Club met schrik vrij: "Zeker voldoende voor rode kaart"

door
Club met schrik vrij:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassend resultaat opgeleverd. Zo liep landskampioen Club Brugge meteen tegen puntenverlies aan op eigen veld tegen KV Mechelen: 1-1. Blauw-Zwart mocht daarbij zelfs nog van geluk spreken.

De Bruggelingen toonden zich deze zomer al erg actief op de transfermarkt en zijn zelfs al grotendeels klaar met het werk aan inkomende zijde. Maar er moeten wel nog verschillende spelers van de hand gedaan worden, waardoor de selectie momenteel wel erg groot is. Bovendien sloot een aantal sterkhouders pas veel later in de voorbereiding aan.

LEES OOK: Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club laat kansen liggen

Bijgevolg staat de ploeg van coach Nicky Hayen nog lang niet op punt. Dat bleek een week geleden al, toen Club Brugge in de Supercup zijn meerdere moest erkennen in Union SG (1-2). En ook in de eerste competitiematch liep het dus meteen fout. KV Mechelen, nochtans eveneens een ploeg in volle opbouw, sleepte een verdienstelijk punt uit de brand.

Club had wel voldoende kansen om met de overwinning in de haal te gaan. Zeker in de eerste helft kende Blauw-Zwart een flinke dosis pech in de afwerking. Over het algemeen werd het dus een overbodig puntenverlies voor de thuisploeg. Al moet gezegd dat ook de bezoekers enkele goede kansen lieten liggen. Bovendien ontsnapte Club in de slotfase aan erger.

Geen rood voor Mechele

Bij het uitvoetballen belandde de bal plots in de voeten van Brandon Mechele, maar die kreeg het leer onvoldoende onder controle. Bijgevolg plantte hij de onderkant van zijn voet op de enkels van de jagende Petter Nosa Dahl. Het leek op het eerste zicht geen bewuste actie van Mechele, uit de herhaling bleek echter dat hij zijn tegenstander wel vol raakte. 

Uiteindelijk kwam de Brugse verdediger er zonder sanctie vanaf, volgens analist Wesley Sonck mocht hij daarbij van geluk spreken. "Ik had het meteen gezien. Dit is zeker genoeg voor rood. Mechele heeft de bal niet onder controle en is te laat. Ik heb al voor veel minder erge zaken rood gezien", analyseerde Sonck bij DAZN. "Dit was toch randje rode kaart hoor. Ik denk dat Mechele heel blij zal zijn dat hij geen rood kreeg."

Mechele had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

13
13
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

8
8
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

96
96
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

49
49
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

41
41
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

44
44
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

58
58
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

156
156
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

85
85
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

83
83
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

315
315
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

80
80
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

83
83
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

601
601
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

205
205
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

248
248
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

165
165
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

70
70
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

101
101
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

302
302
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

420
420
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

176
176

Meer sportnieuws