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

334
334

Meer sportnieuws