'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

973
'Transferdetails Penders gelekt: Genk pakt absolute jackpot'

KRC Genk staat op punt om één van de grootste uitgaande zomertransfers in de Jupiler Pro League af te ronden. Zo nadert Racing een akkoord met Chelsea FC omtrent de verkoop van Mike Penders. En de Blues zouden serieus investeren in de beloftevolle doelman.

De Genkse keepersopleiding staat al jarenlang bijzonder hoog aangeschreven en lanceerde al verschillende mooie namen: Thibaut Courtois, Koen Casteels, Sinan Bolat, Maarten Vandevoordt, ... . Maar geen enkele van deze doelmannen leverde de club rechtstreeks zo'n hoog bedrag op als Penders. 

Het boomlange sluitstuk, die woensdag zijn 19de verjaardag viert, maakte dan ook al jarenlang indruk in de jeugdselecties. Bovendien blijkt hij de stap naar het eerste elftal opvallend goed te verteren. Door de blessure van Hendrik Van Crombrugge kreeg Penders in de voorbereiding zijn kans. En die greep hij klemvast.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Chelsea helemaal overtuigd

Zondag startte hij dan ook opnieuw in de basis tijdens de competitieopener tegen Standard en hij op quasi geen enkel foutje te betrappen. Het grote potentieel van de doelman staat dan ook buiten kijf. En dat heeft men in het buitenland inmiddels ook opgemerkt. Onze redactie meldde afgelopen weekend al dat enkele Europese topclubs aan zijn mouw trekken.

Maar Chelsea blijkt dus het meest concreet. De Blues zijn momenteel bezig met het aantrekken van jonge toptalenten in de leeftijdscategorie van Penders. Die worden vervolgens weer uitgeleend, in de hoop dat ze volledig doorbreken. Op termijn kunnen ze dan de stap naar de Chelsea zetten óf met een financiële meerwaarde verkocht worden.

Genk rekent zich rijk

Zo'n traject heeft men nu ook met Penders in gedachten. En volgens Het Laatste Nieuws zijn de transferdetails grotendeels bepaald. Chelsea zou een vast bedrag van zo'n 20 miljoen euro neertellen. Daar komen nog enkele stevige bonussen én een percentage op de latere doorverkoopsom bovenop. Bovendien wordt Penders eerst nog een jaartje aan Genk verhuurd. Dan kan hij zich blijven ontwikkelen in een vertrouwde omgeving en heeft de club voldoende tijd om een volgend keeperstalent klaar te stomen voor de eerste ploeg. Enkel de laatste details moeten nog afgehandeld worden, maar er zou zelfs al een moment voor de medische en fysieke proeven zijn gezocht.

Genk heeft de beste keepersopleiding van België ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

28
28
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

35
35
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

33
33
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

31
31
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

12
12
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

126
126
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

128
128
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

267
267
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

257
257
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

213
213
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

176
176
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

250
250
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

97
97
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

254
254
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

240
240
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

976
976

Meer sportnieuws