'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

door
'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

KRC Genk staat op punt om één van de grootste uitgaande zomertransfers in de Jupiler Pro League af te ronden. Zo nadert Racing een akkoord met Chelsea FC omtrent de verkoop van Mike Penders. En de Blues zouden serieus investeren in de beloftevolle doelman.

De Genkse keepersopleiding staat al jarenlang bijzonder hoog aangeschreven en lanceerde al verschillende mooie namen: Thibaut Courtois, Koen Casteels, Sinan Bolat, Maarten Vandevoordt, ... . Maar geen enkele van deze doelmannen leverde de club rechtstreeks zo'n hoog bedrag op als Penders. 

Het boomlange sluitstuk, die woensdag zijn 19de verjaardag viert, maakte dan ook al jarenlang indruk in de jeugdselecties. Bovendien blijkt hij de stap naar het eerste elftal opvallend goed te verteren. Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Penders in de voorbereiding zijn kans. En die greep hij klemvast.

LEES OOK: 'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Chelsea helemaal overtuigd

Zondag startte hij dan ook opnieuw in de basis tijdens de competitieopener tegen Standard en hij op quasi geen enkel foutje te betrappen. Het grote potentieel van de doelman staat dan ook buiten kijf. En dat heeft men in het buitenland inmiddels ook opgemerkt. Onze redactie meldde afgelopen weekend al dat enkele Europese topclubs aan zijn mouw trekken.

Maar Chelsea blijkt dus het meest concreet. De Blues zijn momenteel bezig met het aantrekken van jonge toptalenten in de leeftijdscategorie van Penders. Die worden vervolgens weer uitgeleend, in de hoop dat ze volledig doorbreken. Op termijn kunnen ze dan de stap naar de Chelsea zetten óf met een financiële meerwaarde verkocht worden.

Genk rekent zich rijk

Zo'n traject heeft men nu ook met Penders in gedachten. En volgens Het Laatste Nieuws zijn de transferdetails grotendeels bepaald. Chelsea zou een vast bedrag van zo'n 20 miljoen euro neertellen. Daar komen nog enkele stevige bonussen én een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop. Bovendien wordt Penders eerst nog een jaartje aan Genk verhuurd. Dan kan hij zich blijven ontwikkelen in een vertrouwde omgeving en heeft de club voldoende tijd om een volgend keeperstalent klaar te stomen voor de eerste ploeg. Enkel de laatste details moeten nog afgehandeld worden, maar er zou zelfs al een moment voor de medische en fysieke proeven zijn gezocht.

🚀

Genk heeft de beste keepersopleiding van België ...

Meest recent

Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

69
69
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

74
74
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

108
108
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

194
194
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

38
38
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

62
62
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

45
45
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

235
235
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

101
101
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

214
214
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

386
386
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

127
127
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1178
1178
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

458
458
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

154
154
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

302
302
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

266
266
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

1115
1115
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

85
85
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

199
199
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

187
187
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

545
545
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

271
271

Meer sportnieuws