‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

door
‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Nikolas Sattlberger van Rapid Wien, nu het eerdere topdoelwit Mathias Delorge naar AA Gent is vertrokken. Sattelberger, die geen vaste plaats meer heeft in Rapid’s nieuwe formatie en zijn contract niet wil verlengen, lijkt een overstap naar Genk te maken.

De 20-jarige middenvelder wordt vergeleken met Sergio Busquets vanwege zijn kalmte en regie op het veld, maar heeft ook bewondering voor Declan Rice en Rodri.

LEES OOK: KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

Sattlberger: niet naar Club Brugge, wel naar KRC Genk

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge graag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moet Genk nu op zoek naar andere middenvelders.

Volgens Het Belang van Limburg staan er twee namen hoog op de verlanglijst: Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien). Ook Het Laatste Nieuws meldt Genkse interesse in Sattlberger.

Volgens Sky Sports Oostenrijk staat Sattlberger zelfs op het punt Rapid te verlaten voor een overstap naar Genk. Begin juli was er ook interesse in Sattlberger vanuit Club Brugge, Udinese en Freiburg.

Sattlberger explosief onderwerp bij Rapid Wien

Rapid won donderdag de uitwedstrijd tegen Wisla Krakow in de tweede kwalificatieronde van de Europa League met 2-1, en verzekerde zich daarmee van een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

Nikolas Sattlberger was officieel afwezig vanwege ziekte, maar de Kronen Zeitung wijst op een andere reden: Sattlberger heeft momenteel geen vaste plaats in de nieuwe 4-2-2-2-formatie van Rapid.

Naast Lukas Grgic staat de nieuwe aanwinst Mamadou Sangaré, die een heel andere speelstijl belichaamt. De situatie wordt verder bemoeilijkt doordat Sattlberger zijn contract bij Rapid, dat tot de zomer van 2025 loopt, niet wil verlengen.

Dit heeft hem tot een explosief onderwerp bij de club gemaakt. De Oostenrijkse media meldden eerder al dat de fans weinig begrip tonen voor het niet opstellen van Sattlberger, vooral als dit verband houdt met zijn weigering om zijn contract te verlengen.

Dirigent op het middenveld: een zes of acht

Vorig seizoen was Nikolas Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Zijn tweevoetigheid en bijna 2 meter lange gestalte bleken van belangrijke waarde op die laatste positie. Sattlberger viel vorig seizoen op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling.

Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De 20-jarige wordt niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team helpt door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Vergeleken met Busquets, ook fan van Rice en Rodri

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Sattlberger heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger wordt door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute. “Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

Sattlberger heeft het juiste profiel voor KRC Genk

Meest recent

'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

31
31
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptarget'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

194
194
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

186
186
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

43
43
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

562
562
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

151
151
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

98
98
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

106
106
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

50
50
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

444
444
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

150
150
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

127
127
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

619
619
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

92
92
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

85
85
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

159
159
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

65
65
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

45
45
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

132
132
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

143
143
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

53
53
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

427
427
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

778
778
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

181
181
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

243
243

Meer sportnieuws