'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

340
'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

RSC Anderlecht lijkt klaar voor de competitieopener van komend weekend tegen STVV. De Brusselaars wonnen zaterdag immers hun galawedstrijd en haalden het met 2-1 van VfL Wolfsburg. Die partij leverde RSCA wel een nieuwe transferprioriteit op.

De recordkampioen opent aanstaande zaterdag zijn seizoen met een competitiewedstrijd tegen STVV. Om die partij zo goed mogelijk voor te bereiden werden dit weekend een tweetal oefenmatchen afgewerkt. Zondag-voormiddag won een elftal van jongeren en reserve-spelers alvast met 6-2 van het B-elftal van Amiens SC.

Een dag eerder stond echter de belangrijkste test op het programma. Zo werden de poorten van het Lotto Park opengegooid voor de komst van Wolfsburg. En de ploeg van coach Brian Riemer boekte een hoopgevend resultaat. Ondanks een vroege achterstand werd met 2-1 gewonnen van de Duitse subtopper.

LEES OOK: Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Amuzu in lappenmand

Maar die zege kreeg wel een donker randje voor de Brusselaars. Zo moest Francis Amuzu de strijd al vroegtijdig staken. Een scan moet maandag uitsluitsel geven over de ernst van de blessure, al lijkt een kruisbandletsel niet aan de orde. Wel zou de flankaanvaller zeker een maandje buiten strijd staan.

Voor RSCA is dat uiteraard een aderlating, zeker als de schade nog groter blijkt te zijn. Amuzu was immers bezig aan een overtuigende en productieve voorbereiding. Bovendien zitten er in de huidige kern amper spelers met een gelijkaardig profiel: een snelle flankaanvaller die voor de nodige diepgang en scoren vermogen zorgt.

Nieuwe flankaanvaller nodig

Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad zit er voor CEO Sports Jesper Fredberg dan ook niets anders op dan de transfermarkt op te trekken om zo'n type aan te trekken. Een extra flankaanvaller stond al op de verlanglijst, maar is nu ook een prioriteit geworden. Zeker omdat Thorgan Hazard ook nog eens maanden buiten strijd is. Maar de middelen zijn beperkt. De kans bestaat dus dat Fredberg kiest voor huurconstructie om deze positie in te vullen. Vanuit Italië wordt Issiaka Kamate (Internazionale) alvast genoemd als mogelijk target.

Anderlecht moet sowieso een extra flankspeler halen ...

Meest recent

'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

18
18
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

173
173
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

65
65
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

25
25
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

92
92
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

27
27
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

131
131
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

367
367
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

47
47
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

384
384
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

167
167
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

186
186
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

526
526
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

157
157
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

165
165
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

738
738
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

186
186
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

109
109
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

151
151
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

356
356
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

53
53

Meer sportnieuws