'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

door
'Eén weg, vier te gaan: Club Brugge houdt grote kuis'

Met nog een dikke maand te gaan op de zomerse transfermarkt, is Club Brugge nog niet klaar met zijn huiswerk. Aan inkomende zijde moet nochtans niet veel meer verwacht worden bij de landskampioen. Aan de uitgang belooft het wél nog druk te worden.

De landskampioen liet er bij de start van de transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de competitie op gang is getrapt, staat de teller al op vijf versterkingen. Eerder werden al middenvelder Ardon Jashari, spits Gustaf Nilsson, verdediger Zaid Romero en flankaanvaller Christos Tzolis vastgelegd. Daar komt vorige week nog dus Hugo Siquet bij.

De eenmalige Rode Duivel moet coach Nicky Hayen een extra optie op de rechtsback-positie bieden. Door zijn komst zijn zowat alle posities minstens dubbel bezet. In principe zal Club dan ook geen zomeraanwinsten meer aantrekken. Tenzij er geanticipeerd moet worden op bepaalde vertrekkers of een grote opportuniteit zich aanbiedt.

LEES OOK: ‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Oplossing voor Yaremchuk

Aan uitgaande zijde staat er wel nog één en ander op til. De kans bestaat namelijk dat Blauw-Zwart nog enkele sterkhouders laat vertrekken bij een goed bod. Raphael Onyedika, Andreas Skov Olsen en in mindere mate Antonio Nusa worden daarvoor genoemd. Daarnaast willen de Bruggelingen een aantal overbodige spelers van de hand doen.

Wat dat betreft lijkt alvast een oplossing voor Roman Yaremchuk gevonden. De spits landde maandag op Griekse bodem, als alles goed verloopt zal hij daar eerstdaags zijn contract tekenen bij Olympiacos. Club zou wel minstens 10 miljoen euro verlies maken op de mislukte recordaanwinst, maar kan zo wel zijn salaris uit de boeken schrijven.

Afscheid Boyata en co

Dat laatste is overigens de bedoeling bij nog vier anders spelers, zo meldt Het Nieuwsblad. Ook Dedryck Boyata is zo'n grootverdiener die mag/moet beschikken. De vraag is evenwel welke club wil investeren in een 33-jarige verdediger die de voorbije seizoenen amper speelde en een aflopend contract heeft.

Ook voor Philip Zinckernagel lijkt er geen toekomst meer weggelegd in Brugge. Dat hij vrijdag niet meer in de wedstrijdselectie zat, is veelzeggend. Tot slot wil men ook Kamal Sowah en Faitout Maouassa, beiden terug na een huurbeurt, lozen. Sportief directeur Dévy Rigaux en co weten dus wat hen te doen staat.

Indien één speler alsnog een nieuwe kans zou krijgen, wie zou u kiezen?

Meest recent

TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

47
47
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

24
24
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

25
25
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

30
30
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

94
94
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

155
155
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

88
88
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

248
248
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

375
375
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

61
61
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

239
239
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

92
92
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

95
95
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1128
1128
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

348
348
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

347
347
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

155
155
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

119
119
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

530
530
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

163
163
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

205
205
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

579
579
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

266
266

Meer sportnieuws