'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

door
'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

RSC Anderlecht beleefde een opvallend rustige zomermercato tot dusver, maar daar komt in de komende weken ongetwijfeld verandering in. Zo wordt achter de schermen hard gewerkt aan versterking. Al werden bepaalde dossiers inmiddels ook van tafel geveegd.

Binnen een dikke week trekt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich weer op gang. En voorlopig is Anderlecht de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Sportieve baas Jesper Fredberg werkt er hard aan om daar zo snel mogelijk verandering in te brengen.

LEES OOK: 'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Ervaring van Vertonghen

De Servische verdediger Jan-Carlo Simic lijkt bijvoorbeeld op komst. Daarnaast wist Fredberg deze week nog een ander belangrijk dossier tot een goed einde te brengen. Zo wist hij Jan Vertonghen te overtuigen om alsnog een jaartje door te gaan bij de Brusselaars.

Voor Paars-Wit is de contractverlenging van Vertonghen een erg belangrijke zet. Allereerst vanwege zijn sportieve kwaliteiten, de ex-Rode Duivel blijft de absolute steunpilaar in de verdediging. Maar ook zijn ervaring is goud waard. Zeker omdat andere ervaren krachten niet zullen terugkeren.

Denen naar de uitgang

Zo zou een comeback van Thomas Delaney inmiddels definitief van de baan zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de salarisvoorwaarden te veel uit mekaar liggen. RSCA zou inmiddels zelfs druk in de weer zijn met andere pistes om het middenveld te versterken.

En ook Kasper Schmeichel heeft geen toekomst in Brussel. De doelman werd gelinkt aan Celtic FC, maar zolang die overgang niet is afgerond bleef een terugkeer naar het Lotto Park tot de mogelijkheden behoren. Bij La Dernière Heure weet men nu echter dat Schmeichel totaal geen optie meer is. Via Instagram nam het sluitstuk donderdag ook definitief afscheid.

Indien RSCA toch één speler hield, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

36
36
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

78
78
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

118
118
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

106
106
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

277
277
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

97
97
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

257
257
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

55
55
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

174
174
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

410
410
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

146
146
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

243
243
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

127
127
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

179
179
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

96
96
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

1019
1019
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

101
101
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

354
354
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

343
343
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

256
256
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

254
254
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

282
282
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

495
495
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

620
620

Meer sportnieuws