'Standard draait aanwinst binnenstebuiten, 3-jarig contract'

487 stemmen
'Standard draait aanwinst binnenstebuiten, 3-jarig contract'

Ondanks de bestuurlijke problemen toonde Standard zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. En ook de volgende aanwinst lijkt alweer in aantocht. Maar de Luikenaars nemen geen enkel risico meer en gaan nauwgezet te werk tijdens de medische keuring.

Terwijl achter de schermen gewerkt wordt aan een overname, blijft de Luikse clubleiding niet bij de pakken zitten. In de komende jaargang willen de Rouches zich immers veel sneller verzekeren van het behoud en indien mogelijk zelfs meedoen voor een plek in de top zes. Om die doelen te bereiken wordt coach Ivan Leko alvast van de nodige versterking voorzien.

Door de situatie van '777 Partners' zijn de middelen echter beperkt en dus moet men creatief te werk gaan. Middenvelder Marko Bulat werd bijvoorbeeld met aankoopoptie gehuurd van Dinamo Zagreb. Daarnaast werden flankverdediger Boli Bolingoli, verdediger Bosko Sutalo en spits Grejohn Kyei op transfervrije basis gestrikt.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Transfervrije international

En inmiddels is de sportieve leiding ook al druk bezig met de volgende versterking. Zo raakte eerder deze week bekend dat de Rouches momenteel doordrukken voor de komst van Lebo Mothiba. De 28-jarige spits uit Zuid-Afrika, een meervoudig international, zit momenteel nog zonder club.

In de voorbije seizoenen was Mothiba actief bij verschillende Franse ploegen. Zijn aflopende contract bij RC Strasbourg werd evenwel niet verlengd en dus valt hij momenteel transfervrij op te pikken. Iets waar Standard, ondanks de concurrentie van enkele clubs uit Frankrijk, van gebruik lijkt te maken.

Grondige medische proeven

Zo raakte dinsdag bekend dat Mothiba in Luik is gearriveerd voor zijn medische en fysieke proeven. Die tests zullen echter wel grondig gebeuren, zo meldt SudPresse. In het recente verleden werd dit te vaak als een formaliteit gezien bij de Rouches, wat leidde tot de komst van niet fitte of blessuregevoelige spelers. Daar heeft de club echter uit geleerd en dus wordt niets meer aan het toeval over gelaten. Zeker gezien de blessure-geschiedenis van Mothiba. Als de proeven geen problemen aan het licht brengen, kan hij tekenen voor drie jaar.

Standard doet volgend seizoen weer mee voor de top 6 ...

Meest recent

'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

0
0
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

33
33
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

13
13
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

203
203
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

296
296
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

95
95
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

68
68
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

336
336
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

315
315
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

349
349
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

122
122
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

147
147
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

619
619
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

76
76
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

137
137
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

265
265
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

301
301
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

291
291
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

88
88
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

62
62
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

301
301
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

119
119
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

298
298
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

482
482
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81

Meer sportnieuws