'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

door
'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

RSC Anderlecht lijkt klaar voor de competitieopener van komend weekend tegen STVV. De Brusselaars wonnen zaterdag immers hun galawedstrijd en haalden het met 2-1 van VfL Wolfsburg. Die partij leverde RSCA wel een nieuwe transferprioriteit op.

De recordkampioen opent aanstaande zaterdag zijn seizoen met een competitiewedstrijd tegen STVV. Om die partij zo goed mogelijk voor te bereiden werden dit weekend een tweetal oefenmatchen afgewerkt. Zondag-voormiddag won een elftal van jongeren en reserve-spelers alvast met 6-2 van het B-elftal van Amiens SC.

Een dag eerder stond echter de belangrijkste test op het programma. Zo werden de poorten van het Lotto Park opengegooid voor de komst van Wolfsburg. En de ploeg van coach Brian Riemer boekte een hoopgevend resultaat. Ondanks een vroege achterstand werd met 2-1 gewonnen van de Duitse subtopper.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Amuzu in lappenmand

Maar die zege kreeg wel een donker randje voor de Brusselaars. Zo moest Francis Amuzu de strijd al vroegtijdig staken. Een scan moet maandag uitsluitsel geven over de ernst van de blessure, al lijkt een kruisbandletsel niet aan de orde. Wel zou de flankaanvaller zeker een maandje buiten strijd staan.

Voor RSCA is dat uiteraard een aderlating, zeker als de schade nog groter blijkt te zijn. Amuzu was immers bezig aan een overtuigende en productieve voorbereiding. Bovendien zitten er in de huidige kern amper spelers met een gelijkaardig profiel: een snelle flankaanvaller die voor de nodige diepgang en scoren vermogen zorgt.

Nieuwe flankaanvaller nodig

Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad zit er voor CEO Sports Jesper Fredberg dan ook niets anders op dan de transfermarkt op te trekken om zo'n type aan te trekken. Een extra flankaanvaller stond al op de verlanglijst, maar is nu ook een prioriteit geworden. Zeker omdat Thorgan Hazard ook nog eens maanden buiten strijd is. Maar de middelen zijn beperkt. De kans bestaat dus dat Fredberg kiest voor huurconstructie om deze positie in te vullen. Vanuit Italië wordt Issiaka Kamate (Internazionale) alvast genoemd als mogelijk target.

Anderlecht moet sowieso een extra flankspeler halen ...

Meest recent

Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

2
2
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

18
18
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

92
92
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

41
41
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

290
290
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

44
44
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

201
201
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

530
530
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

173
173
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

798
798
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

462
462
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

394
394
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

551
551
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

516
516
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

388
388
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

280
280
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

321
321
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

731
731
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

277
277
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

543
543
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

781
781
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

221
221

Meer sportnieuws