'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

door
'Galawedstrijd dwingt Anderlecht tot extra transfer'

RSC Anderlecht lijkt klaar voor de competitieopener van komend weekend tegen STVV. De Brusselaars wonnen zaterdag immers hun galawedstrijd en haalden het met 2-1 van VfL Wolfsburg. Die partij leverde RSCA wel een nieuwe transferprioriteit op.

De recordkampioen opent aanstaande zaterdag zijn seizoen met een competitiewedstrijd tegen STVV. Om die partij zo goed mogelijk voor te bereiden werden dit weekend een tweetal oefenmatchen afgewerkt. Zondag-voormiddag won een elftal van jongeren en reserve-spelers alvast met 6-2 van het B-elftal van Amiens SC.

Een dag eerder stond echter de belangrijkste test op het programma. Zo werden de poorten van het Lotto Park opengegooid voor de komst van Wolfsburg. En de ploeg van coach Brian Riemer boekte een hoopgevend resultaat. Ondanks een vroege achterstand werd met 2-1 gewonnen van de Duitse subtopper.

LEES OOK: 'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Amuzu in lappenmand

Maar die zege kreeg wel een donker randje voor de Brusselaars. Zo moest Francis Amuzu de strijd al vroegtijdig staken. Een scan moet maandag uitsluitsel geven over de ernst van de blessure, al lijkt een kruisbandletsel niet aan de orde. Wel zou de flankaanvaller zeker een maandje buiten strijd staan.

Voor RSCA is dat uiteraard een aderlating, zeker als de schade nog groter blijkt te zijn. Amuzu was immers bezig aan een overtuigende en productieve voorbereiding. Bovendien zitten er in de huidige kern amper spelers met een gelijkaardig profiel: een snelle flankaanvaller die voor de nodige diepgang en scoren vermogen zorgt.

Nieuwe flankaanvaller nodig

Volgens La Dernière Heure en Het Nieuwsblad zit er voor CEO Sports Jesper Fredberg dan ook niets anders op dan de transfermarkt op te trekken om zo'n type aan te trekken. Een extra flankaanvaller stond al op de verlanglijst, maar is nu ook een prioriteit geworden. Zeker omdat Thorgan Hazard ook nog eens maanden buiten strijd is. Maar de middelen zijn beperkt. De kans bestaat dus dat Fredberg kiest voor huurconstructie om deze positie in te vullen. Vanuit Italië wordt Issiaka Kamate (Internazionale) alvast genoemd als mogelijk target.

Anderlecht moet sowieso een extra flankspeler halen ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

3
3
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

27
27
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

18
18
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

159
159
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

141
141
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

83
83
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

229
229
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

174
174
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

126
126
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

116
116
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

241
241
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

44
44
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

126
126
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

259
259
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

504
504
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

238
238
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

414
414
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

245
245
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

390
390
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

643
643

Meer sportnieuws