Zetterberg: "Zij zijn momenteel de beste club van België"

door
Zetterberg:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Ook voormalig Gouden Schoen Pär Zetterberg zal de ontwikkelingen in de Belgische competie alvast zo goed mogelijk proberen volgen. Daarbij zal het Anderlecht-icoon met extra aandacht kijken naar ... Club Brugge.

Zetterberg werd destijds op jonge leeftijd aangetrokken door Anderlecht, maar het lukte hem niet meteen om door te breken bij de paars-witte hoofdmacht. De recordkampioen besloot dan ook om hem een tijdje uit te lenen aan Charleroi. Daar ontbolsterde de spelmaker helemaal en werd hij zelfs verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

Vervolgens keerde de Zweed door de grote poort terug naar Anderlecht, waar hij verschillende landstitels en andere trofeeën aan zijn palmares kon toevoegen. Ook won hij twee keer de Gouden Schoen. Na een korte passage bij Olympiakos ging hij in 2003 opnieuw bij Paars-Wit aan de slag, wat hem nog twee extra kampioenschappen opleverde.

LEES OOK: Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Respect voor Club

Ook na zijn spelerscarrière was Zetterberg nog bij RSCA actief. Hij blijft zijn ex-club dan ook een bijzonder warm hart toedragen. Maar komend seizoen zal hij ook juichen voor een speler van de grote rivaal. De voormalige spelmaker heeft immers een boontje voor Gustaf Nilsson, die hij zelfs persoonlijk kent en goed bevriend is met zijn zoon.

De Zweedse spits verhuisde deze zomer echter van Union SG naar Club Brugge. Nilsson gaat dus voor de grote rivaal van zijn Anderlecht spelen, maar dat vindt Zetterberg gewoonweg een logische keuze. "Ik heb veel respect voor Club Brugge. Het is op dit moment de beste club van België, zowel op sportief als op financieel vlak", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Niet vóór Anderlecht

Maar ondanks het respect voor Club, stroomt nog steeds paars-wit bloed door de aderen bij Zetterberg. Zo wenst hij Nilsson en zijn nieuwe ploeg alle succes van de wereld, behalve dan tegen zijn geliefde ex-ploeg. "Mijn ultieme tip voor hem? Niet vóór Anderlecht eindigen in het klassement. Van mij mag hij gerust twee keer scoren tegen Anderlecht, zolang paars-wit dan maar met 3-2 wint. Ik denk dat mijn zoon hem dat ook al heeft gezegd", besluit hij al lachend.

Binnen de vier seizoenen staat RSCA weer op gelijke hoogte van Club ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

26
26
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

80
80
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

31
31
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

66
66
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

123
123
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

308
308
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

49
49
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

33
33
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

638
638
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

157
157
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

140
140
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

143
143
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

112
112
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

200
200
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

55
55
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws