'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

door
'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

Thomas Meunier is op zoek naar een nieuwe werkgever. De Rode Duivel liet zijn contract bij Trabzonspor eenzijdig verbreken en kan dus als transfervrije speler een nieuwe club trachten te vinden. Daarbij lijkt een comeback bij Club Brugge vrij onwaarschijnlijk.

De Ardennees brak destijds door in de lagere divisies bij RE Virton, wat hem zowaar een toptransfer opleverde naar Club Brugge. Daar groeide hij uiteindelijk ook uit tot een vaste sterkhouder als rechter-vleugelback. Meunier zou uiteindelijk ruim 170 matchen spelen voor Blauw-Zwart en ook een Rode Duivel worden alvorens hij een droomtransfer naar PSG versierde.

Dat avontuur werd echter een wisselend succes. De rechtsback verhuisde in de zomer van 2020 dan ook naar Borussia Dortmund, dat hem transfervrij kon overnemen. In het Signal Iduna Park werd hij oorspronkelijk ook een titularis. Maar mede door het nodige blessureleed, belandde Meunier op een zijspoor bij zijn Duitse werkgever.

LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

Contact ontbonden

Hierdoor kwam ook zijn plaats bij de nationale ploeg in gevaar. In de wintermercato koos hij dan ook voor een verhuis naar Trabzonspor. Dat bleek een goede zet. In Turkije kwam Meunier weer helemaal boven water drijven en wist hij uiteindelijk ook een plekje in de EK-selectie af te dwingen. Maar een terugkeer naar Trabzon blijkt er niet in te zitten.

Dinsdag raakte bekend dat Meunier beroep heeft gedaan op een clausule om zijn contract eenzijdig op te zeggen. Zo kan hij opnieuw dichter bij huis gaan spelen. De Turken zijn daar evenwel niet over te spreken en dreigen zelfs met juridische stappen. Al is dat voor een groot deel ook om geïnteresseerde ploegen af te schrikken.

Club houdt boot af

Ondertussen speurt Meunier echter volop naar een nieuwe club. Toen het nieuws over zijn contract-ontbinding bekend raakte werd meteen gespeculeerd over een terugkeer naar Club Brugge. De Rode Duivel liet in het recente verleden al meermaals verstaan dat hij een nieuwe passage bij de landskampioen best wel ziet zitten.

De kans is echter klein dat het zover zal komen. Volgens La Dernière Heure is Club niet actief op zoek naar een nieuwe (rechts)back. Men zou de progressie van enkele jongeren, met name Kyriani Sabbe, immers niet willen blokkeren. Daarnaast zou het loon van Meunier te zwaar doorwegen op salarisbudget. Behoudens een wending lijkt een terugkeer dus niet aan de orde.

Club moet proberen Meunier terug te halen ...

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

22
22
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

22
22
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

186
186
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

24
24
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

35
35
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

38
38
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

274
274
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

45
45
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

81
81
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

210
210
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

141
141
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

267
267
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

303
303
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

231
231
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

112
112
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

157
157
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

139
139
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

121
121
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

177
177
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

202
202
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

281
281

Meer sportnieuws