Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

772
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

5
5
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

74
74
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

144
144
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

42
42
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

77
77
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

54
54
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

247
247
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

131
131
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

128
128
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

101
101
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

20
20
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

49
49
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

114
114
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

68
68
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

39
39
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

98
98
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

145
145
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

346
346
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

128
128
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

89
89
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

216
216
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

210
210
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

774
774
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70

Meer sportnieuws