'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

door
'Fink pusht om ‘beste in België’ naar KRC Genk te halen'

KRC Genk zoekt vervanging voor de vertrekkende Matias Galarza, die in de belangstelling staat van clubs zoals Boca Juniors en Lazio. Mogelijke opvolgers zijn Nikolas Sattlberger en Steven Alzate.

Alzate, een technisch begaafde middenvelder, maakte indruk bij Standard onder coach Ronny Deila en wordt intrinsiek gezien als een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Ondanks zijn sterke start bij Standard, stelde Alzate vorig seizoen teleur onder nieuwe coaches Carl Hoefkens en Ivan Leko, wat leidde tot zijn vroegtijdig vertrek. Nu is hij transfervrij beschikbaar en kan hij mogelijk een belangrijke rol spelen bij KRC Genk.

LEES OOK: "Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Alzate (in vorm) is bovengemiddelde speler voor JPL

Matias Galarza staat op het punt om KRC Genk te verlaten. De Argentijnse middenvelder, een belangrijke kracht op het veld voor de Limburgers, trekt de aandacht van Boca Juniors, Lazio, Valencia en Talleres.

Zijn naderende vertrek betekent dat Genk op zoek moet naar een waardige vervanger. Volgens Het Belang van Limburg overweegt Genk om Nikolas Sattlberger (20, Rapid Wien, LEES HIER MEER) en de transfervrije Steven Alzate (25, ex-Standard) als mogelijke opvolgers aan te trekken. 

Alzate maakte indruk onder Ronny Deila bij Standard en ondanks dat hij vorig seizoen de zwalpende Rouches niet kon redden, blijft hij intrinsiek een bovengemiddelde speler voor de Jupiler Pro League.

Met zijn technisch vernuft kan Alzate in een sterkere ploeg als KRC Genk een belangrijke rol spelen. Op 25-jarige leeftijd heeft hij bovendien nog veel sterke jaren voor de boeg, en met zijn transfervrije status is hij een bijzonder aantrekkelijke optie om binnen te halen.

Alzates’ first touch behoort tot de beste in België

Steven Alzate heeft onder leiding van Ronny Deila een opmerkelijke ontwikkeling doorgemaakt. De Noorse coach haalde hem van de nummer zes positie naar het centrale middenveld, waar Alzate zijn ware potentieel liet zien.

Zijn prestaties staken regelmatig boven het niveau van de Belgische competitie uit. Guy Hellers beschouwde Alzate als een zeldzame parel, en met reden.

De Engelse Colombiaan staat bekend om zijn directe speelstijl, waarbij hij overbodige tussenstations vermijdt. Zijn kalmte, precisie en zuiverheid in passes zijn opvallend, evenals zijn vermogen om altijd de vrije man te vinden zonder achteruit te spelen.

“Hij is een topspeler,” bevestigde de toenmalige Standard-coach Deila. Analist Alexandre Teklak wees erop dat Alzate een grote spelintelligentie bezit en een meester is in verdedigend dribbelen. In La Dernière Heure benadrukte Teklak dat Alzate's eerste balaanname tot de beste in de Jupiler Pro League behoort.

“Hij heeft een eerste controle zoals ik die zelden heb gezien in België.”

Het is dan ook geen verrassing dat Deila vorig seizoen probeerde Alzate naar Club Brugge te halen.

Alzate zorgt voor irritaties: Standard laat hem vroeger vertrekken

Na veel onderhandelingen met Brighton & Hove Albion slaagde Standard erin om Steven Alzate nog een extra seizoen te huren. Zijn sterke prestaties onder Ronny Deila wist hij echter niet te evenaren onder Deila’s opvolgers Carl Hoefkens en Ivan Leko.

Integendeel, de Engelse Colombiaan stelde zwaar teleur doordat hij er niet in slaagde de ploeg te dragen en zijn vroegere niveau te bereiken. Zijn lichaamstaal op het veld weerspiegelde een duidelijk gebrek aan betrokkenheid, wat achter de schermen tot irritaties leidde, aldus La Dernière Heure.

Jean-François Remy, analist bij VOOSport, beschreef Alzate in Sudinfo als de meest teleurstellende transfer van het afgelopen seizoen.

Begin mei besloot Standard in onderling overleg met de speler en coach Leko om de huurperiode van Alzate vroegtijdig te beëindigen, nog geen drie weken voor het einde van de Europe Play-offs.

Eind juni maakte Brighton & Hove Albion bekend dat de club na zeven seizoenen afscheid neemt van Alzate. The Seagulls besloten zijn aflopende contract niet te verlengen, waarmee de Engelse Colombiaan transfervrij beschikbaar is voor een nieuwe club.

Van publiekslieveling naar bijna paria

Steven Alzate had zijn hoofd niet meer bij Standard en zijn mentaliteit liet te wensen over. Ondanks zijn technische vaardigheden was zijn betrokkenheid vorig seizoen erbarmelijk.

Modern voetbal vereist betrokkenheid, passie en vooral verlangen. La Dernière Heure merkte op dat Alzate zich maandenlang over het veld sleepte, wat leidde tot gemor op de tribunes.

Van een publiekslieveling veranderde hij geleidelijk in een bijna paria. Waar hij onder Ronny Deila als een autoritaire leider op het veld fungeerde, was hij vorig seizoen wispelturig, onvoorspelbaar en leek hij zijn interesse te verliezen.

 “Hij heeft nog tijd over in zijn carrière, maar om weer op niveau te komen, zal hij serieuze introspectie moeten doen”, waarschuwt La Dernière Heure.

Alzate kan (intrinsiek) een versterking zijn voor Genk

Meest recent

'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

28
28
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

52
52
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

45
45
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

88
88
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

46
46
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

302
302
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

312
312
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

99
99
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

442
442
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

290
290
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

113
113
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

270
270
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

533
533
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

96
96
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

69
69
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

392
392
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

601
601
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

290
290
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

83
83
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

505
505
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

224
224
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

324
324
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

205
205

Meer sportnieuws