'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

door
'Anderlecht onverbiddelijk: afscheid twee sterkhouders'

RSC Anderlecht beleefde een opvallend rustige zomermercato tot dusver, maar daar komt in de komende weken ongetwijfeld verandering in. Zo wordt achter de schermen hard gewerkt aan versterking. Al werden bepaalde dossiers inmiddels ook van tafel geveegd.

Binnen een dikke week trekt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich weer op gang. En voorlopig is Anderlecht de enige eersteklasser die nog geen nieuwe spelers registreerde. Sportieve baas Jesper Fredberg werkt er hard aan om daar zo snel mogelijk verandering in te brengen.

LEES OOK: Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

Ervaring van Vertonghen

De Servische verdediger Jan-Carlo Simic lijkt bijvoorbeeld op komst. Daarnaast wist Fredberg deze week nog een ander belangrijk dossier tot een goed einde te brengen. Zo wist hij Jan Vertonghen te overtuigen om alsnog een jaartje door te gaan bij de Brusselaars.

Voor Paars-Wit is de contractverlenging van Vertonghen een erg belangrijke zet. Allereerst vanwege zijn sportieve kwaliteiten, de ex-Rode Duivel blijft de absolute steunpilaar in de verdediging. Maar ook zijn ervaring is goud waard. Zeker omdat andere ervaren krachten niet zullen terugkeren.

Denen naar de uitgang

Zo zou een comeback van Thomas Delaney inmiddels definitief van de baan zijn. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri blijven de salarisvoorwaarden te veel uit mekaar liggen. RSCA zou inmiddels zelfs druk in de weer zijn met andere pistes om het middenveld te versterken.

En ook Kasper Schmeichel heeft geen toekomst in Brussel. De doelman werd gelinkt aan Celtic FC, maar zolang die overgang niet is afgerond bleef een terugkeer naar het Lotto Park tot de mogelijkheden behoren. Bij La Dernière Heure weet men nu echter dat Schmeichel totaal geen optie meer is. Via Instagram nam het sluitstuk donderdag ook definitief afscheid.

Indien RSCA toch één speler hield, wie zou u kiezen?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

73
73
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

94
94
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

101
101
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

42
42
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

267
267
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

141
141
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

452
452
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

171
171
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

232
232
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

464
464
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

706
706
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

321
321
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

707
707
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

383
383
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

602
602
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

440
440
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

584
584
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

333
333
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws