'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

105
105
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

298
298
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

440
440
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

280
280
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

78
78
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

185
185
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

23
23
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

108
108
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

439
439
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

349
349
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

156
156
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

353
353
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

340
340
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

305
305
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

446
446
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

243
243
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

41
41
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

96
96
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

538
538
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

77
77
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

69
69
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

441
441
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

379
379
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

399
399

Meer sportnieuws