'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

door
'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

KRC Genk zoekt vervanging voor de vertrekkende Matias Galarza, die in de belangstelling staat van clubs zoals Boca Juniors en Lazio. Mogelijke opvolgers zijn Nikolas Sattlberger en Steven Alzate.

Alzate, een technisch begaafde middenvelder, maakte indruk bij Standard onder coach Ronny Deila en wordt intrinsiek gezien als een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Ondanks zijn sterke start bij Standard, stelde Alzate vorig seizoen teleur onder nieuwe coaches Carl Hoefkens en Ivan Leko, wat leidde tot zijn vroegtijdig vertrek. Nu is hij transfervrij beschikbaar en kan hij mogelijk een belangrijke rol spelen bij KRC Genk.

LEES OOK: Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Alzate (in vorm) is bovengemiddelde speler voor JPL

Matias Galarza staat op het punt om KRC Genk te verlaten. De Argentijnse middenvelder, een belangrijke kracht op het veld voor de Limburgers, trekt de aandacht van Boca Juniors, Lazio, Valencia en Talleres.

Zijn naderende vertrek betekent dat Genk op zoek moet naar een waardige vervanger. Volgens Het Belang van Limburg overweegt Genk om Nikolas Sattlberger (20, Rapid Wien, LEES HIER MEER) en de transfervrije Steven Alzate (25, ex-Standard) als mogelijke opvolgers aan te trekken. 

Alzate maakte indruk onder Ronny Deila bij Standard en ondanks dat hij vorig seizoen de zwalpende Rouches niet kon redden, blijft hij intrinsiek een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Met zijn technisch vernuft kan Alzate in een sterkere ploeg als KRC Genk een belangrijke rol spelen. Op 25-jarige leeftijd heeft hij bovendien nog veel sterke jaren voor de boeg, en met zijn transfervrije status is hij een bijzonder aantrekkelijke optie om binnen te halen.

Alzates’ first touch behoort tot de beste in België

Steven Alzate heeft onder leiding van Ronny Deila een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. De Noorse coach haalde hem van de nummer zes positie naar het centrale middenveld, waar Alzate zijn ware potentieel liet zien.

Zijn prestaties staken regelmatig boven het niveau van de Belgische competitie uit. Guy Hellers beschouwde Alzate als een zeldzame parel, en met reden.

De Engelse Colombiaan staat bekend om zijn directe speelstijl, waarbij hij overbodige tussenstations vermijdt. Zijn kalmte, precisie en zuiverheid in passes zijn opvallend, evenals zijn vermogen om altijd de vrije man te vinden zonder achteruit te spelen.

“Hij is een topspeler,” bevestigde de toenmalige Standard-coach Deila. Analist Alexandre Teklak wees erop dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in verdedigend dribbelen. In La Dernière Heure benadrukte Teklak dat Alzate's eerste balaanname tot de beste in de Jupiler Pro League behoort.

“Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden heb gezien in België.”

Het is dan ook geen verrassing dat Deila vorig seizoen probeerde Alzate naar Club Brugge te halen.

Alzate zorgt voor irritaties: Standard laat hem vroeger vertrekken

Na veel onderhandelingen met Brighton & Hove Albion slaagde Standard erin om Steven Alzate nog een extra seizoen te huren. Zijn sterke prestaties onder Ronny Deila wist hij echter niet te evenaren onder Deila’s opvolgers Carl Hoefkens en Ivan Leko.

Integendeel, de Engelse Colombiaan stelde zwaar teleur doordat hij er niet in slaagde de ploeg te dragen en zijn vroegere niveau te bereiken. Zijn lichaamstaal op het veld weerspiegelde een duidelijk gebrek aan betrokkenheid, wat achter de schermen tot irritaties leidde, aldus La Dernière Heure.

Jean-François Remy, analist bij VOOSport, beschreef Alzate in Sudinfo als de meest teleurstellende transfer van het afgelopen seizoen.

Begin mei besloot Standard in onderling overleg met de speler en coach Leko om de huurperiode van Alzate vroegtijdig te beëindigen, nog geen drie weken voor het einde van de Europe Play-offs.

Eind juni maakte Brighton & Hove Albion bekend dat de club na zeven seizoenen afscheid neemt van Alzate. The Seagulls besloten zijn aflopende contract niet te verlengen, waarmee de Engelse Colombiaan transfervrij beschikbaar is voor een nieuwe club.

Van publiekslieveling naar bijna paria

Steven Alzate had zijn hoofd niet meer bij Standard en zijn mentaliteit liet te wensen over. Ondanks zijn technische vaardigheden was zijn betrokkenheid vorig seizoen erbarmelijk.

Modern voetbal vereist betrokkenheid, passie en vooral verlangen. La Dernière Heure merkte op dat Alzate zich maandenlang over het veld sleepte, wat leidde tot gemor op de tribunes.

Van een publiekslieveling veranderde hij geleidelijk in een bijna paria. Waar hij onder Ronny Deila als een autoritaire leider op het veld fungeerde, was hij vorig seizoen wispelturig, onvoorspelbaar en leek hij zijn interesse te verliezen.

 “Hij heeft nog tijd over in zijn carrière, maar om weer op niveau te komen, zal hij serieuze introspectie moeten doen”, waarschuwt La Dernière Heure.

Alzate kan (intrinsiek) een versterking zijn voor Genk

Meest recent

Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

5
5
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

30
30
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

7
7
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

57
57
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

23
23
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

25
25
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

52
52
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

79
79
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

64
64
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

62
62
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

489
489
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

48
48
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

64
64
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

247
247
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

142
142
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

179
179
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

193
193
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

208
208
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1344
1344
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

96
96
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

282
282
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

348
348

Meer sportnieuws