'Standard draait aanwinst binnenstebuiten, 3-jarig contract'

487
'Standard draait aanwinst binnenstebuiten, 3-jarig contract'

Ondanks de bestuurlijke problemen toonde Standard zich al behoorlijk actief op de zomerse transfermarkt. En ook de volgende aanwinst lijkt alweer in aantocht. Maar de Luikenaars nemen geen enkel risico meer en gaan nauwgezet te werk tijdens de medische keuring.

Terwijl achter de schermen gewerkt wordt aan een overname, blijft de Luikse clubleiding niet bij de pakken zitten. In de komende jaargang willen de Rouches zich immers veel sneller verzekeren van het behoud en indien mogelijk zelfs meedoen voor een plek in de top zes. Om die doelen te bereiken wordt coach Ivan Leko alvast van de nodige versterking voorzien.

Door de situatie van '777 Partners' zijn de middelen echter beperkt en dus moet men creatief te werk gaan. Middenvelder Marko Bulat werd bijvoorbeeld met aankoopoptie gehuurd van Dinamo Zagreb. Daarnaast werden flankverdediger Boli Bolingoli, verdediger Bosko Sutalo en spits Grejohn Kyei op transfervrije basis gestrikt.

LEES OOK: Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Transfervrije international

En inmiddels is de sportieve leiding ook al druk bezig met de volgende versterking. Zo raakte eerder deze week bekend dat de Rouches momenteel doordrukken voor de komst van Lebo Mothiba. De 28-jarige spits uit Zuid-Afrika, een meervoudig international, zit momenteel nog zonder club.

In de voorbije seizoenen was Mothiba actief bij verschillende Franse ploegen. Zijn aflopende contract bij RC Strasbourg werd evenwel niet verlengd en dus valt hij momenteel transfervrij op te pikken. Iets waar Standard, ondanks de concurrentie van enkele clubs uit Frankrijk, van gebruik lijkt te maken.

Grondige medische proeven

Zo raakte dinsdag bekend dat Mothiba in Luik is gearriveerd voor zijn medische en fysieke proeven. Die tests zullen echter wel grondig gebeuren, zo meldt SudPresse. In het recente verleden werd dit te vaak als een formaliteit gezien bij de Rouches, wat leidde tot de komst van niet fitte of blessuregevoelige spelers. Daar heeft de club echter uit geleerd en dus wordt niets meer aan het toeval over gelaten. Zeker gezien de blessure-geschiedenis van Mothiba. Als de proeven geen problemen aan het licht brengen, kan hij tekenen voor drie jaar.

Standard doet volgend seizoen weer mee voor de top 6 ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

32
32
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

25
25
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

53
53
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

89
89
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

244
244
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

79
79
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

68
68
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

169
169
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

43
43
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

162
162
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

706
706
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

60
60
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

70
70
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

358
358
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

167
167
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

99
99
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

192
192
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

234
234
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

175
175
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

123
123
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

232
232
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

149
149

Meer sportnieuws