'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

door
'Opvallende transfer: Genk haalt bekend gezicht terug'

KRC Genk wil zich in de komende jaargang herpakken na de teleurstellende resultaten van vorig seizoen. Daarvoor werd nieuwe coach Thorsten Fink ook al van de nodige versterking voorzien. En de Limburgers staan nu op punt om nog een aanwinst vast te leggen.

Genk kan niet anders dan ontevreden zijn over het vorige seizoen. Zo werd naast quasi elke vooropgestelde doelstelling gegrepen, Racing slaagde er niet eens in om een Europees ticket af te dwingen. Bovendien vertrok coach Wouter Vrancken ook nog eens naar directe concurrent AA Gent.

Het bestuur bleef evenwel niet bij de pakken zitten en haalde zelf een trainer weg bij een competitiegenoot. Zo werd Fink binnen gehaald nadat hij puik werk had verricht bij STVV. Dat moet hij nu ook in Genk zien te doen: goede resultaten halen en terwijl ook zoveel mogelijk jonge spelers lanceren.

LEES OOK: Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

Nieuwe derde doelman

Om die doelen te behalen werd de Duitser alvast van een viertal versterkingen voorzien. Zo pakte de trainer zijn sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers mee vanuit Sint-Truiden. Vervolgens strikte Genk de Colombiaanse verdediger Adrian Palacios en Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyo Oh.

En ook de volgende aanwinst lijkt binnen. Zo meldt Het Belang van Limburg dat Olivier Vliegen weldra zijn kribbel zet. De 25-jarige doelman komt over Slovan Liberec en kan voor twee seizoenen, met optie tot een derde, tekenen. Hij sluit aan bij Jong Genk, maar wordt ook derde keeper bij eerste ploeg achter Mike Penders en Hendrik Van Crombrugge.

Tsjechisch avontuur

Vliegen heeft een opmerkelijk carrièreverloop achter de rug tot dusver. Als jeugdspeler was hij al actief bij Genk, maar ook bij onder meer Standard en Anderlecht. Op relatief jonge leeftijd koos hij echter voor een avontuur in Tsjechië, waar hij bij verschillende clubs de revue passeerde.

Ook speelde hij een jaartje op huurbasis bij het Slowaakse FK Senica, om vervolgens helemaal door te breken bij Slovan Liberec. Op zijn 25ste keert de Maasmechelaar echter terug naar de heimat. Hoewel zijn transfer nog officieel moet afgerond worden, sloot Vliegen alvast aan op de stage van Jong Genk.

Met zijn huidige kern moet Genk minstens de top 3 kunnen halen ...

Meest recent

Euvrard laat koppen rollen: Standard dumpt kwartet

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

12
12
AA Gent slikt bittere pil: zware blessure toptalent

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

29
29
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

159
159
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

151
151
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

95
95
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

378
378
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

213
213
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

144
144
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

125
125
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

184
184
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

60
60
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

598
598
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

50
50
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

68
68
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

106
106
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

397
397
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

59
59
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

105
105
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

169
169
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

355
355
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

362
362
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

269
269
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

121
121

Meer sportnieuws