Club met schrik vrij: "Zeker voldoende voor rode kaart"

door
Club met schrik vrij:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassend resultaat opgeleverd. Zo liep landskampioen Club Brugge meteen tegen puntenverlies aan op eigen veld tegen KV Mechelen: 1-1. Blauw-Zwart mocht daarbij zelfs nog van geluk spreken.

De Bruggelingen toonden zich deze zomer al erg actief op de transfermarkt en zijn zelfs al grotendeels klaar met het werk aan inkomende zijde. Maar er moeten wel nog verschillende spelers van de hand gedaan worden, waardoor de selectie momenteel wel erg groot is. Bovendien sloot een aantal sterkhouders pas veel later in de voorbereiding aan.

LEES OOK: Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club laat kansen liggen

Bijgevolg staat de ploeg van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt. Dat bleek een week geleden al, toen Club Brugge in de Supercup zijn meerdere moest erkennen in Union SG (1-2). En ook in de eerste competitiematch liep het dus meteen fout. KV Mechelen, nochtans eveneens een ploeg in volle opbouw, sleepte een verdienstelijk punt uit de brand.

Club had wel voldoende kansen om met de overwinning in de haal te gaan. Zeker in de eerste helft kende Blauw-Zwart een flinke dosis pech in de afwerking. Over het algemeen werd het dus een overbodig puntenverlies voor de thuisploeg. Al moet gezegd dat ook de bezoekers enkele goede kansen lieten liggen. Bovendien ontsnapte Club in de slotfase aan erger.

Geen rood voor Mechele

Bij het uitvoetballen belandde de bal plots in de voeten van Brandon Mechele, maar die kreeg het leer onvoldoende onder controle. Bijgevolg plantte hij de onderkant van zijn voet op de enkels van de jagende Petter Nosa Dahl. Het leek op het eerste zicht geen bewuste actie van Mechele, uit de herhaling bleek echter dat hij zijn tegenstander wel vol raakte. 

Uiteindelijk kwam de Brugse verdediger er zonder sanctie vanaf, volgens analist Wesley Sonck mocht hij daarbij van geluk spreken. "Ik had het meteen gezien. Dit is zeker genoeg voor rood. Mechele heeft de bal niet onder controle en is te laat. Ik heb al voor veel minder erge zaken rood gezien", analyseerde Sonck bij DAZN. "Dit was toch randje rode kaart hoor. Ik denk dat Mechele heel blij zal zijn dat hij geen rood kreeg."

Mechele had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

60
60
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

171
171
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

56
56
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

642
642
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

178
178
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

145
145
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

147
147
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

198
198
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

91
91
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

97
97
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

65
65
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

335
335
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

71
71
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

42
42
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

254
254
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

91
91
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

76
76
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

196
196
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

219
219
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

328
328
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

80
80
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

106
106
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

480
480

Meer sportnieuws