'Nieuwe transferdomper: Anderlecht grijpt naast Standard-product'

360 stemmen
'Nieuwe transferdomper: Anderlecht grijpt naast Standard-product'

Binnen een tweetal weken trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich op gang. Maar in aanloop naar de competitiestart zijn een aantal ploegen nog lang niet klaar met hun huiswerk. Dat is ook bij RSC Anderlecht het geval, waar het wachten blijft op de eerste aanwinsten.

De Belgische recordkampioen kan terugblikken op een meer dan behoorlijk seizoen. Het in extremis weggeven van de titel kwam uiteraard hard aan, maar de progressie (van de elfde naar de derde plaats) was indrukwekkend. Bovendien wist RSCA zo opnieuw Europees voetbal af te dwingen. In de komende jaargang moet echter een nieuwe stap voorwaarts gezet worden.

Door de combinatie met het Europese voetbal moet de selectie van coach Brian Riemer daarvoor wel voldoende sterk zijn in de breedte. En daar wringt momenteel het schoentje. Terwijl de meeste concurrenten hun eerste zomeraanwinsten inmiddels binnen hebben, is het bij Paars-Wit nog steeds wachten op verse krachten. Maar daar zou weldra verandering in komen.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Defensie versterken

Nu het Europees kampioenschap afloopt, begint de Europese transfercarousel pas op volle toeren te draaien. Bovendien werd de uitgaande transfer van Zeno Debast afgerond, waardoor er voldoende budget beschikbaar is. Sportieve baas Jesper Fredberg, die sowieso zijn tijd neemt om de best mogelijke deals uit de brand te slepen, zet zich dan ook schrap.

Zeker de defensie heeft dringend nood aan extra mankracht "Onze prioriteit ligt vooral centraal achterin. Ongeacht de terugkeer van Jan Vertonghen moet er een nieuwe centrale verdediger bij. Er zijn verschillende pistes 'ongoing'", liet coach Brian Riemer deze week nog verstaan.

Marokkaans international

Eén van die pistes moet echter geschrapt worden. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri toonde RSCA immers interesse in Samy Mmaee. De Marokkaanse international is een jeugdproduct van Standard en maakte in de voorbije seizoen indruk bij de Hongaarse topclub Ferencvaros. Daar liep zijn contract deze zomer echter af en dus was hij transfervrij op te pikken. Ook Standard had naar verluidt belangstelling in een nieuwe samenwerken, maar vond net als Anderlecht geen akkoord over de persoonlijke voorwaarden. Nu zou het Dinamo Zagreb zijn dat dicht bij zijn komst staat.

Anderlecht heeft te lang gewacht met het versterken van de defensie ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

654
654
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

146
146
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

172
172
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

233
233
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws