Club met schrik vrij: "Zeker voldoende voor rode kaart"

door
Club met schrik vrij:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassend resultaat opgeleverd. Zo liep landskampioen Club Brugge meteen tegen puntenverlies aan op eigen veld tegen KV Mechelen: 1-1. Blauw-Zwart mocht daarbij zelfs nog van geluk spreken.

De Bruggelingen toonden zich deze zomer al erg actief op de transfermarkt en zijn zelfs al grotendeels klaar met het werk aan inkomende zijde. Maar er moeten wel nog verschillende spelers van de hand gedaan worden, waardoor de selectie momenteel wel erg groot is. Bovendien sloot een aantal sterkhouders pas veel later in de voorbereiding aan.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Club laat kansen liggen

Bijgevolg staat de ploeg van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt. Dat bleek een week geleden al, toen Club Brugge in de Supercup zijn meerdere moest erkennen in Union SG (1-2). En ook in de eerste competitiematch liep het dus meteen fout. KV Mechelen, nochtans eveneens een ploeg in volle opbouw, sleepte een verdienstelijk punt uit de brand.

Club had wel voldoende kansen om met de overwinning in de haal te gaan. Zeker in de eerste helft kende Blauw-Zwart een flinke dosis pech in de afwerking. Over het algemeen werd het dus een overbodig puntenverlies voor de thuisploeg. Al moet gezegd dat ook de bezoekers enkele goede kansen lieten liggen. Bovendien ontsnapte Club in de slotfase aan erger.

Geen rood voor Mechele

Bij het uitvoetballen belandde de bal plots in de voeten van Brandon Mechele, maar die kreeg het leer onvoldoende onder controle. Bijgevolg plantte hij de onderkant van zijn voet op de enkels van de jagende Petter Nosa Dahl. Het leek op het eerste zicht geen bewuste actie van Mechele, uit de herhaling bleek echter dat hij zijn tegenstander wel vol raakte. 

Uiteindelijk kwam de Brugse verdediger er zonder sanctie vanaf, volgens analist Wesley Sonck mocht hij daarbij van geluk spreken. "Ik had het meteen gezien. Dit is zeker genoeg voor rood. Mechele heeft de bal niet onder controle en is te laat. Ik heb al voor veel minder erge zaken rood gezien", analyseerde Sonck bij DAZN. "Dit was toch randje rode kaart hoor. Ik denk dat Mechele heel blij zal zijn dat hij geen rood kreeg."

Mechele had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

4
4
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

84
84
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

23
23
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

136
136
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

71
71
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

35
35
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

55
55
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

276
276
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

127
127
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

295
295
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

452
452
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

292
292
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

111
111
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

178
178
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

288
288
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

298
298
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

274
274
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

133
133
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

874
874
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

453
453
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

241
241
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

108
108
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

168
168
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

218
218

Meer sportnieuws