'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

984
'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

Thomas Meunier is op zoek naar een nieuwe werkgever. De Rode Duivel liet zijn contract bij Trabzonspor eenzijdig verbreken en kan dus als transfervrije speler een nieuwe club trachten te vinden. Daarbij lijkt een comeback bij Club Brugge vrij onwaarschijnlijk.

De Ardennees brak destijds door in de lagere divisies bij RE Virton, wat hem zowaar een toptransfer opleverde naar Club Brugge. Daar groeide hij uiteindelijk ook uit tot een vaste sterkhouder als rechter-vleugelback. Meunier zou uiteindelijk ruim 170 matchen spelen voor Blauw-Zwart en ook een Rode Duivel worden alvorens hij een droomtransfer naar PSG versierde.

Dat avontuur werd echter een wisselend succes. De rechtsback verhuisde in de zomer van 2020 dan ook naar Borussia Dortmund, dat hem transfervrij kon overnemen. In het Signal Iduna Park werd hij oorspronkelijk ook een titularis. Maar mede door het nodige blessureleed, belandde Meunier op een zijspoor bij zijn Duitse werkgever.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Contact ontbonden

Hierdoor kwam ook zijn plaats bij de nationale ploeg in gevaar. In de wintermercato koos hij dan ook voor een verhuis naar Trabzonspor. Dat bleek een goede zet. In Turkije kwam Meunier weer helemaal boven water drijven en wist hij uiteindelijk ook een plekje in de EK-selectie af te dwingen. Maar een terugkeer naar Trabzon blijkt er niet in te zitten.

Dinsdag raakte bekend dat Meunier beroep heeft gedaan op een clausule om zijn contract eenzijdig op te zeggen. Zo kan hij opnieuw dichter bij huis gaan spelen. De Turken zijn daar evenwel niet over te spreken en dreigen zelfs met juridische stappen. Al is dat voor een groot deel ook om geïnteresseerde ploegen af te schrikken.

Club houdt boot af

Ondertussen speurt Meunier echter volop naar een nieuwe club. Toen het nieuws over zijn contract-ontbinding bekend raakte werd meteen gespeculeerd over een terugkeer naar Club Brugge. De Rode Duivel liet in het recente verleden al meermaals verstaan dat hij een nieuwe passage bij de landskampioen best wel ziet zitten.

De kans is echter klein dat het zover zal komen. Volgens La Dernière Heure is Club niet actief op zoek naar een nieuwe (rechts)back. Men zou de progressie van enkele jongeren, met name Kyriani Sabbe, immers niet willen blokkeren. Daarnaast zou het loon van Meunier te zwaar doorwegen op salarisbudget. Behoudens een wending lijkt een terugkeer dus niet aan de orde.

Club moet proberen Meunier terug te halen ...

Meest recent

'Nainggolan moet zich vrijdag voor rechtbank verantwoorden'

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

2
2
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

45
45
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

24
24
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

41
41
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

27
27
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

71
71
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

115
115
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

90
90
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

53
53
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

102
102
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

89
89
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

96
96
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

111
111
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

146
146
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

254
254
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

182
182
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

53
53
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

133
133
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

290
290
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

44
44
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

696
696
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

172
172
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

118
118
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

70
70

Meer sportnieuws