Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

772
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

1
1
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

56
56
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

98
98
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

126
126
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

173
173
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

70
70
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

24
24
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

89
89
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

51
51
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

26
26
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

80
80
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

70
70

Meer sportnieuws