Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

772
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: 'Anderlecht pakt plots uit met daverende verrassing'

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

9
9
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

27
27
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

284
284
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

101
101
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

60
60
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

311
311
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

169
169
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

39
39
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

450
450
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

420
420
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

54
54
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

123
123
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

111
111
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

273
273
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

110
110
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

364
364
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

101
101
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

127
127
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

275
275
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

257
257
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

62
62
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

39
39
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

58
58
Ooit bijna van Anderlecht, nu dé sensatie van Dinamo Zagreb

RSC Anderlecht speelt donderdagavond om 21u in en tegen Dinamo Zagreb. Dat is toch een ploeg in ...

103
103

Meer sportnieuws