'Anderlecht trekt transfer naar zich toe: comeback nabij'

door
'Anderlecht trekt transfer naar zich toe: comeback nabij'

Een dikke week voor de start van de Jupiler Pro League, is RSC Anderlecht voorlopig de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Maar daar lijkt weldra verandering in te komen. Zo boeken de Brusselaars progressie in verschillende dossiers.

Momenteel ligt de focus van de sportieve leiding vooral bij de achterhoede. Donderdagavond werd bijvoorbeeld het vertrek van Kasper Schmeichel officieel bekend gemaakt. Hoewel Colin Coosemans een meer dan degelijk indruk achterliet in de voorbereiding, staat een nieuwe doelman dan ook hoog op de prioriteitenlijst.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Servische opvolger Debast

Ook de defensie heeft absoluut nood aan extra mankracht. Deze week raakte weliswaar bekend dat Jan Vertonghen nog een jaartje aan boord blijft. Maar ondertussen werd wel al afscheid genomen van Zeno Debast, die voor een pak miljoenen aan Sporting CP werd verkocht. De huurbeurt van Federico Gattoni kreeg dan weer geen vervolg.

Vandaar dat sportieve baas Jesper Fredberg momenteel doordrukt voor de komst van Jan-Carlo Simic. De 19-jarige Serviër moet weldra overkomen van AC Milan. Beide clubs hielden woensdag alvast een nieuwe onderhandelingsronde en lijken dicht bij een akkoord te staan, in het beste geval wordt het dossier eerstdaags helemaal afgerond.

Augustinsson op terugweg

En er lijkt nog meer defensieve versterking op komst. Zo zou Anderlecht dan toch dicht bij een terugkeer van Ludwig Augustinsson staan. De Zweedse linksachter werd vorig seizoen al gehuurd van Sevilla FC en stond doorgaans in de basiself. RSCA wou de samenwerking dan ook voortzetten, maar de salarisvoorwaarden vormden tot dusver een struikelblok.

Volgens La Dernière Heure blijft Paars-Wit echter doordrukken voor zijn comeback. Augustinsson wil zelf alvast blijven en zou ook bereid zijn om daar een inspanning voor te doen. Sevilla, dat niet langer op de Zweed rekent, wil eveneens meewerken aan de deal. De Spaanse journalist Fernando Serrano, die het dossier van dichtbij meent te volgen, beweert zelfs dat de betrokken partijen op punt staan de deal te beklinken. En zo lijkt de zomermercato van Paars-Wit eindelijk onder stoom te komen.

Anderlecht kan beter op zoek gaan naar een andere linksback ...

Meest recent

'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

16
16
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

115
115
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

113
113
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

58
58
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

77
77
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

147
147
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

35
35
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

37
37
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

401
401
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

153
153
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

205
205
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

190
190
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

550
550
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

258
258
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

172
172
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

81
81
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

162
162
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

228
228
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

475
475
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

334
334
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

130
130
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

207
207
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

725
725
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

383
383

Meer sportnieuws