'Pijnlijke aftocht: Gift Orban staat voor bliksemtransfer'

1392
'Pijnlijke aftocht: Gift Orban staat voor bliksemtransfer'

De Jupiler Pro League bleek al meermaals een ideale springplank richting de Europese topcompetities. Maar niet voor alle vertrokken smaakmakers werd de overstap naar het buitenland een succes. Gift Orban bijvoorbeeld, wordt al na enkele maanden gelinkt aan een nieuwe transfer.

Begin 2023 belandde de Nigeriaanse spits bij AA Gent. Met de opbrengsten van de verkoop van Ibrahim Salah aan Stade Rennais, kon hij overgenomen worden van het Noorse Stabaek. De Buffalo's telden uiteindelijk een slordige 3.3 miljoen euro neer voor zijn komst. Maar al snel bleek hij die investering helemaal waard.

Orban ging namelijk als een wervelwind van start bij zijn nieuwe werkgever. Zowel in de Jupiler Pro League als in de Conference League scoorde hij met de ogen dicht. Uiteindelijk sloot de spits het voorbije seizoen af met 20 doelpunten in 22 duels namens de Buffalo's.

LEES OOK: Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

Wintertransfer naar Lyon

Die straffe cijfers leken hem in de zomer een nieuwe toptransfer te gaan opleveren. Uiteindelijk slaagde Gent er echter toch in om hem aan boord te houden door niet af te wijken van een forse vraagprijs van zo'n 30 miljoen euro. Dat bleek evenwel niet de meest geslaagde zet.

Na zijn gemiste transfer kende Orban immers een flinke terugval. En dus werd hij enkele maanden later alsnog verkocht. Uiteindelijk toonde Olympique Lyon zich bereid om een transfersom neer te tellen die via bonussen kan oplopen tot zo'n 20 miljoen euro. Maar die stap bleek uiteindelijk toch wat te groot.

Bliksemvertrek op komst

In zijn eerste maanden bij Lyon kwam Orban niet verder dan een 16tal wedstrijden, waarvan het merendeel als invaller. En ook naar komend seizoen toe speelt hij niet bepaald een hoofdrol in de plannen. De bekende Franse journalist Nabil Djellit gaat zelfs nog een stapje verder.

Volgens hem kan de spits na enkele maanden immers alweer vertrekken. Stade Brestois, vorig seizoen knap derde in de Ligue 1 en dus verzekerd van Champions League-voetbal, toont alvast interesse. Het is niet duidelijk of het daarbij om een huurbeurt of permanente transfer gaat.

Orban is te vroeg vertrokken bij Gent ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

58
58
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

102
102
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

215
215
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

966
966
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

436
436
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws