'Anderlecht trekt transfer naar zich toe: comeback nabij'

door
'Anderlecht trekt transfer naar zich toe: comeback nabij'

Een dikke week voor de start van de Jupiler Pro League, is RSC Anderlecht voorlopig de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo boeken de Brusselaars progressie in verschillende dossiers.

Momenteel ligt de focus van de sportieve leiding vooral bij de achterhoede. Donderdagavond werd bijvoorbeeld het vertrek van Kasper Schmeichel officieel bekend gemaakt. Hoewel Colin Coosemans een meer dan degelijk indruk achterliet in de voorbereiding, staat een nieuwe doelman dan ook hoog op de prioriteitenlijst.

LEES OOK: Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

Servische opvolger Debast

Ook de defensie heeft absoluut nood aan extra mankracht. Deze week raakte weliswaar bekend dat Jan Vertonghen nog een jaartje aan boord blijft. Maar ondertussen werd wel al afscheid genomen van Zeno Debast, die voor een pak miljoenen aan Sporting CP werd verkocht. De huurbeurt van Federico Gattoni kreeg dan weer geen vervolg.

Vandaar dat sportieve baas Jesper Fredberg momenteel doordrukt voor de komst van Jan-Carlo Simic. De 19-jarige Serviër moet weldra overkomen van AC Milan. Beide clubs hielden woensdag alvast een nieuwe onderhandelingsronde en lijken dicht bij een akkoord te staan, in het beste geval wordt het dossier eerstdaags helemaal afgerond.

Augustinsson op terugweg

En er lijkt nog meer defensieve versterking op komst. Zo zou Anderlecht dan toch dicht bij een terugkeer van Ludwig Augustinsson staan. De Zweedse linksachter werd vorig seizoen al gehuurd van Sevilla FC en stond doorgaans in de basiself. RSCA wou de samenwerking dan ook voortzetten, maar de salarisvoorwaarden vormden tot dusver een struikelblok.

Volgens La Dernière Heure blijft Paars-Wit echter doordrukken voor zijn comeback. Augustinsson wil zelf alvast blijven en zou ook bereid zijn om daar een inspanning voor te doen. Sevilla, dat niet langer op de Zweed rekent, wil eveneens meewerken aan de deal. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van dichtbij meent te volgen, beweert zelfs dat de betrokken partijen op punt staan de deal te beklinken. En zo lijkt de zomermercato van Paars-Wit eindelijk onder stoom te komen.

Anderlecht kan beter op zoek gaan naar een andere linksback ...

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

40
40
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

56
56
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

49
49
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

164
164
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

74
74
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

412
412
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

369
369
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

395
395
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

563
563
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

183
183
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

254
254
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

303
303
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

127
127
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

74
74
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

217
217
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

189
189
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

301
301
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

295
295
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

264
264
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

260
260
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

323
323

Meer sportnieuws