'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

door
'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

KRC Genk wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende resultaten van vorig seizoen. Daarvoor werd nieuwe coach Thorsten Fink ook al van de nodige versterking voorzien. En de Limburgers staan nu op punt om nog een aanwinst vast te leggen.

Genk kan niet anders dan ontevreden zijn over het vorige seizoen. Zo werd naast quasi elke vooropgestelde doelstelling gegrepen, Racing slaagde er niet eens in om een Europees ticket af te dwingen. Bovendien vertrok coach Wouter Vrancken ook nog eens naar directe concurrent AA Gent.

Het bestuur bleef evenwel niet bij de pakken zitten en haalde zelf een trainer weg bij een competitiegenoot. Zo werd Fink binnen gehaald nadat hij puik werk had verricht bij STVV. Dat moet hij nu ook in Genk zien te doen: goede resultaten halen en terwijl ook zoveel mogelijk jonge spelers lanceren.

LEES OOK: België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Nieuwe derde doelman

Om die doelen te behalen werd de Duitser alvast van een viertal versterkingen voorzien. Zo pakte de trainer zijn sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee vanuit Sint-Truiden. Vervolgens strikte Genk de Colombiaanse verdediger Adrian Palacios en Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyo Oh.

En ook de volgende aanwinst lijkt binnen. Zo meldt Het Belang van Limburg dat Olivier Vliegen weldra zijn kribbel zet. De 25-jarige doelman komt over Slovan Liberec en kan voor twee seizoenen, met optie tot een derde, tekenen. Hij sluit aan bij Jong Genk, maar wordt ook derde keeper bij eerste ploeg achter Mike Penders en Hendrik Van Crombrugge.

Tsjechisch avontuur

Vliegen heeft een opmerkelijk carrièreverloop achter de rug tot dusver. Als jeugdspeler was hij al actief bij Genk, maar ook bij onder meer Standard en Anderlecht. Op relatief jonge leeftijd koos hij echter voor een avontuur in Tsjechië, waar hij bij verschillende clubs de revue passeerde.

Ook speelde hij een jaartje op huurbasis bij het Slowaakse FK Senica, om vervolgens helemaal door te breken bij Slovan Liberec. Op zijn 25ste keert de Maasmechelaar echter terug naar de heimat. Hoewel zijn transfer nog officieel moet afgerond worden, sloot Vliegen alvast aan op de stage van Jong Genk.

Met zijn huidige kern moet Genk minstens de top 3 kunnen halen ...

Meest recent

'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

12
12
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

7
7
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

221
221
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

53
53
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

293
293
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

181
181
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

98
98
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

608
608
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

146
146
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

205
205
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

171
171
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

161
161
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

378
378
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

27
27
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

210
210
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

71
71
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

451
451
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

244
244
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

137
137
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

276
276
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1065
1065
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

100
100
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

991
991
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

133
133

Meer sportnieuws