'Transferdetails Yaremchuk: Club Brugge boekt enorm verlies'

842 stemmen
'Transferdetails Yaremchuk: Club Brugge boekt enorm verlies'

Hoewel de mercato nog een dikke maand geopend blijft, is Club Brugge nu al grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Daar tegenover is het wel de bedoeling om nog verschillende spelers te verpatsen. Voor Roman Yaremchuk lijkt alvast een oplossing gevonden.

In het slot van de zomermercato van 2022 was Club Brugge nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart wou immers zover mogelijk geraken in de Champions League en was dus bereid om fors te investeren in de komst van een nieuw aanvallend speerpunt.

Dat deden de Bruggelingen uiteindelijk ook. Zo werd een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeerde niet zoals gewenst.

LEES OOK: Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Gefaald in Brugge

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kon hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, werd de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

In Spanje wisselde hij vervolgens goede met slechte momenten af. Maar wegens financiële overwegingen besloot Valencia uiteindelijk om geen vervolg te breien aan de samenwerking. En dus moesten de betrokken partijen op zoek naar een alternatief. Even leek Trabzonspor die te bieden, maar daar daar zag de speler zelf van af.

Gespot op luchthaven

Nu lijkt dan toch een oplossing gevonden. Zo raakte zondag bekend dat de Oekraïense international op weg is naar de Griekse topclub Olympiacos. Iets wat inmiddels ook in Griekenland wordt bevestigd. Maandagochtend werd Yaremchuk er zelfs al gespot op de luchthaven. In de loop van de dag zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen.

Het lokale medium Sport24 wist inmiddels ook de financiële details te achterhalen. De speler zelf kan in totaal zo'n 6 miljoen euro verdienen, weliswaar over de gehele looptijd van zijn vierjarig contract. Club Brugge zou dan weer een slordige 5 miljoen euro kunnen verdienen, waarvan een deel via mogelijke bonussen. Een verlies van zo'n 11 miljoen euro, salarissen en premies niet meegeteld, dreigt.

Club heeft Yaremchuk te snel afgeschreven ...

Meest recent

'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

21
21
Spalletti brengt cruciale update over transfer Openda

Juventus was dit weekend te gast in België, want zaterdagavond kwam het op bezoek bij Standard. ...

45
45
'Genk zet zich schrap voor nieuw Karetsas-offensief'

KRC Genk haalde deze zomer al stevig uit op de transfermarkt door 10,5 miljoen euro neer te tellen ...

163
163
'Club grijnst na nieuwe wending in dossier Tresoldi'

Er blijkt bij Club Brugge nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen, want van zijn ...

319
319
Standard slaagt er niet in te stunten tegen Juventus

Standard werkte zaterdagavond de galawedstrijd van zijn voorbereiding af. Op Sclessin kregen de ...

106
106
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieuze foto

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

101
101
'Union heeft volgende uitgaande knaltransfer beet'

Union lijkt een week voor de start van zijn seizoen klaar voor de dienst. Het zette in zijn laatste ...

101
101
'Real haalt meteen weer keihard uit: persoonlijk akkoord'

Bij Real Madrid pakten ze deze zomer al uit met een stevig transferoffensief, want na twee jaar ...

70
70
Henry komt met zéér straffe uitspraak over Tzolis

Christos Tzolis heeft deze week eindelijk zijn droomtransfer afgerond. De Griekse winger trok na ...

144
144
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

120
120
'Real dropt weer transferbom: akkoord over Rodri'

Na twee tegenvallende seizoenen zonder prijs is het Real Madrid menens om straks weer met succes aan ...

94
94
'Union neemt afscheid van zeldzame flop'

Union maakte de voorbije seizoenen indruk met de consistentie in zijn prestaties, ondanks dat het ...

32
32
Week voor Supercup: Club verliest wéér, knappe zege Union

Binnen iets minder dan een week gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen alweer van start met de ...

226
226
Club Brugge plant stuntdeal met Braziliaanse dribbelkoning

Club Brugge kijkt naar Brazilië voor versterking. Blauw-zwart heeft miljoenen klaar voor een ...

875
875
'Naar Antwerp? Stengs heeft nieuwe club gekozen'

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

276
276
"Van Bommel? Hij stond ook bij ons op het lijstje"

Mark van Bommel tekende voor amper twee jaar bij de Belgische bond. Niet echt een project voor de ...

131
131
'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Cercle Brugge beseft dat het nood heeft aan versterking. De Bruggelingen hebben daarom besloten om ...

122
122
Haalt Anderlecht nog ex-spelers terug in huis?

Bij RSC Anderlecht haalde Tim Borguet Guillaume Gillet terug naar Neerpede. Hij werd er trainer van ...

499
499
Extra optie voor Van Bommel? Belgische parel maakt indruk

Olympique Lyon heeft mogelijk een uitstekende zaak gedaan op de transfermarkt. Zij haalden Julien ...

217
217
Oefenmatchen: OHL, Cercle onderuit, STVV speelt gelijk

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. Cercle Brugge, Zulte Waregem, KV ...

69
69
'Club Brugge verliest Onyedika: clubs vinden akkoord'

Club Brugge gaat nog een sterkhouder verliezen. Raphael Onyedika trekt weldra de deur achter zich ...

685
685
'Rol Vandenhaute bekend, Alderweireld moét kiezen'

Wouter Vandenhaute is de hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp FC, Toby Alderweireld stapt ook mee ...

980
980
Kana ziet goede evolutie: "Dàt is Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde verdienstelijk in en tegen Hammarby. Maar meer ook niet. Marco Kana kijkt al ...

300
300
'STVV dreigt volgende sterkhouder te verliezen'

STVV lijkt zich mogelijk op te maken voor een mogelijke wissel onder de lat. Hoewel er nog geen ...

162
162
Lierse SK klaar op de transfermarkt? Van den Abbeel oordeelt

Lierse SK is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De club uit de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws