‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

642
‘Explosieve toptransfer KRC Genk: nieuwe dirigent'

KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Nikolas Sattlberger van Rapid Wien, nu het eerdere topdoelwit Mathias Delorge naar AA Gent is vertrokken. Sattelberger, die geen vaste plaats meer heeft in Rapid’s nieuwe formatie en zijn contract niet wil verlengen, lijkt een overstap naar Genk te maken.

De 20-jarige middenvelder wordt vergeleken met Sergio Busquets vanwege zijn kalmte en regie op het veld, maar heeft ook bewondering voor Declan Rice en Rodri.

LEES OOK: Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

Sattlberger: niet naar Club Brugge, wel naar KRC Genk

Thorsten Fink wilde Mathias Delorge graag naar KRC Genk halen, maar de spelverdeler van Sint-Truiden koos voor een transfer naar AA Gent. Hierdoor moet Genk nu op zoek naar andere middenvelders.

Volgens Het Belang van Limburg staan er twee namen hoog op de verlanglijst: Steven Alzate (Brighton & Hove Albion) en Nikolas Sattlberger (Rapid Wien). Ook Het Laatste Nieuws meldt Genkse interesse in Sattlberger.

Volgens Sky Sports Oostenrijk staat Sattlberger zelfs op het punt Rapid te verlaten voor een overstap naar Genk. Begin juli was er ook interesse in Sattlberger vanuit Club Brugge, Udinese en Freiburg.

Sattlberger explosief onderwerp bij Rapid Wien

Rapid won donderdag de uitwedstrijd tegen Wisla Krakow in de tweede kwalificatieronde van de Europa League met 2-1, en verzekerde zich daarmee van een goede uitgangspositie voor de terugwedstrijd.

Nikolas Sattlberger was officieel afwezig vanwege ziekte, maar de Kronen Zeitung wijst op een andere reden: Sattlberger heeft momenteel geen vaste plaats in de nieuwe 4-2-2-2-formatie van Rapid.

Naast Lukas Grgic staat de nieuwe aanwinst Mamadou Sangaré, die een heel andere speelstijl belichaamt. De situatie wordt verder bemoeilijkt doordat Sattlberger zijn contract bij Rapid, dat tot de zomer van 2025 loopt, niet wil verlengen.

Dit heeft hem tot een explosief onderwerp bij de club gemaakt. De Oostenrijkse media meldden eerder al dat de fans weinig begrip tonen voor het niet opstellen van Sattlberger, vooral als dit verband houdt met zijn weigering om zijn contract te verlengen.

Dirigent op het middenveld: een zes of acht

Vorig seizoen was Nikolas Sattlberger een belangrijke speler voor Rapid Wien, waar hij hoofdzakelijk als defensieve middenvelder of controleur optrad, maar ook als centrale verdediger bij nood.

Zijn tweevoetigheid en bijna 2 meter lange gestalte bleken van belangrijke waarde op die laatste positie. Sattlberger viel vorig seizoen op vanwege zijn rust aan de bal en een nuchtere instelling.

Hij profileerde zich als de dirigent op het middenveld met uitstekende kwaliteiten.

De 20-jarige wordt niet beschouwd als een box-to-box speler, maar eerder als een nummer zes of acht, die zijn team helpt door zijn positionering, anticipatie en vermogen om het spel te dicteren, zowel met als zonder bal.

Vergeleken met Busquets, ook fan van Rice en Rodri

Nikolas Sattlberger beschikt over een indrukwekkend loopvermogen, houdt ervan het spel voor zich te hebben en heeft een natuurlijk gevoel voor regie.

Sattlberger heeft een bijzonder nauwkeurige passing, begrijpt het spel uitstekend, behoudt altijd het overzicht en heeft een goed gevoel voor ruimte - niet alleen voor zijn eigen positie, maar ook voor die van zijn medespelers.

Daarnaast profiteert hij van zijn imposante gestalte, wat hem een sterke kopbalsterkte geeft en helpt bij zijn kalmte aan de bal. Sattlberger wordt door zijn ploegmaats vergeleken met Sergio Busquets, de legende van FC Barcelona en de Spaanse nationale ploeg.

“Er zijn overeenkomsten in de speelstijl. Ik ben altijd iemand geweest die graag de bal heeft en rustig speelt”, beaamde Sattlberger in Heute. “Maar ik hou ook van Declan Rice en Rodri. Ze hebben allebei een verschillende stijl. Rice is voorbestemd om tegen de bal te spelen, Rodri om met de bal te spelen.”

🚀

Sattlberger heeft het juiste profiel voor KRC Genk

Meest recent

UCL: Lukaku niet voorbij ex-club; PSV blijft steken op punt

Donderdagavond worden de resterende matchen van de openingsspeeldag in de Champions League ...

13
13
Van Bommel grijnst: De Cuyper imponeert na metamorfose

Bondscoach Mark van Bommel maakt binnen een dikke week zijn eerste selectie bij de Rode Duivels ...

56
56
‘Ivan Leko zoekt 'ruzie' met zijn beste Club-speler’

Ivan Leko en Yann Sommer zitten nog niet helemaal op dezelfde golflengte. Tegen Cercle Brugge was er ...

234
234
Druk stijgt in Mechelen: Vanderbiest reageert op heikele situatie

Waar KV Mechelen vorig seizoen nog de grote revelatie in de Jupiler Pro League was, is de huidige ...

45
45
Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

374
374
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

121
121
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

219
219
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

265
265
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

24
24
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

123
123
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

153
153
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

61
61
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

352
352
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

68
68
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

239
239
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

801
801
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

358
358
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

451
451
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

169
169
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

264
264
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

394
394
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

78
78
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

261
261
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

124
124
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

294
294

Meer sportnieuws