‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

door
‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Nikolas Sattlberger van Rapid Wien, nu het eerdere topdoelwit Mathias Delorge naar AA Gent is vertrokken. Sattelberger, die geen vaste plaats meer heeft in Rapid’s nieuwe formatie en zijn contract niet wil verlengen, lijkt een overstap naar Genk te maken.

De 20-jarige middenvelder wordt vergeleken met Sergio Busquets vanwege zijn kalmte en regie op het veld, maar heeft ook bewondering voor Declan Rice en Rodri.

LEES OOK: Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

Sattlberger: niet naar Club Brugge, wel naar KRC Genk

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge graag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moet Genk nu op zoek naar andere middenvelders.

Volgens Het Belang van Limburg staan er twee namen hoog op de verlanglijst: Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien). Ook Het Laatste Nieuws meldt Genkse interesse in Sattlberger.

Volgens Sky Sports Oostenrijk staat Sattlberger zelfs op het punt Rapid te verlaten voor een overstap naar Genk. Begin juli was er ook interesse in Sattlberger vanuit Club Brugge, Udinese en Freiburg.

Sattlberger explosief onderwerp bij Rapid Wien

Rapid won donderdag de uitwedstrijd tegen Wisla Krakow in de tweede kwalificatieronde van de Europa League met 2-1, en verzekerde zich daarmee van een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

Nikolas Sattlberger was officieel afwezig vanwege ziekte, maar de Kronen Zeitung wijst op een andere reden: Sattlberger heeft momenteel geen vaste plaats in de nieuwe 4-2-2-2-formatie van Rapid.

Naast Lukas Grgic staat de nieuwe aanwinst Mamadou Sangaré, die een heel andere speelstijl belichaamt. De situatie wordt verder bemoeilijkt doordat Sattlberger zijn contract bij Rapid, dat tot de zomer van 2025 loopt, niet wil verlengen.

Dit heeft hem tot een explosief onderwerp bij de club gemaakt. De Oostenrijkse media meldden eerder al dat de fans weinig begrip tonen voor het niet opstellen van Sattlberger, vooral als dit verband houdt met zijn weigering om zijn contract te verlengen.

Dirigent op het middenveld: een zes of acht

Vorig seizoen was Nikolas Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Zijn tweevoetigheid en bijna 2 meter lange gestalte bleken van belangrijke waarde op die laatste positie. Sattlberger viel vorig seizoen op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling.

Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De 20-jarige wordt niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team helpt door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Vergeleken met Busquets, ook fan van Rice en Rodri

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Sattlberger heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger wordt door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute. “Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Sattlberger heeft het juiste profiel voor KRC Genk

Meest recent

'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

4
4
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

26
26
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

49
49
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

49
49
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

27
27
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

95
95
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

24
24
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

58
58
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

179
179
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

96
96
Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Club Brugge is volop bezig met de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen werd er weer ...

98
98
Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

202
202
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

207
207
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

76
76
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

100
100
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

60
60
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

471
471
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

137
137
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

346
346
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

570
570
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

429
429
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

105
105
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

261
261

Meer sportnieuws