‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

642
‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Nikolas Sattlberger van Rapid Wien, nu het eerdere topdoelwit Mathias Delorge naar AA Gent is vertrokken. Sattelberger, die geen vaste plaats meer heeft in Rapid’s nieuwe formatie en zijn contract niet wil verlengen, lijkt een overstap naar Genk te maken.

De 20-jarige middenvelder wordt vergeleken met Sergio Busquets vanwege zijn kalmte en regie op het veld, maar heeft ook bewondering voor Declan Rice en Rodri.

LEES OOK: Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

Sattlberger: niet naar Club Brugge, wel naar KRC Genk

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge graag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moet Genk nu op zoek naar andere middenvelders.

Volgens Het Belang van Limburg staan er twee namen hoog op de verlanglijst: Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien). Ook Het Laatste Nieuws meldt Genkse interesse in Sattlberger.

Volgens Sky Sports Oostenrijk staat Sattlberger zelfs op het punt Rapid te verlaten voor een overstap naar Genk. Begin juli was er ook interesse in Sattlberger vanuit Club Brugge, Udinese en Freiburg.

Sattlberger explosief onderwerp bij Rapid Wien

Rapid won donderdag de uitwedstrijd tegen Wisla Krakow in de tweede kwalificatieronde van de Europa League met 2-1, en verzekerde zich daarmee van een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

Nikolas Sattlberger was officieel afwezig vanwege ziekte, maar de Kronen Zeitung wijst op een andere reden: Sattlberger heeft momenteel geen vaste plaats in de nieuwe 4-2-2-2-formatie van Rapid.

Naast Lukas Grgic staat de nieuwe aanwinst Mamadou Sangaré, die een heel andere speelstijl belichaamt. De situatie wordt verder bemoeilijkt doordat Sattlberger zijn contract bij Rapid, dat tot de zomer van 2025 loopt, niet wil verlengen.

Dit heeft hem tot een explosief onderwerp bij de club gemaakt. De Oostenrijkse media meldden eerder al dat de fans weinig begrip tonen voor het niet opstellen van Sattlberger, vooral als dit verband houdt met zijn weigering om zijn contract te verlengen.

Dirigent op het middenveld: een zes of acht

Vorig seizoen was Nikolas Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Zijn tweevoetigheid en bijna 2 meter lange gestalte bleken van belangrijke waarde op die laatste positie. Sattlberger viel vorig seizoen op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling.

Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De 20-jarige wordt niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team helpt door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Vergeleken met Busquets, ook fan van Rice en Rodri

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Sattlberger heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger wordt door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute. “Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Sattlberger heeft het juiste profiel voor KRC Genk

Meest recent

De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

6
6
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

21
21
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

99
99
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

46
46
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

54
54
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

46
46
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

21
21
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

58
58
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

203
203
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

34
34
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

46
46
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

107
107
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

199
199
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

69
69
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

188
188
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

85
85
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

973
973
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

173
173
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

986
986
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

51
51
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24

Meer sportnieuws