'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585 stemmen
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Transfers bij KV Kortrijk? Jonckheere geeft update

KV Kortrijk promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Kerels haalden al een aantal nieuwe spelers, ...

9
9
'Zulte Waregem verrast en vindt akkoord met Schalke 04'

Zulte Waregem was nog vrij rustig op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. Essevee staat ...

27
27
Stef Wils verrast en heeft nieuwe uitdaging helemaal beet

Stef Wils ging de afgelopen maanden in Europa rond bij tal van clubs. Hij bouwde zijn netwerk uit en ...

55
55
KBVB met update in zaak-Balogun: "Maken ons grote zorgen"

De zaak rondom Folarin Balogun blijft voor ophef zorgen. De Verenigde Staten vinden het logisch dat ...

640
640
'Charleroi heeft vervanger Camera in vizier'

Charleroi kende een bewogen seizoen, dat dankzij sterke play-offs wel afgesloten werd op een ...

13
13
Transfer ex-STVV'er veroorzaakt golf van verontwaardiging

Een transfer die sportief nauwelijks ophef zou veroorzaken, heeft internationaal toch voor felle ...

29
29
Ook Minister van Buitenlandse Zaken haalt uit naar FIFA

Er is de voorbije 24 uur een onwaarschijnlijk schandaal losgebarsten op het WK rond de komende ...

248
248
'Stroeykens kiest tussen twee intrigerende clubs'

Bij Anderlecht is het nog wachten tot de transferactiviteit echt op gang komt. Met de Franse ...

393
393
Boyata bejubelt Duivel: "Praten niet genoeg over hem"

De Rode Duivels staan om 2u voor hun volgende opdracht op het WK, want in de achtste finale wacht ...

61
61
'Rode Duivels mogen hopen na wéér wending rond Balogun'

De wedstrijd van de Rode Duivels tegen de Verenigde Staten zal straks om 2u onder hoogspanning ...

516
516
'Khalaili en Inter reageren na verrassende transferwending'

Union is zijn voorbereiding uitstekend begonnen, want na een monsterzege tegen Diegem werd afgelopen ...

44
44
Tottenham rondt nieuwe monstertransfer van 100 miljoen af

Vorig seizoen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en dat is toch vrij ongezien ...

72
72
KV Mechelen rondt miljoenentransfer van goudhaantje af

KV Mechelen was vorig seizoen één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro ...

137
137
Ook UEFA moeit zich in zaak-Balogun met vlammend statement

Komende nacht om 2u geven de Rode Duivels in hun achtste finale van het WK de Verenigde Staten ...

798
798
TRANSFERUURTJE: 'Droomtrainer Duitsland, Tresoldi is grof wild'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

172
172
Kljestan ziet groot struikelblok Rode Duivels voor VS

De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten in de 1/16e finales. De wedstrijd staat ...

209
209
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

468
468
België krijgt Balogun-deadline: Blatter roept corruptie

De situatie rond Folarin Balogun blijft de gemoederen bezighouden. De topscorer van de Verenigde ...

544
544
'Lukaku grof wild: weldra ploegmaat van Rode Duivel?'

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Daar zal na het WK duidelijkheid over komen. Het lijkt er ...

138
138
Courtois ziet iets héél opmerkelijks in de Verenigde Staten

Thibaut Courtois maakt zich met België klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. Dat ...

265
265
'Plotse transferwending voor Union SG en Khalaili'

Anan Khalaili speelt volgend seizoen in de Serie A, dat staat vast. De flankverdediger van Union SG ...

48
48
Tuchel en Solbakken trekken van leer en steunen België

Dat het voetbal al vele jaren geen compleet eerlijk spelletje is, dat zal iedereen wel beseffen. ...

369
369
Neymar hakt de knoop door en kondigt afscheid aan

Brazilië ligt uit het WK en dat is voor niemand een verrassing. Deze Braziliaanse ploeg is niet ...

63
63
Rode Duivels ruiken kwartfinale al na mokerslag voor VS

De Rode Duivels mogen plots weer dromen op het WK. De kwartfinale voelt opnieuw een pak dichterbij, ...

346
346
Nieuwe wending in drama rond ex-Rode Duivel Snoeckx

De Belgische voetbalwereld leeft al sinds zaterdag in spanning mee met de toestand van ...

449
449

Meer sportnieuws