Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

door
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Leko maakt Club-speler belachelijk: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

0
0
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

0
0
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

5
5
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

64
64
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

39
39
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

5
5
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

27
27
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

183
183
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

156
156
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

174
174
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

23
23
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

43
43
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

27
27
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

29
29
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

53
53
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

74
74
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

71
71
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

69
69
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

112
112
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

162
162
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

57
57
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

252
252
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

36
36

Meer sportnieuws