Club met schrik vrij: "Zeker voldoende voor rode kaart"

door
Club met schrik vrij:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassend resultaat opgeleverd. Zo liep landskampioen Club Brugge meteen tegen puntenverlies aan op eigen veld tegen KV Mechelen: 1-1. Blauw-Zwart mocht daarbij zelfs nog van geluk spreken.

De Bruggelingen toonden zich deze zomer al erg actief op de transfermarkt en zijn zelfs al grotendeels klaar met het werk aan inkomende zijde. Maar er moeten wel nog verschillende spelers van de hand gedaan worden, waardoor de selectie momenteel wel erg groot is. Bovendien sloot een aantal sterkhouders pas veel later in de voorbereiding aan.

LEES OOK: 'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

Club laat kansen liggen

Bijgevolg staat de ploeg van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt. Dat bleek een week geleden al, toen Club Brugge in de Supercup zijn meerdere moest erkennen in Union SG (1-2). En ook in de eerste competitiematch liep het dus meteen fout. KV Mechelen, nochtans eveneens een ploeg in volle opbouw, sleepte een verdienstelijk punt uit de brand.

Club had wel voldoende kansen om met de overwinning in de haal te gaan. Zeker in de eerste helft kende Blauw-Zwart een flinke dosis pech in de afwerking. Over het algemeen werd het dus een overbodig puntenverlies voor de thuisploeg. Al moet gezegd dat ook de bezoekers enkele goede kansen lieten liggen. Bovendien ontsnapte Club in de slotfase aan erger.

Geen rood voor Mechele

Bij het uitvoetballen belandde de bal plots in de voeten van Brandon Mechele, maar die kreeg het leer onvoldoende onder controle. Bijgevolg plantte hij de onderkant van zijn voet op de enkels van de jagende Petter Nosa Dahl. Het leek op het eerste zicht geen bewuste actie van Mechele, uit de herhaling bleek echter dat hij zijn tegenstander wel vol raakte. 

Uiteindelijk kwam de Brugse verdediger er zonder sanctie vanaf, volgens analist Wesley Sonck mocht hij daarbij van geluk spreken. "Ik had het meteen gezien. Dit is zeker genoeg voor rood. Mechele heeft de bal niet onder controle en is te laat. Ik heb al voor veel minder erge zaken rood gezien", analyseerde Sonck bij DAZN. "Dit was toch randje rode kaart hoor. Ik denk dat Mechele heel blij zal zijn dat hij geen rood kreeg."

Mechele had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

64
64
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

114
114
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

61
61
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

86
86
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

24
24
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

50
50
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

96
96
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

47
47
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

191
191
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

78
78
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

179
179
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

124
124
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

79
79
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

82
82
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

399
399
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

364
364
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

114
114
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

260
260

Meer sportnieuws