'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

585
'Club onderneemt drastische stappen na Yaremchuk-fiasco'

Club Brugge staat op punt om een uitgaande transfer af te ronden. Behoudens last-minute wendingen wordt Roman Yaremchuk eerstdaags verkocht aan Olympiacos. De Brugse recordaanwinst vertrekt dus door een achterpoortje en dat blijft niet zonder gevolgen.

Met de landstitel op zak, mikt Club in de zomer van 2022 op een sterke campagne in de Champions League. Om die doelstelling te behalen wordt de markt afgespeurd naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart volgt daarvoor verschillende pistes en houdt een flinke zak geld klaar, maar grijpt ook mis in bepaalde dossiers.

Uiteindelijk vindt men dan toch een doorbraak. Zo wordt een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeert niet zoals gewenst.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Olympiacos legt slordige 5 miljoen neer

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kan hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, wordt de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

Dat wordt echter geen groot succes. En dus moet Yaremchuk na het EK opnieuw op zoek naar een club. Trabzonspor toont interesse, maar uiteindelijk valt de keuze op Olympiacos. De Griekse topclub zou tot een slordige 5 miljoen euro neertellen, waarvan een behoorlijk deel in bonussen en andere variabelen.

Geen transfers van deze grootorde meer

De Bruggelingen, die weliswaar tevreden zijn om het salaris van Yaremchuk te dumpen, blijven dus achter met een financiële kater. En dat blijft niet zonder gevolgen. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Blauw-Zwart zijn lesje inmiddels geleerd. Zo zal er in de nabije toekomst niet langer met bedragen van zulke grootorde gezwaaid worden bij de Belgische landskampioen. 

Financieel gezien is Club daar nochtans toe in staat, maar het risico op een nieuw Yaremchuk-scenario is te groot. In plaats daarvan mikt men op spelers in een prijsklasse van zo'n 6 à 8 miljoen euro. Jongens met het potentieel om op termijn een veelvoud op te brengen, zoals Igor Thiago dat onlangs nog deed. En wanneer zij dan toch tegenvallen, blijft de financiële schade relatief beperkt.

Yaremchuk heeft te weinig kansen gehad bij Club ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

50
50
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

30
30
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

27
27
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

61
61
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

54
54
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

61
61
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

85
85
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

93
93
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

200
200
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

159
159
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

40
40
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

114
114
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

258
258
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

36
36
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

552
552
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

153
153
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

106
106
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

66
66
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

314
314
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

114
114
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

99
99
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

76
76
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

56
56
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

105
105

Meer sportnieuws