'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

973 stemmen
'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

KRC Genk staat op punt om één van de grootste uitgaande zomertransfers in de Jupiler Pro League af te ronden. Zo nadert Racing een akkoord met Chelsea FC omtrent de verkoop van Mike Penders. En de Blues zouden serieus investeren in de beloftevolle doelman.

De Genkse keepersopleiding staat al jarenlang bijzonder hoog aangeschreven en lanceerde al verschillende mooie namen: Thibaut Courtois, Koen Casteels, Sinan Bolat, Maarten Vandevoordt, ... . Maar geen enkele van deze doelmannen leverde de club rechtstreeks zo'n hoog bedrag op als Penders. 

Het boomlange sluitstuk, die woensdag zijn 19de verjaardag viert, maakte dan ook al jarenlang indruk in de jeugdselecties. Bovendien blijkt hij de stap naar het eerste elftal opvallend goed te verteren. Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Penders in de voorbereiding zijn kans. En die greep hij klemvast.

LEES OOK: Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

Chelsea helemaal overtuigd

Zondag startte hij dan ook opnieuw in de basis tijdens de competitieopener tegen Standard en hij op quasi geen enkel foutje te betrappen. Het grote potentieel van de doelman staat dan ook buiten kijf. En dat heeft men in het buitenland inmiddels ook opgemerkt. Onze redactie meldde afgelopen weekend al dat enkele Europese topclubs aan zijn mouw trekken.

Maar Chelsea blijkt dus het meest concreet. De Blues zijn momenteel bezig met het aantrekken van jonge toptalenten in de leeftijdscategorie van Penders. Die worden vervolgens weer uitgeleend, in de hoop dat ze volledig doorbreken. Op termijn kunnen ze dan de stap naar de Chelsea zetten óf met een financiële meerwaarde verkocht worden.

Genk rekent zich rijk

Zo'n traject heeft men nu ook met Penders in gedachten. En volgens Het Laatste Nieuws zijn de transferdetails grotendeels bepaald. Chelsea zou een vast bedrag van zo'n 20 miljoen euro neertellen. Daar komen nog enkele stevige bonussen én een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop. Bovendien wordt Penders eerst nog een jaartje aan Genk verhuurd. Dan kan hij zich blijven ontwikkelen in een vertrouwde omgeving en heeft de club voldoende tijd om een volgend keeperstalent klaar te stomen voor de eerste ploeg. Enkel de laatste details moeten nog afgehandeld worden, maar er zou zelfs al een moment voor de medische en fysieke proeven zijn gezocht.

Genk heeft de beste keepersopleiding van België ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

108
108
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

62
62
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

139
139
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

37
37
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

178
178
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

544
544
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

169
169
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

505
505
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

481
481
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

194
194
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

591
591
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1041
1041
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

480
480
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws