Schmeichel vindt nieuwe club meteen na Anderlecht-afscheid

door
Schmeichel vindt nieuwe club meteen na Anderlecht-afscheid

RSC Anderlecht heeft donderdagavond definitief afscheid genomen van Kasper Schmeichel. Maar lang bleef de Deense doelman niet zonder werkgever achter. Zo rondde hij later op de avond zijn verwachte overstap naar Celtic FC af.

Na het vertrek van Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge, moest RSCA een jaartje geleden op zoek naar een nieuwe doelman. Uiteindelijk vond men die ook in de vorm van Maxime Dupé. De Fransman liet in zijn eerste wedstrijden ook een meer dan behoorlijke indruk achter.

Begin september verraste sportieve baas Jesper Fredberg echter met de komst van Schmeichel. Zijn landgenoot mocht immers gratis weg bij OGC Nice en was bereid om flink in te leveren op zijn salaris. Dupé werd dan ook zonder pardon aan de kant geschoven voor de Deense international.

LEES OOK: 'Straffe wending: Dolberg terug naar Ajax?'

Geen vervolg bij RSCA

Aanvankelijk leek dat niet de meest geslaagde zet, zo had Schmeichel het in de eerste maanden lastig om zijn gewenste niveau te halen. Maar rond de jaarwissel wist hij zich te herpakken. En naar het einde van het seizoen was het sluitstuk zelfs één van de dragende krachten in het elftal van coach Brian Riemer.

Maar de doelman had slechts een contract van één seizoen en een verlenging zou gepaard gaan met een fikse salarisverhoging. Beide partijen besloten dan ook om uit mekaar te gaan. Donderdag werd de breuk officieel aangekondigd via een Instagram-post op de accounts van club en speler.

Schotse landskampioen

Anderlecht moet dus op zoek naar een nieuwe nummer één. Schmeichel is op zijn beurt dan weer van straat. In de voorbije dagen werd hij al nadrukkelijk gelinkt aan een overstap naar Celtic FC. En inmiddels is overgang naar de Schotse kampioen ook helemaal rond. De 37-jarige zette in Glasgow zijn kribbel onder opnieuw een eenjarig contract.

Anderlecht had Schmeichel moeten houden ...

Meest recent

'Lammens krijgt meteen groot transfernieuws bij United'

Vlak voor het sluiten van de zomerse mercato in Engeland, wist Senne Lammens zijn droomtransfer naar ...

34
34
Opstelling Duivels: één verrassing en spectaculaire voorlinie

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026. Op het veld van ...

308
308
Joos en Hein ly-risch over Duivel: "Hij wordt dé ster"

In de kwalificatiecampagne voor het WK 2026 nemen de Rode Duivels het donderdagavond op tegen ...

129
129
Penalty-debacle bezorgt Jonge Duivels ijskoude douche

De Belgische beloften zijn met een dure slipper aan hun kwalificatiecampagne voor het EK 2027 ...

180
180
'Genk vloekt luidop: Standard trekt stekker uit transfer'

De zomermercato is in België nog eventjes geopend, verschillende clubs proberen dan ook nog een ...

386
386
Kapiteinsdebat bij Duivels: "Verbazend dat hij het niet is"

De Rode Duivels hervatten donderdagavond hun kwalficatiecampagne voor het WK 2026. Daags voor de ...

319
319
Courtois velt Lammens-oordeel: waarschuwing komt hard aan

Senne Lammens heeft zijn droomtransfer beet. De doelman maakte afgelopen seizoen veel indruk bij ...

348
348
Fabio Silva maakt zich onsterfelijk belachelijk

Fabio Silva heeft een verleden bij RSC Anderlecht. Deze zomertransferperiode maakte de Portugese ...

110
110
'Transferbom bij AA Gent: miljoenendeal bij Club Brugge'

Gaat AA Gent nog een opvallende transfer afronden? Die kans is bestaande, want ze zouden nog een ...

1335
1335
Sensatiedeal: KRC Genk haalt “monster” in huis

KRC Genk zag met Tolu Arokodare de aanvalsleider van vorig seizoen vertrekken en bijna moest het ook ...

469
469
Aanwinst STVV: "Of de interesse van Anderlecht klopte?"

RSC Anderlecht heeft nog werk op de transfermarkt. Voorlopig komt er weinig beweging in. Olivier ...

166
166
Trésor en Delcroix weldra terug in de Jupiler Pro League?

Bij Burnley willen ze nog af van een aantal spelers. De ploegen uit de Jupiler Pro League kunnen ...

329
329
Kroes doet boekje open over komst van Dolberg

Ajax dompelde de fans van RSC Anderlecht in grote rouw. Kasper Dolberg verliet Brussel en trok naar ...

147
147
Alarm bij Bayern: Kompany groot slachtoffer

In de Premier League gaven ploegen als Liverpool, Arsenal, Manchester City, Chelsea en Manchester ...

298
298
Anderlecht in de penarie: probleem voor Renard en Borguet

Olivier Renard en Tim Borguet kennen een moeilijke mercato. Ze investeerden héél veel ...

652
652
‘Vandenhaute stuurt zijn kat bij Anderlecht’

De toekomst van Wouter Vandenhaute is hoogst onzeker bij RSC Anderlecht. De voorzitter legde zijn ...

809
809
'Leya Iseka grijpt naast terugkeer naar België'

Michy Batshuayi maakt tijdens deze interlandperiode zijn rentree in de selectie van de Rode Duivels. ...

164
164
'Trossard slachtoffer van transferbom bij Arsenal'

Vorig seizoen speelde Leandro Trossard vrijwel alles bij Arsenal, maar deze zomer lijkt de Rode ...

211
211
'Nog een vertrekker bij Charleroi, opluchting voor Cercle'

Nog tot en met 8 september hebben Belgische clubs om hun laatste transfers te regelen. In de laatste ...

129
129
'Genk wil nog verbazen met aanwinst uit Serie A'

Genk beleefde nog enkele woelige dagen op de transfermarkt. Het zag Tolu Arokodare voor een ...

598
598
'Dender heeft opvolger Euvrard bijna beet'

Voor Dender is het seizoen rampzalig begonnen. De Kadavers pakten amper twee op achttien en zijn ...

138
138
'Cercle wil stunten met komst WK-uitblinker'

Cercle Brugge kende dit seizoen een zeer lastige start, maar heeft zich sindsdien knap herpakt met ...

253
253
'Overname Beerschot: nog één struikelblok blijft'

Het zou goed kunnen dat er binnenkort een nieuwe wind zal waaien op het Kiel. Beerschot staat ...

463
463
Verrassende namen in Europese selectie Genk

Nu september aangebroken is, moesten de deelnemers aan de league phase van de Europese bekers hun ...

337
337
Nieuwe rel rond ‘prinses’ Xavi Simons: buren in shock

Xavi Simons versierde deze zomer een toptransfer naar de Premier League. Lange tijd leek Chelsea de ...

256
256

Meer sportnieuws