'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

door
'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

Met nog een dikke maand te gaan op de zomerse transfermarkt, is Club Brugge nog niet klaar met zijn huiswerk. Aan inkomende zijde moet nochtans niet veel meer verwacht worden bij de landskampioen. Aan de uitgang belooft het wél nog druk te worden.

De landskampioen liet er bij de start van de transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de competitie op gang is getrapt, staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar komt vorige week nog dus Hugo Siquet bij.

De eenmalige Rode Duivel moet coach Nicky Hayen een extra optie op de rechtsback-positie bieden. Door zijn komst zijn zowat alle posities minstens dubbel bezet. In principe zal Club dan ook geen zomeraanwinsten meer aantrekken. Tenzij er geanticipeerd moet worden op bepaalde vertrekkers of een grote opportuniteit zich aanbiedt.

LEES OOK: Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

Oplossing voor Yaremchuk

Aan uitgaande zijde staat er wel nog één en ander op til. De kans bestaat namelijk dat Blauw-Zwart nog enkele sterkhouders laat vertrekken bij een goed bod. Raphael Onyedika, Andreas Skov Olsen en in mindere mate Antonio Nusa worden daarvoor genoemd. Daarnaast willen de Bruggelingen een aantal overbodige spelers van de hand doen.

Wat dat betreft lijkt alvast een oplossing voor Roman Yaremchuk gevonden. De spits landde maandag op Griekse bodem, als alles goed verloopt zal hij daar eerstdaags zijn contract tekenen bij Olympiacos. Club zou wel minstens 10 miljoen euro verlies maken op de mislukte recordaanwinst, maar kan zo wel zijn salaris uit de boeken schrijven.

Afscheid Boyata en co

Dat laatste is overigens de bedoeling bij nog vier anders spelers, zo meldt Het Nieuwsblad. Ook Dedryck Boyata is zo'n grootverdiener die mag/moet beschikken. De vraag is evenwel welke club wil investeren in een 33-jarige verdediger die de voorbije seizoenen amper speelde en een aflopend contract heeft.

Ook voor Philip Zinckernagel lijkt er geen toekomst meer weggelegd in Brugge. Dat hij vrijdag niet meer in de wedstrijdselectie zat, is veelzeggend. Tot slot wil men ook Kamal Sowah en Faitout Maouassa, beiden terug na een huurbeurt, lozen. Sportief directeur Dévy Rigaux en co weten dus wat hen te doen staat.

Indien één speler alsnog een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

39
39
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

45
45
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

35
35
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

159
159
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

106
106
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

124
124
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

97
97
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

116
116
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

113
113
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

49
49
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

44
44
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

66
66
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

448
448
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

126
126
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

199
199
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

273
273
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

60
60
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

101
101
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

57
57
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws