'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

839 stemmen
'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

RSC Anderlecht beleefde een opvallend rustige zomermercato tot dusver, maar daar komt in de komende weken ongetwijfeld verandering in. Zo wordt achter de schermen hard gewerkt aan versterking. Al werden bepaalde dossiers inmiddels ook van tafel geveegd.

Binnen een dikke week trekt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich weer op gang. En voorlopig is Anderlecht de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Sportieve baas Jesper Fredberg werkt er hard aan om daar zo snel mogelijk verandering in te brengen.

LEES OOK: 'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

Ervaring van Vertonghen

De Servische verdediger Jan-Carlo Simic lijkt bijvoorbeeld op komst. Daarnaast wist Fredberg deze week nog een ander belangrijk dossier tot een goed einde te brengen. Zo wist hij Jan Vertonghen te overtuigen om alsnog een jaartje door te gaan bij de Brusselaars.

Voor Paars-Wit is de contractverlenging van Vertonghen een erg belangrijke zet. Allereerst vanwege zijn sportieve kwaliteiten, de ex-Rode Duivel blijft de absolute steunpilaar in de verdediging. Maar ook zijn ervaring is goud waard. Zeker omdat andere ervaren krachten niet zullen terugkeren.

Denen naar de uitgang

Zo zou een comeback van Thomas Delaney inmiddels definitief van de baan zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de salarisvoorwaarden te veel uit mekaar liggen. RSCA zou inmiddels zelfs druk in de weer zijn met andere pistes om het middenveld te versterken.

En ook Kasper Schmeichel heeft geen toekomst in Brussel. De doelman werd gelinkt aan Celtic FC, maar zolang die overgang niet is afgerond bleef een terugkeer naar het Lotto Park tot de mogelijkheden behoren. Bij La Dernière Heure weet men nu echter dat Schmeichel totaal geen optie meer is. Via Instagram nam het sluitstuk donderdag ook definitief afscheid.

Indien RSCA toch één speler hield, wie zou u kiezen?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

41
41
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

68
68
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

223
223
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

83
83
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

84
84
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

146
146
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

181
181
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

153
153
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

291
291
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

378
378
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

453
453
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

307
307
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

932
932
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

619
619

Meer sportnieuws