'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

door stemmen
'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

KRC Genk wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende resultaten van vorig seizoen. Daarvoor werd nieuwe coach Thorsten Fink ook al van de nodige versterking voorzien. En de Limburgers staan nu op punt om nog een aanwinst vast te leggen.

Genk kan niet anders dan ontevreden zijn over het vorige seizoen. Zo werd naast quasi elke vooropgestelde doelstelling gegrepen, Racing slaagde er niet eens in om een Europees ticket af te dwingen. Bovendien vertrok coach Wouter Vrancken ook nog eens naar directe concurrent AA Gent.

Het bestuur bleef evenwel niet bij de pakken zitten en haalde zelf een trainer weg bij een competitiegenoot. Zo werd Fink binnen gehaald nadat hij puik werk had verricht bij STVV. Dat moet hij nu ook in Genk zien te doen: goede resultaten halen en terwijl ook zoveel mogelijk jonge spelers lanceren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Nieuwe derde doelman

Om die doelen te behalen werd de Duitser alvast van een viertal versterkingen voorzien. Zo pakte de trainer zijn sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee vanuit Sint-Truiden. Vervolgens strikte Genk de Colombiaanse verdediger Adrian Palacios en Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyo Oh.

En ook de volgende aanwinst lijkt binnen. Zo meldt Het Belang van Limburg dat Olivier Vliegen weldra zijn kribbel zet. De 25-jarige doelman komt over Slovan Liberec en kan voor twee seizoenen, met optie tot een derde, tekenen. Hij sluit aan bij Jong Genk, maar wordt ook derde keeper bij eerste ploeg achter Mike Penders en Hendrik Van Crombrugge.

Tsjechisch avontuur

Vliegen heeft een opmerkelijk carrièreverloop achter de rug tot dusver. Als jeugdspeler was hij al actief bij Genk, maar ook bij onder meer Standard en Anderlecht. Op relatief jonge leeftijd koos hij echter voor een avontuur in Tsjechië, waar hij bij verschillende clubs de revue passeerde.

Ook speelde hij een jaartje op huurbasis bij het Slowaakse FK Senica, om vervolgens helemaal door te breken bij Slovan Liberec. Op zijn 25ste keert de Maasmechelaar echter terug naar de heimat. Hoewel zijn transfer nog officieel moet afgerond worden, sloot Vliegen alvast aan op de stage van Jong Genk.

Met zijn huidige kern moet Genk minstens de top 3 kunnen halen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

59
59
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

52
52
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

143
143
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

674
674
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

206
206
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

411
411
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws