Transfersaga voorbij: Meunier voorgesteld bij nieuwe club

door
Transfersaga voorbij: Meunier voorgesteld bij nieuwe club

Thomas Meunier heeft zijn nieuwe club helemaal beet. De Rode Duivel liet eerder deze week zijn contract bij Trabzonspor eenzijdig ontbinden via een speciale clausule. Bijgevolg kon hij transfervrij naar een nieuwe club trekken, iets waar Lille OSC handig van gebruik maakte.

De Ardennees brak destijds door in de lagere divisies bij RE Virton, wat hem zowaar een toptransfer opleverde naar Club Brugge. Daar groeide hij uiteindelijk ook uit tot een vaste sterkhouder als rechter-vleugelback. Meunier zou uiteindelijk ruim 170 matchen spelen voor Blauw-Zwart en ook een Rode Duivel worden alvorens hij een droomtransfer naar PSG versierde.

Dat avontuur werd echter een wisselend succes. De rechtsback verhuisde in de zomer van 2020 dan ook naar Borussia Dortmund, dat hem transfervrij kon overnemen. In het Signal Iduna Park werd hij oorspronkelijk ook een titularis. Maar mede door het nodige blessureleed, belandde Meunier op een zijspoor bij zijn Duitse werkgever.

LEES OOK: 'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Dispuut met Trabzon

Hierdoor kwam ook zijn plaats bij de nationale ploeg in gevaar. In de wintermercato koos hij dan ook voor een verhuis naar Trabzonspor. Dat bleek een goede zet. In Turkije kwam Meunier weer helemaal boven water drijven en wist hij uiteindelijk ook een plekje in de EK-selectie af te dwingen. Maar een terugkeer naar Trabzon bleek er niet in te zitten.

Dinsdag raakte bekend dat Meunier beroep heeft gedaan op een clausule om zijn contract eenzijdig op te zeggen. Zo kan hij opnieuw dichter bij huis gaan spelen. De Turken zijn daar evenwel niet over te spreken en dreigden zelfs met juridische stappen. Maar die dreigementen misten hun effect, van de FIFA kreeg Meunier vrij spel om elders te tekenen.

Terug in Ligue 1

En dat heeft hij inmiddels dus ook gedaan. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De subtopper uit Rijsel werd vorig seizoen nog vierde in de Franse competitie en treedt komend seizoen dus aan in de Europa League. De ervaring van Meunier kan dan ook van pas komen in de strijd op meerdere fronten. De 32-jarige tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy.

Meunier moet in september opnieuw geselecteerd worden bij de Duivels ...

Meest recent

Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

2
2
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

19
19
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

138
138
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

85
85
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

156
156
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

57
57
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

214
214
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

375
375
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

164
164
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

56
56
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

480
480
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

103
103
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

104
104
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

57
57
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

221
221
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

137
137
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

108
108
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

171
171
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

173
173
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

81
81
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

188
188

Meer sportnieuws