'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

door
'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

RSC Anderlecht beleefde een opvallend rustige zomermercato tot dusver, maar daar komt in de komende weken ongetwijfeld verandering in. Zo wordt achter de schermen hard gewerkt aan versterking. Al werden bepaalde dossiers inmiddels ook van tafel geveegd.

Binnen een dikke week trekt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich weer op gang. En voorlopig is Anderlecht de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Sportieve baas Jesper Fredberg werkt er hard aan om daar zo snel mogelijk verandering in te brengen.

LEES OOK: "Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

Ervaring van Vertonghen

De Servische verdediger Jan-Carlo Simic lijkt bijvoorbeeld op komst. Daarnaast wist Fredberg deze week nog een ander belangrijk dossier tot een goed einde te brengen. Zo wist hij Jan Vertonghen te overtuigen om alsnog een jaartje door te gaan bij de Brusselaars.

Voor Paars-Wit is de contractverlenging van Vertonghen een erg belangrijke zet. Allereerst vanwege zijn sportieve kwaliteiten, de ex-Rode Duivel blijft de absolute steunpilaar in de verdediging. Maar ook zijn ervaring is goud waard. Zeker omdat andere ervaren krachten niet zullen terugkeren.

Denen naar de uitgang

Zo zou een comeback van Thomas Delaney inmiddels definitief van de baan zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de salarisvoorwaarden te veel uit mekaar liggen. RSCA zou inmiddels zelfs druk in de weer zijn met andere pistes om het middenveld te versterken.

En ook Kasper Schmeichel heeft geen toekomst in Brussel. De doelman werd gelinkt aan Celtic FC, maar zolang die overgang niet is afgerond bleef een terugkeer naar het Lotto Park tot de mogelijkheden behoren. Bij La Dernière Heure weet men nu echter dat Schmeichel totaal geen optie meer is. Via Instagram nam het sluitstuk donderdag ook definitief afscheid.

Indien RSCA toch één speler hield, wie zou u kiezen?

Meest recent

VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

1
1
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

45
45
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

78
78
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

67
67
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

61
61
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

92
92
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

163
163
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

125
125
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

253
253
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

231
231
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

386
386
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

135
135
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

863
863
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

721
721
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

203
203
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

236
236
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

608
608
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272

Meer sportnieuws