'Transferdetails Yaremchuk: Club Brugge boekt enorm verlies'

door
'Transferdetails Yaremchuk: Club Brugge boekt enorm verlies'

Hoewel de mercato nog een dikke maand geopend blijft, is Club Brugge nu al grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Daar tegenover is het wel de bedoeling om nog verschillende spelers te verpatsen. Voor Roman Yaremchuk lijkt alvast een oplossing gevonden.

In het slot van de zomermercato van 2022 was Club Brugge nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe topspits. Blauw-Zwart wou immers zover mogelijk geraken in de Champions League en was dus bereid om fors te investeren in de komst van een nieuw aanvallend speerpunt.

Dat deden de Bruggelingen uiteindelijk ook. Zo werd een slordige 16 miljoen euro neergeteld om Yaremchuk over te nemen van SL Benfica. Dat maakt de Oekraïner tot op heden nog steeds de duurste inkomende transfer in ons land. Maar de investering rendeerde niet zoals gewenst.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Gefaald in Brugge

Yaremchuk had destijds bij AA Gent nochtans bewezen dat hij de kwaliteiten heeft om bij de beste aanvallers in de Jupiler Pro League te behoren. Dat niveau kon hij in Brugge echter niet benaderen. Na een bijzonder tegenvallend eerste seizoen bij Blauw-Zwart, werd de aanvaller dan ook verhuurd aan Valencia CF.

In Spanje wisselde hij vervolgens goede met slechte momenten af. Maar wegens financiële overwegingen besloot Valencia uiteindelijk om geen vervolg te breien aan de samenwerking. En dus moesten de betrokken partijen op zoek naar een alternatief. Even leek Trabzonspor die te bieden, maar daar daar zag de speler zelf van af.

Gespot op luchthaven

Nu lijkt dan toch een oplossing gevonden. Zo raakte zondag bekend dat de Oekraïense international op weg is naar de Griekse topclub Olympiacos. Iets wat inmiddels ook in Griekenland wordt bevestigd. Maandagochtend werd Yaremchuk er zelfs al gespot op de luchthaven. In de loop van de dag zal hij zijn medische en fysieke proeven afleggen.

Het lokale medium Sport24 wist inmiddels ook de financiële details te achterhalen. De speler zelf kan in totaal zo'n 6 miljoen euro verdienen, weliswaar over de gehele looptijd van zijn vierjarig contract. Club Brugge zou dan weer een slordige 5 miljoen euro kunnen verdienen, waarvan een deel via mogelijke bonussen. Een verlies van zo'n 11 miljoen euro, salarissen en premies niet meegeteld, dreigt.

Club heeft Yaremchuk te snel afgeschreven ...

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

17
17
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

146
146
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

25
25
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

269
269
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

17
17
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

150
150
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

245
245
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

353
353
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

57
57
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

153
153
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

287
287
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

152
152
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

65
65
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

379
379
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

116
116
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

502
502
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

776
776
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

319
319
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

316
316
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1078
1078
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

526
526
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

199
199

Meer sportnieuws