Comeback Anderlecht in galamatch, zware blessuredomper

door
 Comeback Anderlecht in galamatch, zware blessuredomper

RSC Anderlecht nam het in een galawedstrijd op tegen het Duitse Wolfsburg. Bij de Duitsers stonden onder meer ex-speler Sebastiaan Bornauw en voormalig Union-sterkhouder Mohamed Amoura in de basis.

Nicolas Frutos gaf de aftrap voor de galawedstrijd en Yari Verschaeren was voor de gelegenheid de aanvoerder. Jan Vertonghen is nog afwezig. Brian Riemer koos voor een onuitgegeven defensief duo achterin.

LEES OOK: Anderlecht wint strijd om Saliba: twee clubs afgetroefd

Pijnlijk

Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in de openingsfase, maar na een klein kwartier spelen was het raak voor de uitploeg. Amoura kon door de buitenspelval glippen en was sneller dan Engwanda. De ex-Union-spits versloeg ook doelman Colin Coosemans en het stond 0-1.

Nog voor rust had Riemer nog meer kopzorgen. Francis Amuzu bleef liggen na een onschuldig duel met verdediger Lacroix. De buitenspeler bleef in het veld steken en werd verdraaid. De rappe winger moest van het veld worden gedragen met een ogenschijnlijke zware blessure. De ruststand bleef bij 0-1.

Ander gezicht

Na rust draaide Anderlecht de wedstrijd volledig om. Het balbezit was voor paars-wit en dat leverde uiteindelijk ook op. In twee minuten stond Anderlecht plots op voorsprong. Eerst was het Kasper Dolberg met een typische spitsengoal en vervolgens scoorde invaller Angulo in minuut 69 de 2-1.

Op dat moment had Wolfsburg al heel wat wissels doorgevoerd en Anderlecht profiteerde van de wijzigingen bij de Duitsers. Toch moest Colin Coosemans nog een paar keer flink redding brengen. De doelman en Andelrecht hielden stand. Paars-wit tankt vertrouwen met een 2-1 overwinning tegen Wolfsburg.

Opstelling Anderlecht: Coosemans - Sardella, Engwanda, Leoni, N'Diaye - Rits, Ashimeru, Verschaeren - Stroeykens, Vázquez, Amuzu

Trending:

'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'
'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'

Een knappe overwinning van Anderlecht?

Meest recent

'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

134
134
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

172
172
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

51
51
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

46
46
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

179
179
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

55
55
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1025
1025
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

135
135
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

147
147
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

550
550
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

500
500
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

89
89
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

518
518
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

605
605
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

165
165
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

370
370
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

232
232
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

285
285
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

404
404
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

346
346
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

114
114
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

423
423
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

80
80
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

1140
1140
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

449
449

Meer sportnieuws