Anderlecht krijgt eerste verdict te horen na blessure Amuzu

door
Anderlecht krijgt eerste verdict te horen na blessure Amuzu

RSC Anderlecht tankte zaterdag vertrouwen met een 2-1-overwinning in de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg. Maar Paars-Wit kwam niet ongehavend uit die oefenpot. Zo viel Francis Amuzu in de eerste helft uit met een blessure.

De recordkampioen opent aanstaande zaterdag zijn seizoen met een competitiewedstrijd tegen STVV. Om die partij zo goed mogelijk voor te bereiden werden dit weekend een tweetal oefenmatchen afgewerkt. Zondag-voormiddag won een elftal van jongeren en reserve-spelers alvast met 6-2 van het B-elftal van Amiens SC.

Een dag eerder stond echter de belangrijkste test op het programma. Zo werden de poorten van het Lotto Park opengegooid voor de komst van Wolfsburg. En de ploeg van coach Brian Riemer boekte een hoopgevend resultaat. Ondanks een vroege achterstand werd met 2-1 gewonnen van de Duitse subtopper.

LEES OOK: 'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

Géén kruisbandletsel

Maar die zege kreeg wel een donker randje voor de Brusselaars. Zo moest Francis Amuzu de strijd al vroegtijdig staken. De flankaanvaller was nochtans bezig aan een sterke en uiterst productieve voorbereiding, maar zal de start van het nieuwe seizoen aan zich voorbij moeten laten gaan.

Volgens La Dernière Heure hebben de eerste onderzoeken uitgewezen dat de kruisbanden niet geraakt zijn. Een opluchting, maar men vreest nog steeds voor een andere zware blessure. Daarover moet een scan maandag uitsluitsel brengen, mogelijk situeert het probleem zich rond de meniscus.

Extra flankaanvaller gezocht

In ieder geval zou Amuzu minstens een maandje uit zijn, mogelijk loopt die revalidatieduur nog op. Een flinke streep door de rekening, want door de afwezigheid van Thorgan Hazard was de spoeling op de flanken al behoorlijk dun. De kans is dan ook groot dat RSCA nog een extra flankaanvaller zal aantrekken. Tot dan zullen jongens als Anders Dreyer en Nilson Angulo hun kansen moeten grijpen.

Anderlecht moet sowieso een extra flankspeler halen ...

Meest recent

Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

4
4
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

36
36
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

83
83
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

109
109
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

11
11
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

113
113
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

229
229
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

140
140
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

72
72
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

274
274
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

70
70
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

180
180
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

299
299
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

97
97
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

152
152
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

73
73
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

112
112
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

205
205
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

185
185
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

679
679
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

148
148

Meer sportnieuws