Club met schrik vrij: "Zeker voldoende voor rode kaart"

door
Club met schrik vrij:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassend resultaat opgeleverd. Zo liep landskampioen Club Brugge meteen tegen puntenverlies aan op eigen veld tegen KV Mechelen: 1-1. Blauw-Zwart mocht daarbij zelfs nog van geluk spreken.

De Bruggelingen toonden zich deze zomer al erg actief op de transfermarkt en zijn zelfs al grotendeels klaar met het werk aan inkomende zijde. Maar er moeten wel nog verschillende spelers van de hand gedaan worden, waardoor de selectie momenteel wel erg groot is. Bovendien sloot een aantal sterkhouders pas veel later in de voorbereiding aan.

LEES OOK: Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

Club laat kansen liggen

Bijgevolg staat de ploeg van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt. Dat bleek een week geleden al, toen Club Brugge in de Supercup zijn meerdere moest erkennen in Union SG (1-2). En ook in de eerste competitiematch liep het dus meteen fout. KV Mechelen, nochtans eveneens een ploeg in volle opbouw, sleepte een verdienstelijk punt uit de brand.

Club had wel voldoende kansen om met de overwinning in de haal te gaan. Zeker in de eerste helft kende Blauw-Zwart een flinke dosis pech in de afwerking. Over het algemeen werd het dus een overbodig puntenverlies voor de thuisploeg. Al moet gezegd dat ook de bezoekers enkele goede kansen lieten liggen. Bovendien ontsnapte Club in de slotfase aan erger.

Geen rood voor Mechele

Bij het uitvoetballen belandde de bal plots in de voeten van Brandon Mechele, maar die kreeg het leer onvoldoende onder controle. Bijgevolg plantte hij de onderkant van zijn voet op de enkels van de jagende Petter Nosa Dahl. Het leek op het eerste zicht geen bewuste actie van Mechele, uit de herhaling bleek echter dat hij zijn tegenstander wel vol raakte. 

Uiteindelijk kwam de Brugse verdediger er zonder sanctie vanaf, volgens analist Wesley Sonck mocht hij daarbij van geluk spreken. "Ik had het meteen gezien. Dit is zeker genoeg voor rood. Mechele heeft de bal niet onder controle en is te laat. Ik heb al voor veel minder erge zaken rood gezien", analyseerde Sonck bij DAZN. "Dit was toch randje rode kaart hoor. Ik denk dat Mechele heel blij zal zijn dat hij geen rood kreeg."

Mechele had rood moeten krijgen ...

Meest recent

Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

3
3
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

8
8
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

419
419
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

81
81
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

123
123
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

23
23
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

58
58
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

170
170
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

70
70
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

248
248
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

50
50
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

150
150
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

122
122
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

220
220
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

368
368
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

43
43
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

426
426
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

283
283
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

82
82
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

112
112
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

225
225
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

190
190
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

142
142
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

550
550
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

39
39

Meer sportnieuws