Schmeichel vindt nieuwe club meteen na Anderlecht-afscheid

door
Schmeichel vindt nieuwe club meteen na Anderlecht-afscheid

RSC Anderlecht heeft donderdagavond definitief afscheid genomen van Kasper Schmeichel. Maar lang bleef de Deense doelman niet zonder werkgever achter. Zo rondde hij later op de avond zijn verwachte overstap naar Celtic FC af.

Na het vertrek van Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge, moest RSCA een jaartje geleden op zoek naar een nieuwe doelman. Uiteindelijk vond men die ook in de vorm van Maxime Dupé. De Fransman liet in zijn eerste wedstrijden ook een meer dan behoorlijke indruk achter.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris. Dupé werd dan ook zonder pardon aan de kant geschoven voor de Deense international.

LEES OOK: Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Geen vervolg bij RSCA

Aanvankelijk leek dat niet de meest geslaagde zet, zo had Schmeichel het in de eerste maanden lastig om zijn gewenste niveau te halen. Maar rond de jaarwissel wist hij zich te herpakken. En naar het einde van het seizoen was het sluitstuk zelfs één van de dragende krachten in het elftal van coach Brian Riemer.

Maar de doelman had slechts een contract van één seizoen en een verlenging zou gepaard gaan met een fikse salarisverhoging. Beide partijen besloten dan ook om uit mekaar te gaan. Donderdag werd de breuk officieel aangekondigd via een Instagram-post op de accounts van club en speler.

Schotse landskampioen

Anderlecht moet dus op zoek naar een nieuwe nummer één. Schmeichel is op zijn beurt dan weer van straat. In de voorbije dagen werd hij al nadrukkelijk gelinkt aan een overstap naar Celtic FC. En inmiddels is overgang naar de Schotse kampioen ook helemaal rond. De 37-jarige zette in Glasgow zijn kribbel onder opnieuw een eenjarig contract.

Anderlecht had Schmeichel moeten houden ...

Meest recent

Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

5
5
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

87
87
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

39
39
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

210
210
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

106
106
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

123
123
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

300
300
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

28
28
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

308
308
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

265
265
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

85
85
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

183
183
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

448
448
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

132
132
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

101
101
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

67
67
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

227
227
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

150
150
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

18
18
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

377
377
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

137
137
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

623
623
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

86
86

Meer sportnieuws