Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

772
Club incasseert tweede mokerslag door Noorse diamant

Nicky Hayen kende een prachtig sprookje bij Club Brugge vorig seizoen maar Blauw-Zwart leed vanavond wel meteen zuur puntenverlies tegen een moedig Malinwa. Een tweede mokerslag in een week tijd. Het was een Noor die uitblonk op Jan Breydel, al was dat niet aan de kant van de landskampioen.

We waren amper bekomen van het EK en vanavond stond al de eerste wedstrijd van de Jupiler Pro League op het programma. Op Jan Breydel nam landskampioen Club Brugge het op tegen KV Mechelen, exact hetzelfde scenario als vorig seizoen. Blauw-Zwart zag de Supercup al verloren gaan tegen Union maar begon vol vertrouwen aan het nieuwe seizoen.

Met Seys kreeg opnieuw een jongeling vertrouwen van Nicky Hayen, voorin was er voor Nilsson een basisplaats naast onder meer Tzolis. Bij Malinwa was het nog wachten op een aantal nieuwkomers: de Spanjaard Marsà stond wel meteen in de basis en ook de jonge Van den Eynden mocht opdraven van Hasi.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Strijdvaardig Malinwa krijgt hulp van doelhout

Voor eigen publiek eiste Club meteen het balbezit op maar grote kansen leverde dat niet op in de openingsfase. Iets voorbij het kwartier ging een flauwe poging van De Cuyper ruim over de kooi van Ortwin De Wolf. Aan de overzijde moest Mignolet redding brengen bij een gekraakt schot van Pflücke.

Malinwa zette zijn voet stilaan meer naast die van Club ondertussen en op het halfuur vergat Mrabti om van dichtbij zijn kopbal te kadreren. Blauw-Zwart kreeg even later na een hoekschop wel een reuzegrote kans: Onyedika nam een afvallende bal heerlijk op de slof maar de paal bracht redding voor KV.

In het slotkwartier was De Wolf van grote waarde door Tzolis tot twee maal toe van een doelpunt te houden en Hairemans haalde nog een kopbal van Mechele van de lijn. Halfweg had Club de deur nog niet geopend tegen een stug Malinwa, ondanks heel wat kansen.

Club opent debatten en loopt nadien op Noorse diamant

Bij de thuisploeg kwam Jutglà na de pauze in het veld voor (de geblessseerde?) Onyedika. Club beloonde zichzelf deze keer wel snel voor het overwicht: een scherpe voorzet verdween aanvankelijk niet in doel maar in de rebound trof de jonge Seys met wat meeval raak: 1-0 voor de landskampioen.

Op het uur kwam er heel wat aanvallend geweld in de ploeg bij de bezoekers, waaronder nieuwkomer Nosa Dahl. En Hans Vanaken zal die naam na vanavond zeker nooit meer vergeten. De Noor dolde meteen met de gouden schoen, gaf nog eens gepast voor en Pflücke maakte Jan Breydel stil door de 1-1 te maken.

Hasi zag zijn team met steeds meer vertrouwen voetballen maar de volgende grote kans was wel voor een andere invaller: Siquet schoot vanuit een scherpe hoek op de benen van De Wolf. Net zoals tijdens de eerste helft kreeg Rood-Geel het weer lastig in het slotkwartier. In de slotminuten was er onbegrijpelijk geen rood voor Mechele na een aanslag op Nosa. Ondanks een laat offensief van de thuisploeg (inclusief bal op de lat van Nilsson) hield KV knap stand, voor het tweede seizoen op een rij pakt het een punt op Jan Breydel.

Scoreverloop:

1-0 (52') Seys, 1-1 (65') Nosa Dahl

Ziet u Hayen 'overleven' dit seizoen?

Meest recent

Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

7
7
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

81
81
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

162
162
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

176
176
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

67
67
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

47
47
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

174
174
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

32
32
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

93
93
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

180
180
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

684
684
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

90
90
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

133
133
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

187
187
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

176
176
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

118
118
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

225
225
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

446
446
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

33
33

Meer sportnieuws