'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585 stemmen
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: 'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

44
44
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

21
21
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

74
74
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

379
379
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

55
55
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

173
173
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

213
213
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

163
163
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

462
462
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

115
115
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

156
156
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

314
314
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

125
125
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

60
60
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

255
255
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

167
167
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

444
444
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

289
289
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

551
551
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws