Zetterberg: "Zij zijn momenteel de beste club van België"

872
Zetterberg:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Ook voormalig Gouden Schoen Pär Zetterberg zal de ontwikkelingen in de Belgische competie alvast zo goed mogelijk proberen volgen. Daarbij zal het Anderlecht-icoon met extra aandacht kijken naar ... Club Brugge.

Zetterberg werd destijds op jonge leeftijd aangetrokken door Anderlecht, maar het lukte hem niet meteen om door te breken bij de paars-witte hoofdmacht. De recordkampioen besloot dan ook om hem een tijdje uit te lenen aan Charleroi. Daar ontbolsterde de spelmaker helemaal en werd hij zelfs verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

Vervolgens keerde de Zweed door de grote poort terug naar Anderlecht, waar hij verschillende landstitels en andere trofeeën aan zijn palmares kon toevoegen. Ook won hij twee keer de Gouden Schoen. Na een korte passage bij Olympiakos ging hij in 2003 opnieuw bij Paars-Wit aan de slag, wat hem nog twee extra kampioenschappen opleverde.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Respect voor Club

Ook na zijn spelerscarrière was Zetterberg nog bij RSCA actief. Hij blijft zijn ex-club dan ook een bijzonder warm hart toedragen. Maar komend seizoen zal hij ook juichen voor een speler van de grote rivaal. De voormalige spelmaker heeft immers een boontje voor Gustaf Nilsson, die hij zelfs persoonlijk kent en goed bevriend is met zijn zoon.

De Zweedse spits verhuisde deze zomer echter van Union SG naar Club Brugge. Nilsson gaat dus voor de grote rivaal van zijn Anderlecht spelen, maar dat vindt Zetterberg gewoonweg een logische keuze. "Ik heb veel respect voor Club Brugge. Het is op dit moment de beste club van België, zowel op sportief als op financieel vlak", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Niet vóór Anderlecht

Maar ondanks het respect voor Club, stroomt nog steeds paars-wit bloed door de aderen bij Zetterberg. Zo wenst hij Nilsson en zijn nieuwe ploeg alle succes van de wereld, behalve dan tegen zijn geliefde ex-ploeg. "Mijn ultieme tip voor hem? Niet vóór Anderlecht eindigen in het klassement. Van mij mag hij gerust twee keer scoren tegen Anderlecht, zolang paars-wit dan maar met 3-2 wint. Ik denk dat mijn zoon hem dat ook al heeft gezegd", besluit hij al lachend.

Binnen de vier seizoenen staat RSCA weer op gelijke hoogte van Club ...

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

4
4
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

54
54
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

66
66
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

674
674
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

182
182
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

187
187
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

63
63
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

165
165
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

188
188
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

109
109
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

278
278
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

185
185
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

255
255
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

337
337
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws