Zetterberg: "Zij zijn momenteel de beste club van België"

door
Zetterberg:

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Ook voormalig Gouden Schoen Pär Zetterberg zal de ontwikkelingen in de Belgische competie alvast zo goed mogelijk proberen volgen. Daarbij zal het Anderlecht-icoon met extra aandacht kijken naar ... Club Brugge.

Zetterberg werd destijds op jonge leeftijd aangetrokken door Anderlecht, maar het lukte hem niet meteen om door te breken bij de paars-witte hoofdmacht. De recordkampioen besloot dan ook om hem een tijdje uit te lenen aan Charleroi. Daar ontbolsterde de spelmaker helemaal en werd hij zelfs verkozen tot 'Profvoetballer van het Jaar'.

Vervolgens keerde de Zweed door de grote poort terug naar Anderlecht, waar hij verschillende landstitels en andere trofeeën aan zijn palmares kon toevoegen. Ook won hij twee keer de Gouden Schoen. Na een korte passage bij Olympiakos ging hij in 2003 opnieuw bij Paars-Wit aan de slag, wat hem nog twee extra kampioenschappen opleverde.

LEES OOK: Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Respect voor Club

Ook na zijn spelerscarrière was Zetterberg nog bij RSCA actief. Hij blijft zijn ex-club dan ook een bijzonder warm hart toedragen. Maar komend seizoen zal hij ook juichen voor een speler van de grote rivaal. De voormalige spelmaker heeft immers een boontje voor Gustaf Nilsson, die hij zelfs persoonlijk kent en goed bevriend is met zijn zoon.

De Zweedse spits verhuisde deze zomer echter van Union SG naar Club Brugge. Nilsson gaat dus voor de grote rivaal van zijn Anderlecht spelen, maar dat vindt Zetterberg gewoonweg een logische keuze. "Ik heb veel respect voor Club Brugge. Het is op dit moment de beste club van België, zowel op sportief als op financieel vlak", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Niet vóór Anderlecht

Maar ondanks het respect voor Club, stroomt nog steeds paars-wit bloed door de aderen bij Zetterberg. Zo wenst hij Nilsson en zijn nieuwe ploeg alle succes van de wereld, behalve dan tegen zijn geliefde ex-ploeg. "Mijn ultieme tip voor hem? Niet vóór Anderlecht eindigen in het klassement. Van mij mag hij gerust twee keer scoren tegen Anderlecht, zolang paars-wit dan maar met 3-2 wint. Ik denk dat mijn zoon hem dat ook al heeft gezegd", besluit hij al lachend.

Binnen de vier seizoenen staat RSCA weer op gelijke hoogte van Club ...

Meest recent

Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

7
7
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

54
54
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

93
93
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

52
52
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

95
95
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

346
346
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

42
42
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

81
81
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

30
30
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

429
429
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

499
499
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

180
180
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

328
328
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

217
217
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

237
237
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

238
238
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

470
470
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

508
508
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

411
411
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

201
201
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

487
487
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

1200
1200
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

155
155

Meer sportnieuws