Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

772
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

25
25
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

19
19
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

148
148
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

313
313
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

28
28
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

411
411
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

218
218
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

147
147
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

28
28
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

37
37
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

775
775
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

200
200
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

392
392
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

39
39
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

368
368
Manchester United dankt beresterke Fernandes in vlotte zege

In de Premier League had Manchester United wel wat recht te zetten na het debacle tegen Hull City. ...

40
40
Anderlecht wéér achter tegen Union: fans viseren duo

Union SG en RSC Anderlecht zijn momenteel bezig aan de Brusselse derby. De eerste 45 minuten liggen ...

364
364
Clean-sheet Courtois in ruime zege; Ajax haalt stevig uit

Real Madrid is uitstekend begonnen aan het tweede José Mourinho-tijdperk. De Koniklijke legde ...

47
47
'Transferbom in Genk: Liverpool klopt aan voor steunpilaar'

KRC Genk staat op punt om afscheid te nemen van Zakaria El Ouahdi. Maar vlak voor de ...

345
345
Leko maakt eigen speler met grond gelijk: "Ben zéér boos"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

310
310
Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

In de Challenger Pro League lijkt alles dit seizoen enorm dicht bij mekaar te liggen. Voor deze ...

48
48
Energieke Kanaries zadelen Antwerp op met ferme kater

STVV had een zware Europese wedstrijd achter de rug, maar bleek toch enorm energiek op de Bosuil. De ...

93
93
Hubert wisselt vijf keer; groot slachtoffer bij Anderlecht

Zondagavond staat de eerste Brusselse derby van het Jupiler Pro League-seizoen op het programma. Kan ...

170
170
Club Brugge benadeeld? Analisten fileren rode kaart Forbs

Club Brugge heeft zijn eerste nederlaag in de Jupiler Pro League beet. De regerende kampioen ging ...

1385
1385
Scorende Lavia helpt Alonso aan droomstart, PSV haalt sloophamer uit

Chelsea FC is sterk aan het seizoen begonnen onder Xabi Alonso. De Blues legden zondagnamiddag ook ...

56
56

Meer sportnieuws