'Toney kiest nieuwe club: toptransfer vlak na EK-finale'

door
'Toney kiest nieuwe club: toptransfer vlak na EK-finale'

Manchester United wil komend seizoen een nieuwe poging ondernemen om aan te knopen met de Premier League-top. En daarvoor moet de selectie van coach Erik ten Hag aanzienlijk versterkt worden. Met name de aanvalslinie zou een flinke kwaliteitsinjectie krijgen.

In het tussenseizoen worden de nodige veranderingen verwacht op Old Trafford. Dat heeft alles te maken met de machtswissel die begin dit kalenderjaar werd doorgevoerd. De veelbesproken familie Glazer besloot namelijk om een deel van het aandelenpakket te verkopen. Verschillende partijen kwamen hiervoor in aanmerking, uiteindelijk werd een gepaste kandidaat in Engeland zelf gevonden.

Zo besloot Sir Jim Ratcliffe om zich in te kopen bij zijn favoriete club. De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld, onder meer in de wielerwereld en Formule 1. In totaal nam hij zo'n 27.7 procent van de aandelen over.

LEES OOK: 'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Versterking op komst

Ratcliffe is dus nog steeds een minderheidsaandeelhouder, maar kreeg van de Glazers wel de ruimte om een flink door te wegen op het beleid. Eén van zijn beslissingen was om Dan Answorth aan te stellen als nieuwe sportieve baas. Daarnaast werd het contract van Ten Hag opengebroken, ondanks contacten met andere trainers.

Nu die strategische posities ingevuld zijn, wordt de selectie onder handen genomen. Zo is de eerste topaanwinst onderweg. Eerder deze week raakte bekend dat United op punt staat om Joshua Zirkzee te strikken. De Nederlandse EK-ganger zou voor ruim 40 miljoen euro overkomen van Serie A-revelatie Bologna FC.

Engels international

En ook een tweede spits lijkt onderweg. Verschillende bronnen melden namelijk dat ook Ivan Toney op weg is naar Old Trafford. De Engelse international, die zondag de EK-finale betwist, staat momenteel nog onder contract bij Brentford FC. Daar is zijn vertrek echter een uitgemaakte zaak, de club haalde met Igor Thiago (Club Brugge) ook al een opvolger binnen. Verschillende clubs trokken aan Toney's mouw, maar zelf wil hij absoluut naar United. Volgens BILD nam zijn makelaar alvast contact op met Brentford om de deal te bespreken.

United doet volgend seizoen weer mee voor de Engelse titel ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

37
37
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

18
18
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

366
366
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

36
36
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

43
43
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

256
256
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

311
311
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

136
136
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

232
232
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

299
299
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

709
709
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws