'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

984 stemmen
'Club Brugge neemt standpunt in over comeback Meunier'

Thomas Meunier is op zoek naar een nieuwe werkgever. De Rode Duivel liet zijn contract bij Trabzonspor eenzijdig verbreken en kan dus als transfervrije speler een nieuwe club trachten te vinden. Daarbij lijkt een comeback bij Club Brugge vrij onwaarschijnlijk.

De Ardennees brak destijds door in de lagere divisies bij RE Virton, wat hem zowaar een toptransfer opleverde naar Club Brugge. Daar groeide hij uiteindelijk ook uit tot een vaste sterkhouder als rechter-vleugelback. Meunier zou uiteindelijk ruim 170 matchen spelen voor Blauw-Zwart en ook een Rode Duivel worden alvorens hij een droomtransfer naar PSG versierde.

Dat avontuur werd echter een wisselend succes. De rechtsback verhuisde in de zomer van 2020 dan ook naar Borussia Dortmund, dat hem transfervrij kon overnemen. In het Signal Iduna Park werd hij oorspronkelijk ook een titularis. Maar mede door het nodige blessureleed, belandde Meunier op een zijspoor bij zijn Duitse werkgever.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Contact ontbonden

Hierdoor kwam ook zijn plaats bij de nationale ploeg in gevaar. In de wintermercato koos hij dan ook voor een verhuis naar Trabzonspor. Dat bleek een goede zet. In Turkije kwam Meunier weer helemaal boven water drijven en wist hij uiteindelijk ook een plekje in de EK-selectie af te dwingen. Maar een terugkeer naar Trabzon blijkt er niet in te zitten.

Dinsdag raakte bekend dat Meunier beroep heeft gedaan op een clausule om zijn contract eenzijdig op te zeggen. Zo kan hij opnieuw dichter bij huis gaan spelen. De Turken zijn daar evenwel niet over te spreken en dreigen zelfs met juridische stappen. Al is dat voor een groot deel ook om geïnteresseerde ploegen af te schrikken.

Club houdt boot af

Ondertussen speurt Meunier echter volop naar een nieuwe club. Toen het nieuws over zijn contract-ontbinding bekend raakte werd meteen gespeculeerd over een terugkeer naar Club Brugge. De Rode Duivel liet in het recente verleden al meermaals verstaan dat hij een nieuwe passage bij de landskampioen best wel ziet zitten.

De kans is echter klein dat het zover zal komen. Volgens La Dernière Heure is Club niet actief op zoek naar een nieuwe (rechts)back. Men zou de progressie van enkele jongeren, met name Kyriani Sabbe, immers niet willen blokkeren. Daarnaast zou het loon van Meunier te zwaar doorwegen op salarisbudget. Behoudens een wending lijkt een terugkeer dus niet aan de orde.

Club moet proberen Meunier terug te halen ...

Meest recent

'Club Brugge tast in buidel: nieuwe naam op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

26
26
'Sibierski sluit deal: toptarget gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

118
118
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

73
73
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

50
50
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

50
50
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

11
11
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

87
87
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

389
389
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

236
236
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

160
160
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

171
171
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

45
45
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

92
92
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

918
918
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

495
495
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

212
212
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

70
70
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

302
302
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

99
99
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

115
115
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

116
116
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

201
201
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

47
47
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

167
167
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41

Meer sportnieuws