'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

door
'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

Met nog een dikke maand te gaan op de zomerse transfermarkt, is Club Brugge nog niet klaar met zijn huiswerk. Aan inkomende zijde moet nochtans niet veel meer verwacht worden bij de landskampioen. Aan de uitgang belooft het wél nog druk te worden.

De landskampioen liet er bij de start van de transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de competitie op gang is getrapt, staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar komt vorige week nog dus Hugo Siquet bij.

De eenmalige Rode Duivel moet coach Nicky Hayen een extra optie op de rechtsback-positie bieden. Door zijn komst zijn zowat alle posities minstens dubbel bezet. In principe zal Club dan ook geen zomeraanwinsten meer aantrekken. Tenzij er geanticipeerd moet worden op bepaalde vertrekkers of een grote opportuniteit zich aanbiedt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Oplossing voor Yaremchuk

Aan uitgaande zijde staat er wel nog één en ander op til. De kans bestaat namelijk dat Blauw-Zwart nog enkele sterkhouders laat vertrekken bij een goed bod. Raphael Onyedika, Andreas Skov Olsen en in mindere mate Antonio Nusa worden daarvoor genoemd. Daarnaast willen de Bruggelingen een aantal overbodige spelers van de hand doen.

Wat dat betreft lijkt alvast een oplossing voor Roman Yaremchuk gevonden. De spits landde maandag op Griekse bodem, als alles goed verloopt zal hij daar eerstdaags zijn contract tekenen bij Olympiacos. Club zou wel minstens 10 miljoen euro verlies maken op de mislukte recordaanwinst, maar kan zo wel zijn salaris uit de boeken schrijven.

Afscheid Boyata en co

Dat laatste is overigens de bedoeling bij nog vier anders spelers, zo meldt Het Nieuwsblad. Ook Dedryck Boyata is zo'n grootverdiener die mag/moet beschikken. De vraag is evenwel welke club wil investeren in een 33-jarige verdediger die de voorbije seizoenen amper speelde en een aflopend contract heeft.

Ook voor Philip Zinckernagel lijkt er geen toekomst meer weggelegd in Brugge. Dat hij vrijdag niet meer in de wedstrijdselectie zat, is veelzeggend. Tot slot wil men ook Kamal Sowah en Faitout Maouassa, beiden terug na een huurbeurt, lozen. Sportief directeur Dévy Rigaux en co weten dus wat hen te doen staat.

Indien één speler alsnog een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

172
172
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

64
64
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

235
235
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

192
192
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

134
134
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

124
124
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

429
429
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

101
101
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

158
158
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

100
100
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

66
66
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

167
167
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

483
483
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

250
250
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

750
750
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

105
105
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

466
466
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

738
738
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

274
274
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

948
948
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

180
180
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

279
279
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

333
333
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

224
224
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

685
685

Meer sportnieuws