‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

642 stemmen
‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Nikolas Sattlberger van Rapid Wien, nu het eerdere topdoelwit Mathias Delorge naar AA Gent is vertrokken. Sattelberger, die geen vaste plaats meer heeft in Rapid’s nieuwe formatie en zijn contract niet wil verlengen, lijkt een overstap naar Genk te maken.

De 20-jarige middenvelder wordt vergeleken met Sergio Busquets vanwege zijn kalmte en regie op het veld, maar heeft ook bewondering voor Declan Rice en Rodri.

LEES OOK: Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

Sattlberger: niet naar Club Brugge, wel naar KRC Genk

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge graag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moet Genk nu op zoek naar andere middenvelders.

Volgens Het Belang van Limburg staan er twee namen hoog op de verlanglijst: Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien). Ook Het Laatste Nieuws meldt Genkse interesse in Sattlberger.

Volgens Sky Sports Oostenrijk staat Sattlberger zelfs op het punt Rapid te verlaten voor een overstap naar Genk. Begin juli was er ook interesse in Sattlberger vanuit Club Brugge, Udinese en Freiburg.

Sattlberger explosief onderwerp bij Rapid Wien

Rapid won donderdag de uitwedstrijd tegen Wisla Krakow in de tweede kwalificatieronde van de Europa League met 2-1, en verzekerde zich daarmee van een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

Nikolas Sattlberger was officieel afwezig vanwege ziekte, maar de Kronen Zeitung wijst op een andere reden: Sattlberger heeft momenteel geen vaste plaats in de nieuwe 4-2-2-2-formatie van Rapid.

Naast Lukas Grgic staat de nieuwe aanwinst Mamadou Sangaré, die een heel andere speelstijl belichaamt. De situatie wordt verder bemoeilijkt doordat Sattlberger zijn contract bij Rapid, dat tot de zomer van 2025 loopt, niet wil verlengen.

Dit heeft hem tot een explosief onderwerp bij de club gemaakt. De Oostenrijkse media meldden eerder al dat de fans weinig begrip tonen voor het niet opstellen van Sattlberger, vooral als dit verband houdt met zijn weigering om zijn contract te verlengen.

Dirigent op het middenveld: een zes of acht

Vorig seizoen was Nikolas Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Zijn tweevoetigheid en bijna 2 meter lange gestalte bleken van belangrijke waarde op die laatste positie. Sattlberger viel vorig seizoen op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling.

Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De 20-jarige wordt niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team helpt door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Vergeleken met Busquets, ook fan van Rice en Rodri

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Sattlberger heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger wordt door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute. “Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Sattlberger heeft het juiste profiel voor KRC Genk

Meest recent

Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

6
6
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

11
11
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

51
51
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

78
78
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

280
280
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

139
139
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

67
67
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

359
359
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

192
192
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

229
229
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

86
86
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

164
164
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

319
319
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

175
175
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

180
180
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

224
224
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

828
828
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

176
176
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

666
666
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

620
620
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

393
393
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

277
277
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

236
236

Meer sportnieuws