Transfersaga voorbij: Meunier voorgesteld bij nieuwe club

door
Transfersaga voorbij: Meunier voorgesteld bij nieuwe club

Thomas Meunier heeft zijn nieuwe club helemaal beet. De Rode Duivel liet eerder deze week zijn contract bij Trabzonspor eenzijdig ontbinden via een speciale clausule. Bijgevolg kon hij transfervrij naar een nieuwe club trekken, iets waar Lille OSC handig van gebruik maakte.

De Ardennees brak destijds door in de lagere divisies bij RE Virton, wat hem zowaar een toptransfer opleverde naar Club Brugge. Daar groeide hij uiteindelijk ook uit tot een vaste sterkhouder als rechter-vleugelback. Meunier zou uiteindelijk ruim 170 matchen spelen voor Blauw-Zwart en ook een Rode Duivel worden alvorens hij een droomtransfer naar PSG versierde.

Dat avontuur werd echter een wisselend succes. De rechtsback verhuisde in de zomer van 2020 dan ook naar Borussia Dortmund, dat hem transfervrij kon overnemen. In het Signal Iduna Park werd hij oorspronkelijk ook een titularis. Maar mede door het nodige blessureleed, belandde Meunier op een zijspoor bij zijn Duitse werkgever.

LEES OOK: 'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Dispuut met Trabzon

Hierdoor kwam ook zijn plaats bij de nationale ploeg in gevaar. In de wintermercato koos hij dan ook voor een verhuis naar Trabzonspor. Dat bleek een goede zet. In Turkije kwam Meunier weer helemaal boven water drijven en wist hij uiteindelijk ook een plekje in de EK-selectie af te dwingen. Maar een terugkeer naar Trabzon bleek er niet in te zitten.

Dinsdag raakte bekend dat Meunier beroep heeft gedaan op een clausule om zijn contract eenzijdig op te zeggen. Zo kan hij opnieuw dichter bij huis gaan spelen. De Turken zijn daar evenwel niet over te spreken en dreigden zelfs met juridische stappen. Maar die dreigementen misten hun effect, van de FIFA kreeg Meunier vrij spel om elders te tekenen.

Terug in Ligue 1

En dat heeft hij inmiddels dus ook gedaan. Zo gaat de rechtsback opnieuw in de Ligue 1 aan de slag. Vrijdagavond werd hij officieel aangekondigd als nieuwe speler van Lille OSC. De subtopper uit Rijsel werd vorig seizoen nog vierde in de Franse competitie en treedt komend seizoen dus aan in de Europa League. De ervaring van Meunier kan dan ook van pas komen in de strijd op meerdere fronten. De 32-jarige tekende een contract van twee seizoenen in het Stade Pierre Mauroy.

Meunier moet in september opnieuw geselecteerd worden bij de Duivels ...

Meest recent

Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

5
5
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

96
96
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

82
82
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

62
62
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

147
147
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

64
64
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

230
230
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

31
31
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

830
830
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

265
265
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

288
288
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

85
85
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

364
364
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

169
169
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

23
23
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

318
318
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

123
123
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

128
128
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

266
266
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

148
148
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

201
201
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

453
453
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

383
383
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

415
415
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

386
386

Meer sportnieuws