Basisplaats op komst: Genk-revelatie charmeert Fink

786
Basisplaats op komst: Genk-revelatie charmeert Fink

KRC Genk sluit zaterdag zijn voorbereiding af met een galawedstrijd tegen Lille OSC. De ploeg die dan aan de aftrap verschijnt, vormt allicht de blauwdruk voor de basiself in de eerste competitiematch tegen Standard. En daarin is mogelijk een plaats voorzien voor een onverwachte naam.

Een jaartje geleden werd voor aanvang van het seizoen bijzonder veel verwacht van Genk. Maar Racing slaagde er totaal niet in om die verwachtingen waar te maken en greep naast bijna alle vooropgestelde doelstellingen. In het tussenseizoen besloot men dan ook om het roer om te gooien.

Om de naar AA Gent vertrokken hoofdcoach Wouter Vrancken te vervangen, werd Thorsten Fink weggeplukt bij provinciegenoot STVV. In zijn zog volgden sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers. Vervolgens strikte Genk de Colombiaanse verdediger Adrian Palacios en Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyo Oh.

LEES OOK: Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Revelatie op middenveld

Daarnaast toonde Fink zich niet te beroerd om verschillende jongeren hun kans te geven in de voorbereiding. De 18-jarige doelman Mike Penders maakte bijvoorbeeld indruk in afwezigheid van de geblesseerde Hendrik Van Crombrugge. Daarnaast maakte ook Ibrahima Sory Bangoura een meer dan goede beurt.

De 20-jarige middenvelder maakt al een tijdje deel uit van de Genkse jeugdopleiding. Door de afwezigheden van Bryan Heynen en Patrik Hrosovsky mocht hij tijdens de voorbereiding volop minuten maken bij de eerste ploeg. En tijdens die minuten slaagde Bangoura erin om uit te groeien tot één van de revelaties.

Basisplaats lonkt

De kans is dan ook groot dat hij straks als titularis aan de competitie begint. "Ik licht er niet graag individuele spelers uit, maar Bangoura is inderdaad bezig aan een goede voorbereiding", stelt Fink bij Het Belang van Limburg. "Voorlopig zie ik geen reden om hem uit de ploeg te halen tegen Lille of voor de competitiestart tegen Standard. Hij heeft de volledige voorbereiding meegemaakt, terwijl Hrosovsky nog maar net terug is", aldus de Duitser, die desondanks niet uitsluit dat er nog extra versterking volgt op het middenveld.

Fink is de ideale trainer voor dit KRC Genk ...

Meest recent

Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

1
1
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

39
39
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

24
24
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

53
53
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

46
46
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

65
65
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

57
57
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

264
264
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

47
47
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

55
55
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

273
273
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

253
253
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

205
205
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

167
167
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

106
106
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

197
197
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

255
255
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

122
122
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

142
142
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

218
218
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

170
170
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

243
243
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

430
430

Meer sportnieuws