Basisplaats op komst: Genk-revelatie charmeert Fink

door stemmen
Basisplaats op komst: Genk-revelatie charmeert Fink

KRC Genk sluit zaterdag zijn voorbereiding af met een galawedstrijd tegen Lille OSC. De ploeg die dan aan de aftrap verschijnt, vormt allicht de blauwdruk voor de basiself in de eerste competitiematch tegen Standard. En daarin is mogelijk een plaats voorzien voor een onverwachte naam.

Een jaartje geleden werd voor aanvang van het seizoen bijzonder veel verwacht van Genk. Maar Racing slaagde er totaal niet in om die verwachtingen waar te maken en greep naast bijna alle vooropgestelde doelstellingen. In het tussenseizoen besloot men dan ook om het roer om te gooien.

Om de naar AA Gent vertrokken hoofdcoach Wouter Vrancken te vervangen, werd Thorsten Fink weggeplukt bij provinciegenoot STVV. In zijn zog volgden sterkhouders Matte Smets en Jarne Steuckers. Vervolgens strikte Genk de Colombiaanse verdediger Adrian Palacios en Zuid-Koreaanse spits Hyeon-gyo Oh.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

Revelatie op middenveld

Daarnaast toonde Fink zich niet te beroerd om verschillende jongeren hun kans te geven in de voorbereiding. De 18-jarige doelman Mike Penders maakte bijvoorbeeld indruk in afwezigheid van de geblesseerde Hendrik Van Crombrugge. Daarnaast maakte ook Ibrahima Sory Bangoura een meer dan goede beurt.

De 20-jarige middenvelder maakt al een tijdje deel uit van de Genkse jeugdopleiding. Door de afwezigheden van Bryan Heynen en Patrik Hrosovsky mocht hij tijdens de voorbereiding volop minuten maken bij de eerste ploeg. En tijdens die minuten slaagde Bangoura erin om uit te groeien tot één van de revelaties.

Basisplaats lonkt

De kans is dan ook groot dat hij straks als titularis aan de competitie begint. "Ik licht er niet graag individuele spelers uit, maar Bangoura is inderdaad bezig aan een goede voorbereiding", stelt Fink bij Het Belang van Limburg. "Voorlopig zie ik geen reden om hem uit de ploeg te halen tegen Lille of voor de competitiestart tegen Standard. Hij heeft de volledige voorbereiding meegemaakt, terwijl Hrosovsky nog maar net terug is", aldus de Duitser, die desondanks niet uitsluit dat er nog extra versterking volgt op het middenveld.

Fink is de ideale trainer voor dit KRC Genk ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

344
344
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

20
20
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

39
39
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

98
98
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

129
129
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

103
103
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

191
191
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

207
207
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

156
156
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

135
135
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

511
511
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

729
729
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

414
414
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

218
218
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

128
128
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

82
82
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

420
420
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

103
103
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

309
309
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

282
282
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

435
435
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

444
444

Meer sportnieuws