'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

2
2
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

26
26
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

222
222
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

130
130
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

165
165
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

144
144
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

76
76
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

224
224
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

489
489
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

827
827
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

238
238
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

502
502
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

424
424
Cercle Brugge ruikt stunt tegen Club: "Derby's ..."

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

548
548
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'In extremis jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

171
171
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

243
243
Stijn Stijnen gaat compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

398
398
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

216
216
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

439
439
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

255
255
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

220
220
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

164
164
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

525
525

Meer sportnieuws