Anderlecht boekt ruime zege: hattrickheld maakt indruk

686 stemmen
Anderlecht boekt ruime zege: hattrickheld maakt indruk

RSC Anderlecht trapt binnen een week zijn seizoen op gang met een thuismatch tegen STVV. In hun laatste oefenwedstrijden wisten de Brusselaars alvast extra vertrouwen te tanken. Zondag werd ook het Franse Amiens SC met duidelijke cijfers opzij gezet: 6-2.

Een weekje voor de start van de Jupiler Pro League, werkte RSCA nog een druk weekend af. Zaterdag stond namelijk de galawedstrijd tegen VfL Wolfsburg op het programma. Ondanks een vroege tegentreffer van oude bekende Mohamed Amoura, won Paars-Wit die partij uiteindelijk met 2-1.

Daags nadien stond echter nog een oefenpot op het programma. Dit keer vormde de Franse tweedeklasser Amiens, dat weliswaar met het tweede elftal aantrad, de sparringpartner van dienst. Coach Brian Riemer maakte van de gelegenheid gebruik om vooral jongeren en wisselspelers minuten te laten maken.

LEES OOK: 'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

Flips en Arnstad tonen zich

Eén van de jongens die een kans kreeg, was Alexis Flips. De Franse middenvelder is weer terug na een huurperiode en hoopt zijn kans te grijpen, maar speelt voorlopig geen hoofdrol in de plannen. Tegen zijn landgenoten liet Flips wel van zich spreken: na amper 11 minuten opende hij de score.

En ook Kristian Arnstad maakte een goede beurt. De Noor kwam vorig seizoen al op een zijspoor terecht en het lijkt slechts een kwestie van tijd alvorens hij (tijdelijk) vertrekt. Tegen Amiens bewees Arnstad echter dat hij het voetballen niet verleerd is, zo pakte hij uit met twee doelpunten.

Ure schittert met hattrick

Maar dé uitblinker van deze oefenmatch was ongetwijfeld Robbie Ure. De 20-jarige Schot lief afgelopen seizoen al veelbelovende dingen zien bij RSCA Futures en ook tijdens de voorbereiding bij de grote jongens toonde hij al zijn potentieel.

Zondag bewees de spits dat hij ook behoorlijk efficiënt kan zijn. Zo tekende Ure zowaar voor een hattrick. Het wordt dan ook uitkijken of de jongeling zich in de komende maanden kan opwerpen tot een volwaardig alternatief voor Kasper Dolberg en Luis Vazquez.

Arnstad verdient een nieuwe kans bij Anderlecht ...

Meest recent

Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

0
0
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

39
39
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

36
36
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

44
44
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

64
64
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

103
103
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

317
317
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

111
111
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

105
105
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

163
163
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

201
201
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

208
208
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

67
67
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

165
165
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

294
294
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

395
395
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

85
85
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

541
541
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

81
81
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

461
461
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

654
654
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

258
258
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

311
311
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

104
104
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

947
947

Meer sportnieuws