Zetterberg: "Zij zijn momenteel de beste club van België"

door
Zetterberg:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Ook voormalig Gouden Schoen Pär Zetterberg zal de ontwikkelingen in de Belgische competie alvast zo goed mogelijk proberen volgen. Daarbij zal het Anderlecht-icoon met extra aandacht kijken naar ... Club Brugge.

Zetterberg werd destijds op jonge leeftijd aangetrokken door Anderlecht, maar het lukte hem niet meteen om door te breken bij de paars-witte hoofdmacht. De recordkampioen besloot dan ook om hem een tijdje uit te lenen aan Charleroi. Daar ontbolsterde de spelmaker helemaal en werd hij zelfs verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

Vervolgens keerde de Zweed door de grote poort terug naar Anderlecht, waar hij verschillende landstitels en andere trofeeën aan zijn palmares kon toevoegen. Ook won hij twee keer de Gouden Schoen. Na een korte passage bij Olympiakos ging hij in 2003 opnieuw bij Paars-Wit aan de slag, wat hem nog twee extra kampioenschappen opleverde.

LEES OOK: Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Respect voor Club

Ook na zijn spelerscarrière was Zetterberg nog bij RSCA actief. Hij blijft zijn ex-club dan ook een bijzonder warm hart toedragen. Maar komend seizoen zal hij ook juichen voor een speler van de grote rivaal. De voormalige spelmaker heeft immers een boontje voor Gustaf Nilsson, die hij zelfs persoonlijk kent en goed bevriend is met zijn zoon.

De Zweedse spits verhuisde deze zomer echter van Union SG naar Club Brugge. Nilsson gaat dus voor de grote rivaal van zijn Anderlecht spelen, maar dat vindt Zetterberg gewoonweg een logische keuze. "Ik heb veel respect voor Club Brugge. Het is op dit moment de beste club van België, zowel op sportief als op financieel vlak", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Niet vóór Anderlecht

Maar ondanks het respect voor Club, stroomt nog steeds paars-wit bloed door de aderen bij Zetterberg. Zo wenst hij Nilsson en zijn nieuwe ploeg alle succes van de wereld, behalve dan tegen zijn geliefde ex-ploeg. "Mijn ultieme tip voor hem? Niet vóór Anderlecht eindigen in het klassement. Van mij mag hij gerust twee keer scoren tegen Anderlecht, zolang paars-wit dan maar met 3-2 wint. Ik denk dat mijn zoon hem dat ook al heeft gezegd", besluit hij al lachend.

Binnen de vier seizoenen staat RSCA weer op gelijke hoogte van Club ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

21
21
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

8
8
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

21
21
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

116
116
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

192
192
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

150
150
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

232
232
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

71
71
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

167
167
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

161
161
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

911
911
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

78
78
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

109
109
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

329
329
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

140
140
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

466
466
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

47
47
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

196
196
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

232
232
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

266
266
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

206
206
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

409
409
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

697
697

Meer sportnieuws