'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585 stemmen
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

164
164
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

159
159
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

58
58
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

62
62
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

309
309
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

106
106
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

175
175
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

15
15
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

114
114
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

79
79
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

616
616
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

425
425
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

392
392
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

330
330
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

244
244
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

62
62
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

107
107
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

315
315
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

86
86
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

193
193
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

486
486

Meer sportnieuws