Zetterberg: "Zij zijn momenteel de beste club van België"

872
Zetterberg:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Ook voormalig Gouden Schoen Pär Zetterberg zal de ontwikkelingen in de Belgische competie alvast zo goed mogelijk proberen volgen. Daarbij zal het Anderlecht-icoon met extra aandacht kijken naar ... Club Brugge.

Zetterberg werd destijds op jonge leeftijd aangetrokken door Anderlecht, maar het lukte hem niet meteen om door te breken bij de paars-witte hoofdmacht. De recordkampioen besloot dan ook om hem een tijdje uit te lenen aan Charleroi. Daar ontbolsterde de spelmaker helemaal en werd hij zelfs verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

Vervolgens keerde de Zweed door de grote poort terug naar Anderlecht, waar hij verschillende landstitels en andere trofeeën aan zijn palmares kon toevoegen. Ook won hij twee keer de Gouden Schoen. Na een korte passage bij Olympiakos ging hij in 2003 opnieuw bij Paars-Wit aan de slag, wat hem nog twee extra kampioenschappen opleverde.

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Respect voor Club

Ook na zijn spelerscarrière was Zetterberg nog bij RSCA actief. Hij blijft zijn ex-club dan ook een bijzonder warm hart toedragen. Maar komend seizoen zal hij ook juichen voor een speler van de grote rivaal. De voormalige spelmaker heeft immers een boontje voor Gustaf Nilsson, die hij zelfs persoonlijk kent en goed bevriend is met zijn zoon.

De Zweedse spits verhuisde deze zomer echter van Union SG naar Club Brugge. Nilsson gaat dus voor de grote rivaal van zijn Anderlecht spelen, maar dat vindt Zetterberg gewoonweg een logische keuze. "Ik heb veel respect voor Club Brugge. Het is op dit moment de beste club van België, zowel op sportief als op financieel vlak", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Niet vóór Anderlecht

Maar ondanks het respect voor Club, stroomt nog steeds paars-wit bloed door de aderen bij Zetterberg. Zo wenst hij Nilsson en zijn nieuwe ploeg alle succes van de wereld, behalve dan tegen zijn geliefde ex-ploeg. "Mijn ultieme tip voor hem? Niet vóór Anderlecht eindigen in het klassement. Van mij mag hij gerust twee keer scoren tegen Anderlecht, zolang paars-wit dan maar met 3-2 wint. Ik denk dat mijn zoon hem dat ook al heeft gezegd", besluit hij al lachend.

Binnen de vier seizoenen staat RSCA weer op gelijke hoogte van Club ...

Meest recent

Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

11
11
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

183
183
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

45
45
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

29
29
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

48
48
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

19
19
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

231
231
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

293
293
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

193
193
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

257
257
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

194
194
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

63
63
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

284
284
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

95
95
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

122
122
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

41
41
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

278
278
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

186
186
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

193
193
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1150
1150
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

53
53
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

213
213

Meer sportnieuws