Anderlecht krijgt eerste verdict te horen na blessure Amuzu

759 stemmen
Anderlecht krijgt eerste verdict te horen na blessure Amuzu

RSC Anderlecht tankte zaterdag vertrouwen met een 2-1-overwinning in de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit die oefenpot. Zo viel Francis Amuzu in de eerste helft uit met een blessure.

De recordkampioen opent aanstaande zaterdag zijn seizoen met een competitiewedstrijd tegen STVV. Om die partij zo goed mogelijk voor te bereiden werden dit weekend een tweetal oefenmatchen afgewerkt. Zondag-voormiddag won een elftal van jongeren en reserve-spelers alvast met 6-2 van het B-elftal van Amiens SC.

Een dag eerder stond echter de belangrijkste test op het programma. Zo werden de poorten van het Lotto Park opengegooid voor de komst van Wolfsburg. En de ploeg van coach Brian Riemer boekte een hoopgevend resultaat. Ondanks een vroege achterstand werd met 2-1 gewonnen van de Duitse subtopper.

LEES OOK: 'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

Géén kruisbandletsel

Maar die zege kreeg wel een donker randje voor de Brusselaars. Zo moest Francis Amuzu de strijd al vroegtijdig staken. De flankaanvaller was nochtans bezig aan een sterke en uiterst productieve voorbereiding, maar zal de start van het nieuwe seizoen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Volgens La Dernière Heure hebben de eerste onderzoeken uitgewezen dat de kruisbanden niet geraakt zijn. Een opluchting, maar men vreest nog steeds voor een andere zware blessure. Daarover moet een scan maandag uitsluitsel brengen, mogelijk situeert het probleem zich rond de meniscus.

Extra flankaanvaller gezocht

In ieder geval zou Amuzu minstens een maandje uit zijn, mogelijk loopt die revalidatieduur nog op. Een flinke streep door de rekening, want door de afwezigheid van Thorgan Hazard was de spoeling op de flanken al behoorlijk dun. De kans is dan ook groot dat RSCA nog een extra flankaanvaller zal aantrekken. Tot dan zullen jongens als Anders Dreyer en Nilson Angulo hun kansen moeten grijpen.

Anderlecht moet sowieso een extra flankspeler halen ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

71
71
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

68
68
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

60
60
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

34
34
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

154
154
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

222
222
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

503
503
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

174
174
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

463
463
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

862
862
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

368
368
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

177
177
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

702
702
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws